Skocz do zawartości

Zestaw feeder na dystans


Drakusxa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Grendziu napisał(a):

Ja Cię znam, inni nie😛 czasami trza dla pokoleń coś tłumaczyć 😉😉😉

myślisz, że zrozumieją?😁. niektórzy tak😜. ja to mam pytanie, które sprowadza mnie w stany depresyjne. no tępy jestem i pytam. czym się różni łowienie na bombkę od np. oliwki albo innego ciężarka. czy specjalny obciążnik prócz tego, że droższy od oliwki przy okazji tańczy, podskakuje, pływa czy robi może .............ę rybom?  pytanie do @elvis, @Grendziu  i @PawelL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
8 minut temu, christhof70 napisał(a):

myślisz, że zrozumieją?😁. niektórzy tak😜. ja to mam pytanie, które sprowadza mnie w stany depresyjne. no tępy jestem i pytam. czym się różni łowienie na bombkę od np. oliwki albo innego ciężarka. czy specjalny obciążnik prócz tego, że droższy od oliwki przy okazji tańczy, podskakuje, pływa czy robi może .............ę rybom?  pytanie do @elvis, @Grendziu  i @PawelL

Bombkę to ja mam jak se strzelę 0,7 Tulimuli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombka to inaczej klasyczna przystawka bez spławika.

Cokolwiek zastosujesz na niewielki dystans .... dajmy na to do 25 metrów, bez koszyczka zanętowego!

 

To je bombka.

 

Nie podskakuje nie pływa, siakiś ołów i przypon z chaczykiem, moze być nawet kilkanaście śrucin zaciśniętych na żełce.

Znana od czasu prehistorycznych przystawka bez spławika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz, że zrozumieją?. niektórzy tak. ja to mam pytanie, które sprowadza mnie w stany depresyjne. no tępy jestem i pytam. czym się różni łowienie na bombkę od np. oliwki albo innego ciężarka. czy specjalny obciążnik prócz tego, że droższy od oliwki przy okazji tańczy, podskakuje, pływa czy robi może .............ę rybom?  pytanie do [mention=4]elvis[/mention], [mention=2]Grendziu [/mention] i [mention=840]PawelL[/mention]
Żeby oliwki były z firmy Preston, Guru czy nawet Bizon to pewnie nie byłoby różnicy, a tak tylko firmowe akcesoria nadają sensu rozwiązaniom, które są znane od lat. No i to Angielski pomysł, więc musi być najlepszy.
Jedyna różnica to możliwość wymiany (zamiany) różnych rodzajów obciążeń bez konieczności demontażu całego zestawu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, elvis napisał(a):

Żeby oliwki były z firmy Preston, Guru czy nawet Bizon to pewnie nie byłoby różnicy, a tak tylko firmowe akcesoria nadają sensu rozwiązaniom, które są znane od lat. No i to Angielski pomysł, więc musi być najlepszy.
Jedyna różnica to możliwość wymiany (zamiany) różnych rodzajów obciążeń bez konieczności demontażu całego zestawu.

To ja się będę kłócił. bo czy zestaw oliwka- przelotowo feder link i zestaw to nie bombka?

Mam na końcu olwkę na krętliku i mogę sobie w każdej chwili zmienić.

 

To tyż bombka.

 

Chodzi bardziej o dystans, nęcenie i brak podajnika.

Siem tak mi wydaje.

Nęcenie z ręki lub procy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, tak właśnie myślałem. czyli rycie beretów ogólnie, tylko na oliwkę czy inny zwykły ciężarek to chyba dzisiaj nie wypada. fakt, że oryginalne bombki są ładne i nie są z ołowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, tak właśnie myślałem. czyli rycie beretów ogólnie, tylko na oliwkę czy inny zwykły ciężarek to chyba dzisiaj nie wypada. fakt, że oryginalne bombki są ładne i nie są z ołowiu
Pomijając konstrukcję zestawu, który ma małe znaczenie i niewiele się różni od naszych klasycznych oliwek na żyłce, najważniejszy jest sposób nęcenia. To wbrew pozorom bardzo wymagająca i pracochłonna technika. Oczywiście zawsze można zanęcić na grubo, zarzucić zestaw i czekać, ale efekty mogą słabe. Poza tym ważne jest dopasowanie się do aktualnych preferencji ryb. Raz będzie to klasyczna bombka, za chwilę najskuteczniejszy może się okazać sinking bomb, by wreszcie odpaliła klasyczna methoda feeder. Świetnie to pokazały ostatnie zawody na Maślance czyli Masters Method Feeder 2023.
No, ale jak ważne jest czytanie wody i dopasowanie się do aktualnych preferencji i warunków, to komu jak komu, ale Tobie nie muszę tłumaczyć. Właściwie to mógłbyś zdradzić kilka swoich sztuczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elvis napisał(a):

Pomijając konstrukcję zestawu, który ma małe znaczenie i niewiele się różni od naszych klasycznych oliwek na żyłce, najważniejszy jest sposób nęcenia. To wbrew pozorom bardzo wymagająca i pracochłonna technika. Oczywiście zawsze można zanęcić na grubo, zarzucić zestaw i czekać, ale efekty mogą słabe. Poza tym ważne jest dopasowanie się do aktualnych preferencji ryb. Raz będzie to klasyczna bombka, za chwilę najskuteczniejszy może się okazać sinking bomb, by wreszcie odpaliła klasyczna methoda feeder. Świetnie to pokazały ostatnie zawody na Maślance czyli Masters Method Feeder 2023.
No, ale jak ważne jest czytanie wody i dopasowanie się do aktualnych preferencji i warunków, to komu jak komu, ale Tobie nie muszę tłumaczyć. Właściwie to mógłbyś zdradzić kilka swoich sztuczek.

racja, że sposób nęcenia. mnie interesił ten superciężarek. nie mam sztuczek, @Grendziu  świadkiem. tylko i wyłącznie czytanie wody i dokładne wygruntowanie. prostota, ale sam wiesz, że czasami potrzeba sporo czasu żeby coś znaleźć. zawsze jak łowię to cały czas się gapię na wodę czy coś się dzieje i takie tam. potem wyciągam wnioski, nie zawsze jak się okazuje dobre. podglądać za bardzo nie mam kogo, bo zazwyczaj się chowam. wszystko staram się samemu rozkminiać. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
54 minuty temu, christhof70 napisał(a):

fakt, że oryginalne bombki są ładne i nie są z ołowiu

 

Screenshot_20230705-220800.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...