Skocz do zawartości

ABC Feedera


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już nie używam. Ten sezon będzie już bez rurek. W tamtym jeszcze na rzece używałem. Stasia zestawy załatwiają sprawę. Szczególnie na rzekach o mniejszym uciągu.

Arek ma rację. Klej, płatki owsiane czy też nawet melasa skutecznie dokleją zanętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Elvis napisał:

Ja już nie używam. Ten sezon będzie już bez rurek. W tamtym jeszcze na rzece używałem. Stasia zestawy załatwiają sprawę. Szczególnie na rzekach o mniejszym uciągu.

Arek ma rację. Klej, płatki owsiane czy też nawet melasa skutecznie dokleją zanętę.

Dzięki Stasiowi i ja już nie używam. Moje pytanie - skuteczność: helikopter czy niesymetryczna pętla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro przed wypadem na ryby muszę zrozumieć jak to zawiązać :)

I jeszcze jedno może głupie pytanie :

Co zrobić by kukurydza podczas rzutu nie spadała? Dla mnie to czasami mission impossible...

I tak coraz bardziej patrząc w temat na yt itd to mój świat dzieciństwa legł w gruzach... Zawsze mnie uczono by przynętę zakładać tak co by haczyka nie było widać, a tutaj wszędzie inaczej.. Ja to chyba sto lat za murzynami jestem.

Metoda na średnim/słabym uciągu ma rację bytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mav3rick napisał:

Rurki antysplontaniowe, używacie ich często?

Poprzedni sezon już przejechałem na skrętce,rurki wyeliminowałem. Ale na rzekę, rurka nie jest żadnym wielkim błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mav3rick napisał:

No to jutro przed wypadem na ryby muszę zrozumieć jak to zawiązać :)

I jeszcze jedno może głupie pytanie :

Co zrobić by kukurydza podczas rzutu nie spadała? Dla mnie to czasami mission impossible...

I tak coraz bardziej patrząc w temat na yt itd to mój świat dzieciństwa legł w gruzach... Zawsze mnie uczono by przynętę zakładać tak co by haczyka nie było widać, a tutaj wszędzie inaczej.. Ja to chyba sto lat za murzynami jestem.

Metoda na średnim/słabym uciągu ma rację bytu?

To ryzyko. Na średni uciąg, nawet duże.Jak dla mnie gra nie warta świeczki.

7 minut temu, cygan786 napisał:

Dzięki Stasiowi i ja już nie używam. Moje pytanie - skuteczność: helikopter czy niesymetryczna pętla?

Oba zestawy są dobre. Tylko pytanie . Chodzi o Helikopter? Czy Pater Noster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Odpuściłbym sobie rurkę mimo wszystko, można ją zastąpić klipsem karpiowym, jest krótszy. Powiadasz rzeka, bez kombinowania (to miał być mój hit na Odrę w ten weekend) to poleciłbym Ci 
Quick Change Adapter z  Guru - testuję ostatnio go na jeziorze i wypiera mi stopery, sam decyduję na jakiej długości na sztywno ma być koszyk i daję radę. Do tego na końcu Quick Change Beads Drennan i wystarczy.

Ja lubię jak najbardziej proste rozwiązania, bez udziwnień wtedy się sprawdzają. 
Kuku na włosie jeśli spada lub nabij kuku, a na końcu jednego robaczka białego - taka kanapka powinna dać radę :)

Metodę na rzece sobie podaruj. 

Cygan co do zestawów helikopterowych, to faktycznie @stas1 pokazał kilka fajnych sposobów (nie tylko na helikopter).  Helikopter na rzekę ok i na głębokie wody oraz dalekie rzuty :beer1:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...