Skocz do zawartości

Ochotka magiczna przynęta


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że często sięgam po tą przynęte pytam jaki stosunek macie do ochorki i jokersa.A może pęczek byłby skuteczny,czy dwie na haku.

 

Tu świetny sprawdzony sposób na osuszanie jokersa,polecam

 

Ten sposób polecam w szczególności

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochotki, a właściwie larwy muchówek z rodziny ochotkowatych to dobra i naturalna przynęta.
Dobrze się sprawdza gdy ryby słabiej żerują lub są wybredne. :D
Kłopotliwy jest jednak ich niewielki rozmiar i słaba wytrzymałość na haczyku. Coś za coś. :P
Rzadko łowię na ochotki, ale to ze względu na że nie zawsze mam gdzie kupić tą przynętę i słabo się ją przechowuje w domu, w dłuższym okresie (2- tygodnie).
Niemniej, ochotka może ciekawie wzbogacić lekką zanętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@stas1 czasami kupuję jokersa i wiem, że na rybki nie ma nic lepszego, bez względu na wodę.

Jednak często zastępuję je czerwonymi robaczkami (zdjęcie) zdipowanymi MCKARP i dają radę. Mimo, że dla niektórych ten koncentrat śmierdzi jak "zdechłe pomidory" :champagne-2010::P

IMG_9392.JPG

Prawda jest taka, że jak na ochotkę nie połowisz, to raczej na nic innego za dużo nie złowisz. Zanęta i przynęta uniwersalna przez cały rok - smakołyczek niemal każdej ryby.

Myślę, że pierwszy film wytłumaczył wszystko jak ją zakładać na hak.

Co do jokersa to daję go z gliną, w zasadzie z ziemią samą bez zanęty aby go nie spalić na początku łowienia, potem już się nie bawię w donęcanie. Czasami po 2/3 h jak wchodzi lin nad jezioro Czarne to dostaję ekstazy i wierci w dnie niesamowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...