Jump to content

Bat 8m


andrzej
 Share

Recommended Posts

Pytanie mam takie, kto z Was używał bata 8m i w jakich okolicznościach?  Chodzi mi głównie o jej użyteczność na zawodach i w rekreacyjnym wędkowaniu na rzece, kanale.

Link to comment
Share on other sites

Niestety mam małe doświadczenie z takim kijem.
Dawno temu kolega używał Germiny 7-8 m (nie pamiętam dokładnie długości), ja natomiast od wieków łowię na baty 5 m. Kilka razy miałem w łapkach ten dłuższy kij. Fakt, że sięga się dalej, ale waga takiego bata zaczyna być odczuwalna przy długim łowieniu, zwłaszcza gdy trzymany jest ciągle w ręku. Z tego powodu, wolę subtelniejsze i lżejsze (choć krótsze) baciki 5 m, bo łatwiej się nimi operuje i są lepiej wyważone.
 

Link to comment
Share on other sites

Kolego Andrzeju bata 8 a szczególnie 7 następnie 6,5,4 używam na zawodach tylko gdy ryba bierze co "wjazd" i agresywnie, zdecydowanie lub nęcę na 13m, 11m i pod tzw. nogami. Bat w rzece wg. mnie przegra z tyczką przy równym brzegu i uciągu nie ma szans, natomiast na wodzie stojącej i na łowieniu z tzw. główki daje remis. Wszystko zależy od umiejętności, czytania wody, położenia zanęty, wygruntowania itp.

Pamiętaj, że dobra 8 powinna trochę kosztować aby łowić z przyjemnością, natomiast 7,6,5 znajdzie się za połowę tego co kosztuje dobra 8.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

rozumiem, że na rzece czy kanale nawet o głębokości 4m, 8m bat przegra z tyczką, bo nie utrzymam zestawu w miejscu nęcenia. Chodzi mi głownie o łowienie na jeziorach, gdzie muszę dlatego "wyjść" żeby ominąć pas zielska.

Link to comment
Share on other sites

Jeziora , zalewy- reakracyjnie bat jest stworzony na takie wedkowanie a i na zawodach bedzie kosił tyczki :-D

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dostępne są jeszcze jaxon xt-pro pole była tam seria 3 modeli w wadze coś około 300 gr, ale to kije na drobną i średnią rybę. Jak za ta kaskę co były sprzedawane to rewelacja :-D. Osobiście mam nieprodukowany już fiume everest 8, polecam robinson bodajże dynamic pole łowiłem mam ale tylko 7,6 polecam, nie łowilem 8

Natomiast colmic extrime, maver laser fajne ale drogie. Najlepiej by było abyś sam pomachał taką 8. Fajne są jeszcze mistrale mikado i mivardi z tym, że nie są to pełne 8 średnia ich długość to 7,70. Szukałbym raczej dobrej używki za 300-500zł lub przecen promocji :-D

Jak coś znajdę to postaram się wrzucić linka :-D

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam 7m Robinson VDE TX i to bardzo fajny kij - sztywny i bardzo szybki i do tego lekki, jeżeli mówisz o Mivardi Phemonema to mam też 6, i 7m - ale tu jest wyważenie słabe (przy 7m wiatr wyrywa kij z łapy). Na Colmic Extreme mnie nie stać, podobnie jak Maver Laser.  Fiume Everest - poczytam.  O tym Jaxonie mówisz pewnie: http://allegro.pl/wedka-jaxon-xt-pro-limited-edition-pole-800-8m-hit-i6037228266.html

I to: http://allegro.pl/jaxon-monolith-xt-turbo-pole-7-70m-warszawa-i6003220955.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...