Skocz do zawartości

Zestaw feeder na dystans


Drakusxa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
2 godziny temu, christhof70 napisał(a):

k............a, a ja to bym chciał poznać definicję dystansu. serio😁

60plus, czyli tyle ile za chwilę będziesz miał lat😛

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kija chyba zdecyduję się na tego https://allegro.pl/oferta/wedka-mikado-katsudo-distance-feeder-390-c-w-120g-13588416223
to zostaje budżet na kołowrotek +- 400 zł co do pytania żyłka czy plecionka to chyba spróbuję plecionkę bo tak to cały czas żyłka
Myślę że ten kij spokojnie da radę.
Nad plecionką dobrze się zastanów. Kwestia tego co i gdzie zamierzasz łowić. Osobiście do methody nie polecam plecionki. Zbyt dużo z nią problemów. Ciężko się rzuca przy dużym wietrze, słabo tonie, znacznie pogarsza holowanie, na wielu łowiskach jest zakazana.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grendziu napisał(a):

@elvis @Grzes77 🤔🤔🤔

"Miszczuniu" niektórzy pracują i na zawołanie się nie pojawiają 😉

Widzę kolega już wybrał, ja od siebie powiem tylko tyle, że mi kompletnie nie leżą kije 4,2m, mimo iż przed chwilą kupiłem dwa TXy Robinsona za 1,5 koła. Szukam i szukam i sam znaleźć nic konkretnego nie mogę, dla mnie przy wzroście 182cm i mojej sile najdalej rzucam wędkami 3,6m jest to Flagman Cast Master cw 120g (ten do method feeder) i Mikado Katsudo Slim Feeder pod klasyka. Flagmanami 3,6m przerzucam 100m na method feeder a Mikado przerzucam 80m przy koszyczkach dystansowych Prestona.

@Drakusxa fajne kije ma również Shimano serii Areo X1, bardzo sztywne i celne pod klasyka. Nie określiłeś się czy to ma być wędka pod klasyka, czy method feeder, bo to jest jak dla mnie duuuża różnica, jakby nie było nie potrzebujesz dłuższej wędki niż 3,9m, ja moje wszystkie 4,2m zostawiam na Wisłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tutaj:

https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-by-dome-team-feeder-fine-carp-6000-11388404762

Może być, jest dużo pozytywnych opinii ale ja go w ręce (by dome) nie miałem. Jest to jeden z klonów jakiejś tam marki i klepią go pod różnymi kolorami i nazwami.

 

https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-by-dome-team-feeder-long-cast-lcs-4500-13024638264

Ten podobnie jak powyżej, klepią go pod wieloma kolorami.

 

Co bym polecał? Hmm Okumę custom black cb, Okuma jak wypuszcza kołowrotek to klepie go pod różnymi kolorami i wersjami przez parę ładnych lat. Ten mam pod inną nazwą i chyba nawet popełniłem mini prezentację co jest w środku. Ma go chyba @Grzes77 więc nie jestem jedyny co je posiada.

Jest jeszcze Okuma 8k ale tutaj raczej polecałbym płytką szpulę jeżeli chcesz łowić na plecionkę.

 

Z Daiwy czy Shimano nie wiem czy nie wyjdziesz cenowo z założonego przedziału.

 

Zobacz też na wysokość szpuli, to niezależnie od marki czy koloru kołowrotka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grendziu napisał(a):

60plus, czyli tyle ile za chwilę będziesz miał lat😛

tyle to rzucisz spinem marki łestin 183,54 cm i c.w. do 21,8 grama. oczywiście pletka 0,001 typowa pod pstrąga. a tak serio to 60+ da się byle feederem piznąć z 30- gramowym czymś. 60 to bede miał za w h.............. lat jak mnie nie za...............bią jakimś np: preparacikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 godzin temu, christhof70 napisał(a):

tyle to rzucisz spinem marki łestin 183,54 cm i c.w. do 21,8 grama. oczywiście pletka 0,001 typowa pod pstrąga. a tak serio to 60+ da się byle feederem piznąć z 30- gramowym czymś. 60 to bede miał za w h.............. lat jak mnie nie za...............bią jakimś np: preparacikiem

Na spinn do 15g też rzucisz jerkiem 90g. 

Chodź o komfort w łowieniu, mam Aventusy do dystansu i mi wystarczą, ponoć są do wszystkiego, ale łowiąc blisko, dla mnie są za długie. Na rzekę też się nie nadają, bo są za miękkie.

Nie znam innych modeli, więc standardowo, jeśli nie miałem w ręce, nie łowiłem, to nie mogę czegoś polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grendziu napisał(a):

Na spinn do 15g też rzucisz jerkiem 90g. 

Chodź o komfort w łowieniu, mam Aventusy do dystansu i mi wystarczą, ponoć są do wszystkiego, ale łowiąc blisko, dla mnie są za długie. Na rzekę też się nie nadają, bo są za miękkie.

Nie znam innych modeli, więc standardowo, jeśli nie miałem w ręce, nie łowiłem, to nie mogę czegoś polecić.

serio myślisz, że ja poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łowienia odległościowego, to jest temat rzeka.

Jest niewiele łowisk, które wymagają odległości około 100 metrów.

Nawet nie tyle co wymagają, ale sprzęt osiągający te magiczne 100 bywa pomocny.

 

Powiecie, że w metodzie liczy się celność i punktowe donęcanie.

Powinno się zrobić mini dywan na 2-3 metrach kwadratowych.

Oczywiście to pomaga, ale nie jest wyznacznikiem.

 

Łowię często na Jagodnie, Wapnicy, Grębowie, gdzie wymagane jest minimum 70 metrów.

Jednak tylko gdy łowimy prywatnie.

Zawody, czy duża presja wymagają + 5 metrów dalej niż sąsiedzi.

 

Co to ma do sprzętu?

No tyle, że wychodzę z takiego założenia, jak @Bubu, czy @elvis napisał.

Sprzęt zadziała tylko i wyłącznie wtedy, gdy dobierzemy, go pod siebie.

Już na forum SIG podobnie napisałem w jakimś wątku odnośnie dystansu.

 

W zeszłym roku stała się rzecz straszna......

 

Możecie się ze mnie śmiać, ale to był dramat dla mnie.

Straciłem pod kołami samochodu flagmana cast master 4.20 i daiwa heavy feder 4,3 do 130 gram.

 

PO TRAGICZNYM MILCZENIU WYJAŚNIAM O CO MI BIEGA!

 

Kurka miałem UV w których po wymianie przelotek pyrgałem 100 metrów.

Flagman i dajwa też dostały przeróbki.

 

Czy istnieje kij dla mnie, który spełnia wszyelkie moje predyspozycje, czy inne ycje?

 

Kurde co bym nie kupił to i tak coś mi nie pasuje.

Kołowrotki Spro Black pit przemieszczenie podkładek, ze sporym spiłowaniem obciąrzenia.'

99% sprzętu sam przerobiłem, bo mnie nie stać na testowanie nowych wędek, czy kręciołów.

 

I teraz czeka Was, łowiących ze mną najgorsze info.

 

Można się dystansu nauczyć.

 

NOM!

Pomyślałem sobie, że jeśli UV-kami które już były przeze mnie i dla mnie przerobione osiągam na żyłce 0,23 prawie 100 metrów.

Jak założę żyłkę 0,27 (przegrubioną na 0,30) i się naumie dobijać do tych 100 metrów to będzie ok.

I po prostu tak zrobiłem.

Od dwóch lat mam minimalną średnicę 0,27 i se jadę na ryby i tyle.

Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, a nie kurde szukać świętego grala!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, christhof70 napisał(a):

serio myślisz, że ja poważnie?

Ja Cię znam, inni nie😛 czasami trza dla pokoleń coś tłumaczyć 😉😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...