Skocz do zawartości

Przygotowania do wyprawy wędkarskiej


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Coś mi się wydaję, że po 1 maja jednak odświeżę swojej kijki i coś z nimi zrobię. Dla mnie sezon spinningowy rozpoczyna się właśnie po pierwszy maja. Można oczywiście bawić się wcześniej z okonkami, trociami, pstrągami, kleniami i innymi, ale i tak większość łowców przeważnie wyrusza po pierwszym.

Szczupak - rybka niezwykle łatwa do skuszenia, najlepsze brania (niestety) są w kwietniu, maju i jesienią...

Sprzęt gotowy, jakie plany majówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiderkowanie 30 kwietnia,jeśli pogoda pozwoli 3 maja fiderkowanie a następne dni się zobaczy. Od 2 do 6 mam urlop to się coś zaplanuje choć prognozy nie są ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czas pozwoli i pogoda będzie sprzyjająca, to może wyskoczę z  rodziną na jakieś niedalekie jezioro i po zabawach z batem, wyciągnę na 1 godzinę spinning.
Co do samych przygotowań, to żadnych zmian nie planuję. Ten sam sprzęt co mam od lat pójdzie w ruch i zobaczy się, czy okonie są w zasięgu rzutu. :D
W ramach swojego zezwolenia na połów ryb nie mam łowisk rzecznych, więc klenie i jazie nie są brane pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1go maja choćbym miał pod lodem łowić to pójdę ze spinningiem. W tym tygodniu jeszcze przegląd pudełek, dokupienie braków i czekamy do niedzieli. Przyszły tydzień powinienem mieć urlop to będzie mocne wejście w sezon boleniowo szczupakowy. Szpula z plecionką gotowa, przypon z wolframu również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam twardo! Choć pogoda nie napawa optymizmem , spinam dupsko i lecę. Po pracy w piątek robię pakunek i znikam. Jadę posiedzieć, uwędzić się dymem z ognicha,zjeść kiełbaskę,wypić Pilsa, wyciszyć telefon no i oczywiście, jeśli będzie mi dane połowić. Trochę bata,feedera no i grunt pod karpia. Mam plan wrócić w niedzielę. I jeśli nie będzie to groziło rozwodem:-) to pod wieczór uderzę jeszcze nad Wartę na Bolasa. To chyba ryba którą najbardziej lubię łowić. Akurat w maju jest najprostsza do złowienia, i choć jeszcze słaba po tarle (szybki hol, buzi i do wody) to i tak sprawia niesamowitą radość.

PS: Jest wtorek, a ja już myślę o tym piątku:-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • Administrator
W dniu 26.04.2016 o 19:16, Radas PZN napisał(a):

Ja tam twardo! Choć pogoda nie napawa optymizmem , spinam dupsko i lecę. Po pracy w piątek robię pakunek i znikam. Jadę posiedzieć, uwędzić się dymem z ognicha,zjeść kiełbaskę,wypić Pilsa, wyciszyć telefon no i oczywiście, jeśli będzie mi dane połowić. Trochę bata,feedera no i grunt pod karpia. Mam plan wrócić w niedzielę. I jeśli nie będzie to groziło rozwodem:-) to pod wieczór uderzę jeszcze nad Wartę na Bolasa. To chyba ryba którą najbardziej lubię łowić. Akurat w maju jest najprostsza do złowienia, i choć jeszcze słaba po tarle (szybki hol, buzi i do wody) to i tak sprawia niesamowitą radość.

PS: Jest wtorek, a ja już myślę o tym piątku:-)

@ArekH to chyba łysol którego poznałeś osobiście 😉😉😉

@Bebzon pytałeś o ulubiony kij, katuje go już dwa, trzy sezony. Nie zgadzam się z testem do końca, wydaje mi się, że ogarnia przynęty do 10g bez problemu, bynajmniej mam kij do 7g Suzuki i w porównaniu z tym, wydaje się bardziej sztywny. Bardzo szybki, fajny patyk, który wielokrotnie wyciągnął też duże szczupaki. Właśnie dostał Stellę na próbę do łowienia.

https://havelritter.de/tailwalk-fullrange-s67l/

Generalnie dziś dozbrajam cztery lub pięć patyków i jak nic się nie wywinie to w sobotę woduje łódkę po raz pierwszy w tym sezonie 🫣🫣🫣

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Przygotowania do wyprawy wędkarskiej
  • Administrator

Uzbroiłem 5 spinnów, jestem gotowy, wezmę trzy, bo szukać będę oksów w sobotę najprawdopodobniej 🫣🫣🫣

Choć korci, aby przetestować cały, nieznany sprzęt 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grendziu napisał(a):

Uzbroiłem 5 spinnów, jestem gotowy, wezmę trzy, bo szukać będę oksów w sobotę najprawdopodobniej 🫣🫣🫣

Choć korci, aby przetestować cały, nieznany sprzęt 😉

weź 5. ja bym wziął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
11 minut temu, christhof70 napisał(a):

weź 5. ja bym wziął

4max aby się pobawić czymś co nie miałem w rękach nad wodą.

Na Nienawiszcz jak jadę sam to w większości przypadków biorę dwa spiny.

Jeśli nie łódką to feeder z turbo szczytówką będzie na klasyka i robaki 🤔🔥🤔🤔🔥🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grendziu napisał(a):

4max aby się pobawić czymś co nie miałem w rękach nad wodą.

Na Nienawiszcz jak jadę sam to w większości przypadków biorę dwa spiny.

Jeśli nie łódką to feeder z turbo szczytówką będzie na klasyka i robaki 🤔🔥🤔🤔🔥🤔

właśnie. co za szczytówki pokazywałeś? co robią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...