Skocz do zawartości

MARUKYU


andrzej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy coś wiecie na temat przynęt i zanęt MARUKYU?

Chodzi mi głownie o :

1. MARUKYU CREDENCE CORN SINGLE YELLOW http://rajwedkarski.istore.pl/pl/p/MARUKYU-CREDENCE-CORN-SINGLE-YELLOW/23076431

2. MARUKYU JPZ- JELLY HOOK PELLETS http://rajwedkarski.istore.pl/pl/p/MARUKYU-JPZ-JELLY-HOOK-PELLETS-BLACK-6MM/23076420

Pytanie, czy można używać ich na zawodach feederowych (kulek proteinowych nie można)?

Chodzi mi głownie o alternatywę dla kulek proteinowych - może być pellet haczykowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który sobie chwali produkty firmy Marukyu. To on mnie pokierował na Rongersa. 

Co do samych przynęt i zanęt nie sprawdzałem ich osobiście. Są dość drogie. Świetne są podobno boostery. 

Jeśli idzie o tą kuku z linku to wyglada dość ciekawie, ale z pewnością nie można jest stosować na zawodach szczególnie feederowych. 

W ogóle w Polsce jest zakaz używania sztucznych przynęt w trakcie łowienia na grunt czy też spławik(RAPR). Trzeba je stosować jako "stoper" do kulek czy robaków. 

Pellety powinny być dopuszczone do użytku na zawodach feederowych, pod warunkiem, że są zakładane bezpośrednio na hak.

edit: (wg.regulaminu zabronione jest używanie kulek,  pelletów czy też past (ciasta)). 

Mowa oczywiście o zawodach rozgrywanych wg. regulaminu FIPS-ed w których używanie min. metody jest zabronione. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granulat stosowany do karmienia ryb hodowlanych to pokarm praktycznie naturalny tyle, że przetworzony.
Jeśli pellet wędkarski jest podobnie zbilansowany, to wydaje mi się, że można potraktować to jak przynętę naturalną, tak samo jak kawałek kiełbasy czy mielonki z puszki. xD

Co do preparowanych niby-kuku, to wyglądają ciekawie ale cena przeraża trochę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej? Odpuść. Gra nie warta świeczki! Jak chcesz coś do testów? (Nie z tej firmy) Pogadamy. Zapłacisz przesyłkę i finito. Ta firma to koszty! MAm Lorpio,Sonu, Ringers,Drennan, Robin Reda! Oddam z serca po kilka sztuk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, andrzej napisał:

Ten pellet haczykowy z linka wg. regulaminu powinien przejść?

Niestety, pellet też nie może być używany. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...