Skocz do zawartości

ABC Feedera


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żyłka główna dwa stopery drennana krętlik z agrafką dwa stopery drennana, skrętka dowolnej długości przypon dowolnej długości wszystko

Pokazywałem na forum kilka różnych podstawowych zestawów z instrukcją jak zrobić. Poszukaj Abc zestawów do feedera, nie wiem gdzie to jest spytaj Grendzia

Dział wędkarstwo gruntowe -manuale

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podniosę temat. Kupując polecany zanęty Feeder Bait dostałem gratis kulki o różnych smakach. Jako, że laik jestem, kiedyś na takie łowiłem karpie, ale dawno i nie prawda... Jak do tego zabrać się? Igłą czy wiertełkiem przebić je? Jak zrobić sobie dobry przypon z włosem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosę temat. Kupując polecany zanęty Feeder Bait dostałem gratis kulki o różnych smakach. Jako, że laik jestem, kiedyś na takie łowiłem karpie, ale dawno i nie prawda... Jak do tego zabrać się? Igłą czy wiertełkiem przebić je? Jak zrobić sobie dobry przypon z włosem?

Jaką metodą będziesz łowił. Czy będzie to metod feeder, karpiówka czy zwykły koszyczek?

Co do robienia otworów to nie wiem jaka jest konsystencja tych kulek, ale bezpieczniej będzie przewiercić. Standardowe wiertło to fi1,5 mm. Ale grzechem nie będzie jeśli zastosujemy większe max. 2 mm. Tym bardziej jeśli będziesz chciał użyć quickstopa (pushstopa). Możesz również zamocować kulkę na tzw. świderku (skrętce) z drutu lub specjalna igłą zawiązana do haczyka. Nie ma wtedy potrzeby wiercenia. Można też przeciągnąć gumkę przez otwór, ale ten nie może być zbyt duży. Nie znam wielkości kulek to i nr haka nie dobiore. Tu potrzeba specjalisty Stasia. Najlepiej i najprościej zawiązać przypon węzłem bez węzła. Długość w zależności od metody połowu od 8-30 cm. Materiał na przypony to żyłka min. 0.22 fluorocarbon 0.25 lub plecionka. Oczywiście wszystko zależy od ryb na jakie polujesz.

Piszę z tabletu i nie mam tu żadnych zdjęć, ale jak będę miał możliwość to wrzucę z tel.

Tzw. Igły6401c48563a300e2367958f4e3a7f687.jpg

206dbd5848f1e9c6279464e049e43881.jpg

Tu z kolei pushtopy bfa43ab6075e19103f096a107da12583.jpg

5e586423f0937c521215e113be4f762b.jpg

I gumki 5cf13abc1ad6c4d8cb18e577c963c6f3.jpg

Są jeszcze wkrętki (te żółte ) 26a7f5fd2ec96247cfecea7e5de6d032.jpg

Jeszcze mam takie zdjęcia eeea25e65d345ecd539d673637a10512.jpg

881d0cd33f349ca6f89241a35c93ca92.jpg

Powinny trochę wyjaśnić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz poszukam. Są takie od Browninga i Matrix ma oraz skręcane z drutu od Drennana. Te można robić samemu. Kolega z sieci robił ze zszywek. Tylko muszą być z dość miękkiego materiału by nie pękały przy skręcaniu.

http://archiwum.allegro.pl/oferta/boilie-pin-igla-do-kulek-mini-20szt-browning-9mm-i5562352400.html

http://www.askari.pl/index.php/produkt/guru-bait-bayonets-wkrety-do-przynety
http://skleptrabucco.pl/wkrety-matrix-do-przynet-boile-spikes-20szt/

To tylko pierwsze lepsze. Poszukaj może lepszych ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę coś takiego sobie kupić plus gotowe haczyki z włosem. Wczoraj drugi komplet feedera zamówiłem, kurde wciąga mnie to, mimo że miłością jest spinning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mav3rick napisał:

Podniosę temat. Kupując polecany zanęty Feeder Bait dostałem gratis kulki o różnych smakach. Jako, że laik jestem, kiedyś na takie łowiłem karpie, ale dawno i nie prawda... Jak do tego zabrać się? Igłą czy wiertełkiem przebić je? Jak zrobić sobie dobry przypon z włosem?

No to ci nasz  mistrz zbetonował mózg;). Kulki FB są przyjemnie miękkie. Spokojnie przebijasz je Pushstopem(Nawet Prestona) Lub igiełka i przetyczka! 

24 minuty temu, mav3rick napisał:

To muszę coś takiego sobie kupić plus gotowe haczyki z włosem. Wczoraj drugi komplet feedera zamówiłem, kurde wciąga mnie to, mimo że miłością jest spinning.

Weź się do robo:Dty,nie do kupna leniu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...