Skocz do zawartości

Zestaw feeder na dystans


Drakusxa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam feederka dystansowego kij + kołowrotek  i z tego co się troszkę rozeznałem to co do kija przelotki mają być większe a kołowrotek z szerszą szpulą to powinno zwiększyć odległość

Znalazłem takie kijki 

https://allegro.pl/oferta/wedka-feeder-flagman-legend-4-2m-150g-13306661613

https://allegro.pl/oferta/wedka-mikado-katsudo-distance-feeder-390-c-w-120g-13588416223

co o nich sądzicie albo macie cos lepszego w tej cenie i jaki kołowrotek w przystępnej cenie 

budżet kij + kołowrotek 800zł

Z góry dziękuję za pomoc 

      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mam Flagmana i jestem zadowolony. Z tym że ja mam wersję 3.9 , bo o wiele lepiej mi się nim rzucam niż dłuższym kijem. Długich wędek nie potrafię naładować.
Ciężko trafić w tą jedyną wędkę. Sam przerobiłem już kilka kijków i nadal myślę o nowym. Na tą chwilę wystarcza mi Flagman i pozostałe które mam. Myślę że 80-100 to optymalny dystans pod tą wędkę. Z kołowrotkiem nie pomogę, bo sam mam z tym problem.
Wiem, że musi mieć moc i spory nawój, bo łowienie na takich dystansach nie jest lekkie. Big pit z nawiniętą dobrą żyłką 0.18-0.20 plus strzałówka i ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, elvis napisał(a):

bo o wiele lepiej mi się nim rzucam niż dłuższym kijem. Długich wędek nie potrafię naładować.

W końcu ktoś to napisał. 

Nie pojmuję jak można polecać komuś kij bez wiedzy jakie ma doświadczenia z dłuższymi kijami. 

Kupić kij 4.2 ze sporym ciężarem wyrzutowym to oczywiście żaden problem. Ale jak ktoś ma 170cm w kapeluszu jak ja i nie ma Bóg wie ile siły w rękach to taki kij staje się bezużyteczny. Lub co najmniej  bezsensowny bo taki delikwent jak ja dalej machnie kijem 12ft z c.w. 90g niż 14ft z c.w. np. 150g 

Takie mam doświadczenia przynajmniej. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim kołowrotku https://allegro.pl/oferta/mikado-kolowrotek-feeder-katsudo-distance-5008-13278526741 nawet by był do zestawu z https://allegro.pl/oferta/wedka-mikado-katsudo-distance-feeder-390-c-w-120g-13588416223?fromVariant=13588416279 :) 

Co do kija to tak się właśnie zastanawiam 3.90 a 4.20 wszystko to co mam to max 3.90  i rzuca mi się nawet fajnie tylko  nie wiem jak to będzie z 4.20 ale może warto spróbować :)

 

Edytowane przez Drakusxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Mikado. Ale na pewno nie dzięki ichniejszym kołowrotkom.  Odpuść. 

Poszukaj czegoś ze szpulą 55-58mm. Okuma, By Dome na przykład. 

Kij, jeśli to to nowe Katsudo, wydaje się być super. Sam już wcześniej zwróciłem na niego uwagę ale nie wiem czy ktoś tutaj miał go choćby na sucho w łapkach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kołowrotka: ważne jest pytanie żyłka czy plecionka?

Bardzo wolny nawój to żyłka, plecionka przy takim nawoju lubi się wcinać pod wcześniejsze zwoje a już w szczególności przy siłowych rzutach. Jest na to rozwiązanie jak użycie dłuższej strzałówki niż normalnie.

 

Szeroka szpula, duży nawój to podstawa ale też należy zwrócić uwagę na odległości przelotek od kołowrotka.

 

Przynajmniej podaj budżet na kołowrotek, po taniości to coś z Okumy, Shimano Ultegra jest już trochę droższa.

Nie kupuj nic z polskich dystrybucji. Owszem serwis jest na miejscu ale mi szkoda nerwów. Zdarzają się perełki ale jeszcze nie ma pewnej marki z PL coby można było jej zaufać w kwestiach kołowrotków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...