Skocz do zawartości

Rejestr połowów - nasze wyniki, zbiór danych


Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrzy ludkowie (choć nie tylko), Panie i Panowie, wędkarze i podwodniacy. :D
Mamy portal, forum, chęci i wyniki.

Wpadłem na pomysł, że mogę wiele informacji wykorzystać do analiz i kiedyś je opisać, skorzystamy na tym wszyscy, nawet przyroda nasza :P.

Proszę więc o wpisywanie tutaj informacji o połowach, gdzie podane będzie:
1. termin połowu (data),
2. gatunek ryby,
3. liczba ryb (pojedynczo lub łącznie),
4. waga ryb (pojedynczo lub łącznie),
5. długość ryb (indywidualnie),
6. metoda połowu (ogólnie: spławik, grunt, spinning, morze),
7. miejsce połowu (jezioro, rzeka, zbiornik zaporowy, staw, łowisko komercyjne),
8. waga zużytej zanęty,
9. ile ryb zabrano ile wypuszczono
10. czas połowu (1-24 godziny),
- jeszcze pewnie coś wymyślę.

To tylko moja prośba, nie żaden nakaz lub przymus.
Jeśli ktoś nie ma wszystkich danych lub nie chce ich podać, można przesłać dowolny "zestaw" informacji.

Ja wykorzystam zebrane materiały dla nauki i dla nas. Materiały będą "podpisane" anonimowo, by nie wzbudzać kłótni i kontrowersji.
Jeśli ktoś nie chce podać oficjalnie co i gdzie łowi oraz jakie ma wyniki, proszę przesłać do mnie prywatną wiadomość lub wysłać e-mail. Wszelkie dane traktuję anonimowo.
Wszelkie uwagi i sugestie proszę wpisywać w wątku lub w wiadomościach do mnie.

Proszę tylko o rzetelne informacje, bo tylko dzięki temu uzyskamy rzetelne wyniki.

Zapraszam do zabawy i współpracy. Z góry dziękuję za pomoc i życzę powodzenia na rybach. :39icon::lapeche:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kotwic promuje ten temat
  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

Jak widać Piotrze, nawet Nas jest trudno zmusić do rejestru. Trudno byłoby mi podliczyć ile razy byłem już na rybach, ile ryb złowiłem dotąd. Wiem za to ile zabrałem.

Szacuję, że na wędkę złowiłem około 250kg ryb do tej pory w 2016r. Z tego zabrałem 4 leszcze i jedną płoć. Jakieś 4kg łącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jeszcze lepiej. Nie zabrałem żadnej ryby, nie wiem ile złowiłem, ale na pewno mniej jak@Grendziu. Rejestr wypełniam sumienie choćby dlatego, że jeszcze jeżdżę na zawody a i tu bywają kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Rybki zabrał Ojciec w zasadzie, gdy z 4ty raz przywiózł mi specjalnie jedzenie nad wodę robiąc czasami ponad 30km w jedną stronę, to nie miałem sumienia odmówić. W zasadzie przez godzinę, gdy raz łowił na mój sprzęt to tyle złowił. czyli jestem na zero jakby co :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia Wednesday, June 15, 2016 o 07:24, Elvis napisał:

U mnie jest jeszcze lepiej. Nie zabrałem żadnej ryby, nie wiem ile złowiłem, ale na pewno mniej jak@Grendziu. Rejestr wypełniam sumienie choćby dlatego, że jeszcze jeżdżę na zawody a i tu bywają kontrole.

Ja z rejestru mam tylko daty połowu, może tylko dwa razy w tym roku zanurzylem siatkę chcąc sprawdzić ile uda mi się złowić płoci w porównaniu do wyczynowych wędkarzy. 

Dla mnie rejestr to relikt,  choć rozumiem argumenty że służy w pewnym stopniu do kontroli rybostanu.  Ale gdyby tak było to mój pusty rejestr i ilość wpisów powinien zaważyć na statystykach bo wynika z niego ze nic nie łowię i wody w mojej okolicy to bezrybia.  Należałoby je natychmiast zarybiać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
17 godzin temu, Elvis napisał:


Wszystkie potrzebne informacje są na forum!

Weź to pozbieraj cwaniaczku :P
Przydałaby się jakaś fajna aplikacja, co z automatu przesyłałaby bazę danych do jednego punktu, ile czasu w papirologii byłoby zaoszczędzonej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...