Skocz do zawartości

Pojazd na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę tylko tyle, byś uważał z dieslami. Dwumasy, DPF-y i inne tego typu koszmarne koszty. Żebyś się nie wpieprzył jak Ja z Toyotą. 
A co się tam u Ciebie dzieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł DPF, a to koszt niemal 2,5 tyś i to w zamienniku, który nie zawsze chce działać. Dwumas na wykończeniu. Cena samych części, ponad 4 tyś + robocizna. Na szczęście, udało Mi się sprzedać i wróciłem do benzyniaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
20 minut temu, Grendziu napisał:

Ja juz znalazlem, gotowki całej brak, bo raz w autach, dwa w transakcjach...

https://www.autoscout24.pl/oferta/bmw-x3-2-0d-diesel-srebrny-46747ceb-e855-4ec5-8915-958a154d29ef

No i ch.... bombki strzelił, dziś mam kompa, to sobie tłumaczę, od razu było podejrzane, bo  o dwa klocki tańszy....

"Silnik pracuje niespokojnie. 1 x Injector został zmieniony przed 500KM, niestety problem powrócił, warunkowo gotowy do jazdy. 3 x klucze Nowe opony (04.2018) Nowa usługa (02.2018) ZMS + Clutch New (08.2017) TÜV tylko w lutym Cena negocjacji na stronie, połączenia z ostatnią ceną nic nie przynoszą. Prywatne, dlatego też gwarancja lub gwarancja są wykluczone. Problemy z silnikiem są wyraźnie wymienione."

Areczku całe życie jeżdżę dieslami, nigdy na nie złego słowa nie powiem, mam nadzieję, że tak zostanie. Miałem trzy auta w gazie i zawsze miałem do nich jakieś essyyy....

Patrzę na spalanie więc X-Trail odpada, tak bym wziął Defedera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dominik napisał:

Nowy Duster jest godny uwagi. Dużo lepszy wygląd, zwłaszcza w środku. Rewelacyjna cena.

Tylko czas oczekiwania - pół roku, i auta z LPG wejdą do oferty dopiero od września (czyli realny termin odbioru pewnie na święta).

Oczywiście pewnie część z Was, powie: "Pojebawszy? Nie będę Dacią jeździł, bo jeszcze ktoś zobaczy i będzie wstyd."  No, ale jak ktoś woli 5-7 letnią Rav4 od nowego auta na gwarancji, to jego wybór :) Mechanicy zacierają ręce :) 

Miałem właśnie zamiast Suzi wziąć Dustera, jednak paliwowe wersje (nawet 1,2l) to straszne chlajusy (wedle wszelkich testerów +10l/100km), a ja zamawiałem auto pod koniec stycznia i wersje z gazem miały być dopiero od kwietnia, widzę jednak, że ciągle te terminy przesuwają. Szkoda, że LPG nie może mieć 4x4, bo to byłoby mega.

Na chwilę obecną nie żałuję mojego wyboru, ale jedynym rozsądnym wyborem nowego auta po za Suzi jak dla mnie to właśnie nowy Duster, no ale poprzedniej wersji raczej bym nie wziął, dlatego Darkowi jako auto do 30 tysi nie przedstawiłem tego modelu :champagne-2010:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, ArekH napisał:

Twoje pieniążki, twój wybór Darku. Pytasz o rady, więc piszę. Dla mnie gas, służy do gotowania i ogrzewania. ;) 

Ja w chacie mam indukcję, nawet tam gazu nie używam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzes77 napisał:

 

Na chwilę obecną nie żałuję mojego wyboru, ale jedynym rozsądnym wyborem nowego auta po za Suzi jak dla mnie to właśnie nowy Duster, no ale poprzedniej wersji raczej bym nie wziął, dlatego Darkowi jako auto do 30 tysi nie przedstawiłem tego modelu :champagne-2010:.

Dokładnie. Te chlejusy mają jeden plus, o którym wyżej pisał choćby  Arunio. Są bezawaryjne.

Stary Duster w środku wyglądał trochę jak Matiz, więc rozumiem, że może nie podejść. Nowy, to już zupełnie inna bajka. Oczywiście, jak na budżetowe auto. Vitara z pewnością jest lepiej wykonana, wyposażona, ładniejsza. Ma więcej nowoczesnych rozwiązań, zwłaszcza w sferze elektroniki pokładowej. Jest jednak droższa.

Kupowanie diesla jest obecnie dość ryzykowne. Jest potężna nagonka ekologiczna i wcale bym się nie zdziwił, gdyby za jakiś czas nasza UE dowaliła dodatkowe opodatkowanie oleju napędowego. Z kolei chodzą słuchy, że LPG ma być zupełnie bezpodatkowe, by walczyć ze smogiem. Oczywiście to tylko plotki, ale kto wie. No i nowoczesne diesle są po prostu skomplikowane. Ich serwis jest drogi, bardzo drogi. 

Piszesz @Grendziu, że miałeś jakieś "ale" do LPG, ale dlaczego? Może to kwestia starego typu instalacji. Może kwestia regulacji. Wiele osób podchodzi do LPG w sposób paranoidalnie oszczędny i dławi te instalacje, bo 1l LPG/100km więcej, to już przecież prosta droga do bankructwa. Stąd też stare auta z LPG są, jakie są. Taki np. Duster z fabrycznym LPG takich problemów nie ma.

26 minut temu, ArekH napisał:

Twoje pieniążki, twój wybór Darku. Pytasz o rady, więc piszę. Dla mnie gas, służy do gotowania i ogrzewania. ;) 

Jeśli ktoś jeździ 20tys rocznie, to ma inne zdanie :) Stereotypy. Tak, jak z moim Citroenem. Dzięki temu, że aut na "F" się nie kupuje, to ja kupiłem swojego za jakieś 60% ceny jego odpowiednika, czyli Golfa w "tedeiku". 

Edytowane przez Dominik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś robi np tak jak ja ok 40-50 tyś km rocznie autem to wtedy dostrzega się plusy posiadania instalacji LPG. Tylko dla mnie jest jeden warunek, kupuję auto bez instalacji. Instalację to zakładam w swoim sprawdzonym warsztacie. Jedyny jej koszt na trzecim aucie to 100zl przegląd co 15 tyś km, no i przegląd techniczny ok 200zl co roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mav3rick napisał:

Jeśli ktoś robi np tak jak ja ok 40-50 tyś km rocznie

W tym przypadku, ma to sens, oczywiście w aucie którego silnik dobrze znosi zagazowanie. Są takie, które gazu nie wybaczają i wcześniejsze remonty chociaż by głowicy i wypalonych zaworów nie warte są skórki za wyprawkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...