Skocz do zawartości

Buzbary + podpórki


Ostap
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym przedstawić projekt buzbarów i podpórek wykonanych z aluminium, mosiądzu i nierdzewnej stali.

 

Wszystko dzięki pomocy mojego kolegi Elvisa który dorobił końcówki i kulki :D

 

Rurka podpórki to 12mm i ścianka 1,5mm, środkowa część to pręt 8,5mm. Wszystko ze stali nierdzewnej (motylek też :D ), końcówka to mosiądz.

Krótsza ma 47x72cm, waga 0,37kg

Dłuższa 67x110cm, waga 0,54kg

Buzbary to również rurka 12mm i ścianka 1,5mm. Rozstaw rurek to 55cm i 45cm. Waga bardzo podobna - 0,34kg i 0,30kg

 

Kulki są z aluminium aby było to wszystko trochę lżejsze.

Będę jednak męczył Daniela aby jednak te kulki zrobić z mosiądzu :D

 

Jestem bardzo zadowolony z projektu ponieważ zestaw wyszedł niezniszczalny!

 

Teraz koszt :D

 

Wszystko około 100zł

 

Danielowi muszę się odwdzięczyć i koledze z pracy za spawanie nierdzewki :D

 

Może to wszystko trochę waży lecz to wszystko jest zamierzone ponieważ to zestaw pod karpiówki.

 

Każda kulka jest regulowana! Środkowe można sobie przesuwać jak się chce. Górne kulki na razie są przykręcone na stałe bo jeszcze sprzętu nie testowałem nad wodą i nie wiem czy tyle regulacji będzie mi potrzebnych. W razie czego mam klucz w torbie a w domu dodatkowe motylki.

 

Można z czasem sobie dołożyć 4 wędkę. Mam też kulki z plastiku które Daniel wcześniej mi robił i mogę w każdej chwili modyfikować.

 

Jeszcze raz dzięki Daniel :D

 

pozdro

DSC_0020.JPG

DSC_0021.JPG

DSC_0022.JPG

DSC_0023.JPG

DSC_0024.JPG

DSC_0025.JPG

DSC_0026.JPG

DSC_0027.JPG

DSC_0028.JPG

DSC_0030.JPG

DSC_0031.JPG

Edytowane przez Ostap
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało, ale się udało. Cieszę się, że Ci się podobają.

Z mosiężnymi kulkami będzie trochę kłopot, bo materiał jest dość drogi i nie mam go tyle na stanie.

Chyba, że z fi 20 ?

Ps. Zrób jeszcze tylko przy okazji zdjęcia po zamocowaniu sygnalizatorów i podpórek z wędkami. Ewentualnie rozłożone na sucho.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...