Skocz do zawartości

Pojazd na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym przypadku, ma to sens, oczywiście w aucie którego silnik dobrze znosi zagazowanie. Są takie, które gazu nie wybaczają i wcześniejsze remonty chociaż by głowicy i wypalonych zaworów nie warte są skórki za wyprawkę. 
Nawet z taką przypadłością taniej wyjdzie, niż remont diesla, jak padnie dwumas i wtryski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Tylko również zależy od motoru. W mojej byłej RAV4 był 177 konny silnik, który miał tendencje do wydmuchiwania uszczelek głowicy. Żaden mechanik nie chciał tego robić poniżej 2,5 tyś pln. za samą robociznę. A z zasady krzyczeli 3tys. :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ArekH napisał:

To prawda. Tylko również zależy od motoru. W mojej byłej RAV4 był 177 konny silnik, który miał tendencje do wydmuchiwania uszczelek głowicy. Żaden mechanik nie chciał tego robić poniżej 2,5 tyś pln. za samą robociznę. A z zasady krzyczeli 3tys. :$

A na mieście mówio, że Japońce takie bezawaryjne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ArekH napisał:

No, też tak słyszałem i przez łatwowierność, poległem finansowo. Ale nadal hołduję Azjatom, tylko wróciłem do Koreańców. 

Dlatego nie ma się co spinać marką, tylko kupować sprawdzone. Ja jestem fanem starych silników. Może mają kilka KM mniej. Może palą literka więcej, ale po pierwsze są tańsze w zakupie (przez co mamy na ten dodatkowy litr nawet na kilka lat :) ) no i przede wszystkim mechanika widzą wtedy, jak wyjdzie przed warsztat na fajka i akurat to auto przejeżdża obok :) 

Np. moja mama jeździ Punto. 1,4, jeszcze w 8 zaworowym silniku. Jedyna rzecz oprócz mechanizmu podnoszenia szyby, która sie psuje, to sprzęgło. Nie jest to jednak wina auta, a kierowcy, bo parkowanie auta z pedałem gazu wciśniętym w opór, to jest styl tej kierowniczki :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grendziu napisał:

Areczku całe życie jeżdżę dieslami, nigdy na nie złego słowa nie powiem, mam nadzieję, że tak zostanie

Ty se grubciu rower kup. :P;)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Dominik eskorta w gazie zajechałem na polach podczas pomiarów, Pajero żarł jak świnka gazu, ale w sumie trza było regulować i ok, Outtlader jest z BRC i niby ok, ale non sto trzeba tankować. Diesla zaleję do pełna i mam spokój na jakiś czas i uwielbiam ten głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...