Skocz do zawartości

Bat 8m


andrzej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam takie, kto z Was używał bata 8m i w jakich okolicznościach?  Chodzi mi głównie o jej użyteczność na zawodach i w rekreacyjnym wędkowaniu na rzece, kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam małe doświadczenie z takim kijem.
Dawno temu kolega używał Germiny 7-8 m (nie pamiętam dokładnie długości), ja natomiast od wieków łowię na baty 5 m. Kilka razy miałem w łapkach ten dłuższy kij. Fakt, że sięga się dalej, ale waga takiego bata zaczyna być odczuwalna przy długim łowieniu, zwłaszcza gdy trzymany jest ciągle w ręku. Z tego powodu, wolę subtelniejsze i lżejsze (choć krótsze) baciki 5 m, bo łatwiej się nimi operuje i są lepiej wyważone.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 3 sezony temu miałem okazję przez chwilę wędkować takim batem na przepływankę. Był to bodajże Ammudson Mistralla. Machanie tym co chwilę nie było dla mnie zbyt komfortowe. Ale może zbyt wiele oczekiwałem? Kij był kolegi.  http://allegro.pl/bat-mistrall-amundson-pole-8m-10-30g-gratis-fish-i5075041161.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Andrzeju bata 8 a szczególnie 7 następnie 6,5,4 używam na zawodach tylko gdy ryba bierze co "wjazd" i agresywnie, zdecydowanie lub nęcę na 13m, 11m i pod tzw. nogami. Bat w rzece wg. mnie przegra z tyczką przy równym brzegu i uciągu nie ma szans, natomiast na wodzie stojącej i na łowieniu z tzw. główki daje remis. Wszystko zależy od umiejętności, czytania wody, położenia zanęty, wygruntowania itp.

Pamiętaj, że dobra 8 powinna trochę kosztować aby łowić z przyjemnością, natomiast 7,6,5 znajdzie się za połowę tego co kosztuje dobra 8.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że na rzece czy kanale nawet o głębokości 4m, 8m bat przegra z tyczką, bo nie utrzymam zestawu w miejscu nęcenia. Chodzi mi głownie o łowienie na jeziorach, gdzie muszę dlatego "wyjść" żeby ominąć pas zielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dostępne są jeszcze jaxon xt-pro pole była tam seria 3 modeli w wadze coś około 300 gr, ale to kije na drobną i średnią rybę. Jak za ta kaskę co były sprzedawane to rewelacja :-D. Osobiście mam nieprodukowany już fiume everest 8, polecam robinson bodajże dynamic pole łowiłem mam ale tylko 7,6 polecam, nie łowilem 8

Natomiast colmic extrime, maver laser fajne ale drogie. Najlepiej by było abyś sam pomachał taką 8. Fajne są jeszcze mistrale mikado i mivardi z tym, że nie są to pełne 8 średnia ich długość to 7,70. Szukałbym raczej dobrej używki za 300-500zł lub przecen promocji :-D

Jak coś znajdę to postaram się wrzucić linka :-D

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 7m Robinson VDE TX i to bardzo fajny kij - sztywny i bardzo szybki i do tego lekki, jeżeli mówisz o Mivardi Phemonema to mam też 6, i 7m - ale tu jest wyważenie słabe (przy 7m wiatr wyrywa kij z łapy). Na Colmic Extreme mnie nie stać, podobnie jak Maver Laser.  Fiume Everest - poczytam.  O tym Jaxonie mówisz pewnie: http://allegro.pl/wedka-jaxon-xt-pro-limited-edition-pole-800-8m-hit-i6037228266.html

I to: http://allegro.pl/jaxon-monolith-xt-turbo-pole-7-70m-warszawa-i6003220955.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...