Skocz do zawartości

ABC Feedera


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bosze ile tu wiedzy, cięszko ogarnąć. Dzięki chłopaki , jesteście wielcy. Na innym forum na którym byłem, ciężko było coś od ludzi wyciągnąć. Nawet mój kolega któremu podałem linka był zaskoczony taką miłą atmosferą na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mav3rick napisał:

Jak długie przypony stosować? O czego to zależne?

Oj ,tu już kwestia żerowania ryb, warto mieć różne długości lub patent na żyłce który reguluje wysokość montowania koszyka. Jest to o tyle wygodniejsze,że nie trzeba właśnie wiązać różnych przyponów . Na rzekę ja nie schodzę poniżej 45cm.

3 minuty temu, cygan786 napisał:

Bosze ile tu wiedzy, cięszko ogarnąć. Dzięki chłopaki , jesteście wielcy. Na innym forum na którym byłem, ciężko było coś od ludzi wyciągnąć. Nawet mój kolega któremu podałem linka był zaskoczony taką miłą atmosferą na forum.

No na raz na pewno się nie da! Dla tego często pytania się powtarzają,bo coś ginie lub umyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
14 minut temu, mav3rick napisał:

Jak długie przypony stosować? Od czego to zależne?

 

Ojojojoj, aby to była tak jednoznaczna odpowiedź. Od uciągu, od głębokości na jakiej łowisz, od żerowania ryb, od ciężaru koszyka , od miejscówki i co tam jest na dnie etc.

Na rzece stosuje się dłuższe przypony. np. Warta, Odra, Wisła zaczynamy od 70cm, a czasami nawet powyżej metra. Dlatego zaproponowałem Quick Change Adapter i Quick Change Beads,  bo kilkoma szybkimi ruchami możesz wszystko dostosować do potrzeb :beer1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam ciut inne zdanie niż Grendziu. Przy wszelakich adaptorach na żyłce,zrezygnowałem z QCB. Potrafił czasem sporo zamieszać w zestawie. Tu raczej skłaniam się do wypowiedzi staś1. Przy np. przesuwnym mocowaniu adaptora koszyczka ,skrętce, lub niesymetrycznej pętli? Najlepiej się spisuje,klasyczna pętelka!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, ArekH napisał:

Tu mam ciut inne zdanie niż Grendziu. Przy wszelakich adaptorach na żyłce,zrezygnowałem z QCB. Potrafił czasem sporo zamieszać w zestawie. Tu raczej skłaniam się do wypowiedzi staś1. Przy np. przesuwnym mocowaniu adaptora koszyczka ,skrętce, lub niesymetrycznej pętli? Najlepiej się spisuje,klasyczna pętelka!

:icon_arrow1::icon_arrow1::icon_arrow1: ja być amator rzeczny, to Wy ze Stasiem jesteś mistrzami rzek :champagne-2010: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sporo skorzystałem na radach Stacha. Jeszcze na początku działalności ,Gruntowego portalu. Mam nadzieję że uda nam się w końcu, nad wodą skonfrontować doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No dobra, a może to zamiast (QCB) bo sam zauważyłem ostatnio, że jak stosuję quick change adapter guru i QCB to coś nie gitara nawet na jezioro i zaczyna się przypon skręcać przy sztywno osadzonym koszyku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skrętkach, i wszelkiego typu innowacjach, przedstawianych przez Stacha, jednak optuję za zwykłą pętelką na połączeniu,przypon ,zestaw.

Ale zawsze możesz to przetestować,i obgadamy co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
16 godzin temu, ArekH napisał:

Przy skrętkach, i wszelkiego typu innowacjach, przedstawianych przez Stacha, jednak optuję za zwykłą pętelką na połączeniu,przypon ,zestaw.

Ale zawsze możesz to przetestować,i obgadamy co z tego wyszło.

Nie mam tego w zestawie i nie mam siły szukać, ale jak się pozbieram to ściągnę, o ile u Nas na rynku będzie dostępne. Dobre krętliki nigdy mnie nie zawiodły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...