Skocz do zawartości

Jak łączyć smaki?


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
5 minut temu, Elvis napisał:

Ostatnio łowię mniej, bo dużo testuje i robię to celowo. Nie zależy mi na ilości ryb tylko na wnioskach wynikających ze stosowania takiej czy innej zanęty,przynęty czy też samej metody łowienia.

Ale gdzie jest stop? Na mnie też wrażenia nie robi to, czy na jednej zasiadce złowię 20 czy 18 karpi, bo to bez różnicy. Szukam sposobu, gdy nie bierooo. Dzisiaj dałbym sobie rękę uciąć, że na Ługach gdzie byłem dwa tygodnie temu nałowiłbym. Dziś jest ten idealny dzień żerowania ryb na moim terenie. Ludzie się ze mnie śmieją, że wierzę w pogodę, że jeżdżę gdy nikogo nie ma nad wodą, bo warunki srakie takie i owakie, a ja się śmieję, bo przeważnie jak mówię, że bierooo, to bieroo i łowię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ArekH napisał:

 Mieszanie ziół i atraktorów. Dla mnie nieocenionym dawcą wiedzy w tym temacie jest W.R. Kremkus,i jego "Sztuka Nęcenia" .

Arek przypomniał bardzo fajne i specyficzne acz teraz zamierzchłe już dodatki.
Pudełeczko "Kremkusa" płoć lub leszcz, to był fajny dodatek do byle zanęty i wyjścia na szybkie łowienie.
To chyba jedyny "dodatek" do którego mam sentyment i wielokrotnie go używałem.

A drugiej strony, bardzo lubię naturalne aromaty, a dodatkowo uważam, że warto je stosować w opcji "pojedynczej". Czyli jeden aromat na porcję zanęty.
Owszem, mieszanki mogą działać, ale trudno ocenić co jest tym elementem wabiącym.

Dla ścisłości, łowię tak jak mi się podoba.Nie poluję na rekordy, nie żądam szpryc adrenaliny. Idę na ryby by sobie odpocząć i potestować to, co właśnie wymyśliłem. Jak nic nie złowię, to nie pie..przę że ryb niema, tylko zastanawiam się, co trzeba poprawić. :beer1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 17.03.2016 o 10:30, ArekH napisał:

Powiem tylko tyle. Od bodaj 3 sezonów próbuję się wstrzelić z jakąś wygodną przynętą typu pellet ,kulka w Odrę. Jak do tej pory pudło. Ziarna i mięsko rządzą niepodzielnie.

Weź kulkę truskawka 

To nie jest tak do końca że smierdziuchy na wiosnę jesień a owocowki latem często jest że na owocowki łowi się piękne ryby wczesną wiosną 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...