Skocz do zawartości

Eurowizja 2016


KaZuYa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

48 minut temu, Grendziu napisał:

Pokazałem Wam dwa przykłady skrajnej muzyki, ambitnej w stylu SAME SUKI i Disco Polo, którego nie słucham, nie ten klimat, było to puszczone żartem.
 

Och! Obraziłeś skrajnie mój gust! Dobra, kawałek bo przekrój tego czego słucham jest bardzo szeroki ;) Grendziu, Ty chyba nie lubisz tego co ma w sobie nutkę ludowości i wychodzącego bardziej poza schemat tego co aktualnie od kilku dekad weszło do mainstream'ów światowych. A ja jednak mimo wszystko nie lubię bardzo, gdy ktoś obraża choćby część mojego guściuku, bo znaczy to że zupełnie nie rozumie przesłania danej muzyki. W takich sytuacjach zapala się u mnie opcja: to ja pokażę i opowiem! Nawet disco polo ma w sobie często coś, co sprawia że bawi to ludzi, tym coś jest wg mnie prostota, żart i bez obcesowość. Zresztą z dwojga, to wolę czasem już słychać polskich piosenek tego typu i wolę by ludzie też jej słuchali, niż żeby słuchali piosenek których totalnie nie rozumieją (i nie obchodzi mnie argument, że sztuka to dowolność interpretacji).

Przykład to piosenka Albatroz:

Ludziom się podoba muzyka i bit, ale gdyby wszyscy rozumieli tekst....

Druga skrajność, to nawet jak już znają słowa piosenki, to i tak nie rozumieją jej przesłania, czy sensu, zapytajcie się wśród znajomych o tak znaną piosenkę jak ta poniżej i o czym mówi.

 

 

Nie wiem jak można żartować z jakiejkolwiek muzyki, można ją za to oceniać. 

Kolejny przykład tego czego słucham ostatnio dość często:

 

 

Co do samej Eurowizji, to przyznaję się że nigdy nie oglądałam! Zbyt wiele naprawdę dobrej muzyki jest by ograniczać się tylko do propozycji.... mediów...

Wolę wspierać swoje ulubione i nie-ulubione zespoły i style muzyczne zupełnie inaczej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Same Suki są ok, zacząłem je słuchać dzięki.... Ludowe piosenki też, mam wielki szacunek do działań  wszelakich kół, grup, organizacji na wsiach, regionach itd.

Disco Polo bleee :P jak dla innych metal, który uwielbiam i nie mam zamiaru się tutaj boksować, która muzyka jest lepsza, bo to ona mi w sercu na co dzień gra w moich uszach 9_9

Cały czas żartuję sobie tutaj :) No ale ok, inaczej słowo pisane a inaczej wymówione face to face. Szpaku niech nawet wygra ten konkurs, naprawdę wisi mi toxD Ale witać go nie mam zamiaru jak wygra Eurowizję :P

Na szczęście jest to moje osobiste zdanie i grymaszę dzisiaj trochę sobie, w stylu mam dzień zGredzia (dzień płatności - wybaczcie) :)

Jedzie ze mną ktoś na koncert do Berlina :D

Acha i mam tolerancję do gejów i innych lesbijek aby nie było :beer:
Jakoś brak mi tolerancji coraz bardziej do tego co się dzieje z nową falą uchodźców - tutaj na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał w rozmowie z dwutygodnikiem "Viva" wyznał, że interesuje się kobietami. Na pytanie dwutygodnika czy jest transwestytą Michałodpowiedział: - Muszę was rozczarować. Nie jestem. Gdyby był, nie miałbym oporów, żeby się do tego przyznać. Jestem metroseksualny. Wszystkie ciuchy, które noszę, są męskie. Męskie są ozdoby i biżuteria, które mam na sobie. Tylko, że jest tego dużo, a ludzie nie są przyzwyczajeni- powiedział.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego wyglądu nie akceptuję, ale jako artystę to go cenię, bo ma głos i ma talent, tylko że facet powinien być jak facet ubrany, bez makijażu itp... Też słucham ostrzejsze brzmienia, ale nie zamykam się na żaden rodzaj muzyki z disco polo włącznie. Jedynie nie potrafię słuchać muzyki klasycznej, ale mam świadomość, że do niej trzeba tak jakby "dorosnąć". Ostatnio sporo zasłuchuje się w tzw polskim hip hopie bo jest tam naprawdę sporo fajnych tekstów. Ostatnie co mi się spodobało i jest raczej mało poprawne politycznie to

https://youtu.be/CB7kfQ1_YVA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

Wczoraj wróciłem z nad wody mniej więcej w czasie wycia naszego "słowika" - ałć, nie podobało mi się wcale, za dużo sztuczności. Głos może ma i dobry, ale cała reszta - bleeeeeeeeeeeeeee. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było przełączyć na inny kanał chłopie. Marudzisz tylko i krytykujesz? Michał osiągnął najlepszy wynik od wielu lat i bardzo z tego powodu się cieszę☺. Tak się składa, że mieliśmy wczoraj sporą imprezę rodzinną i wszyscy oglądaliśmy jego występ - pomijając styl Michała nikt nie krytykował piosenki ani też sposobu w jaki została zaśpiewana. Daj już chłopakowi spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 minut temu, Mała napisał:

To trzeba było przełączyć na inny kanał chłopie. Marudzisz tylko i krytykujesz? Michał osiągnął najlepszy wynik od wielu lat i bardzo z tego powodu się cieszę☺. Tak się składa, że mieliśmy wczoraj sporą imprezę rodzinną i wszyscy oglądaliśmy jego występ - pomijając styl Michała nikt nie krytykował piosenki ani też sposobu w jaki została zaśpiewana. Daj już chłopakowi spokój...

Dlatego piszę za siebie, jest totalnie beznadziejny, sztuczny, prze reżyserowany, chcę to go krytykuję i tyle, na ryby z nim nigdy się nie umówię.
A co do samej Eurowizji, jest mi totalnie obojętna i nie jestem jej fanem, ale wstyd mi, że takie dziwadło reprezentowało nasz kraj i tyle. 
Już chyba Cochita Wurst była bardziej oryginalna :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurowizja Eurowizja... Ciekawe czy to przypadek, że wygrała Ukrainka śpiewająca o wygnaniu kozaków z Krymu... Polityczny cyrk wg mnie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Mała ja dzisiaj mam dzień totalnego zgreda, sam zacząłem coś tam krytykować w innym wątku wędkarstwo, co mi się nie podoba... Jutro może to usunę. Sorry, ze względu na Ciebie odpuszczam.

Ps. Prawdziwy "Szpaku" z nieziemskim głosem ma dziś urodziny - wszystkiego najlepszego dla Darka Szpakowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...