Skocz do zawartości

Wysokość podatku od prywatnych wód - Prawo Wodne


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dzisiaj jeden ze znajomych mnie totalnie zaskoczył informacją na temat podatku od wód. Ponoć został on podniesiony xxxx razy, w co nie chce mi się za bardzo wierzyć. W zasadzie nigdy nie zastanawiałem się jaka jest wysokość podatku od wody typu STAW - traktowałem to jako mniej więcej jak grunt rolny ( w przybliżeniu). Komentarz które usłyszałem w telefonie zostawię dla siebie, ale temat bardzo mnie zaciekawił.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie jakie są stawki (pewnie w każdej gminie inny) w przybliżeniu i czy przyszły jakieś nowe wytyczne co do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: co ów kolega miał na myśli?

Bo jeśli chodzi o podatek od gruntów (w tym wypadku pod wodami) to jest na to odpowiednie rozporządzenie i inne wytyczne.

Jeśli zaś ma na myśli, projekt zmian ustawy "Prawo wodne" to może być wesoło i strasznie naraz. Szczegółów projektu nie znam bo nie jest jeszcze dostępny (przynajmniej ja nie znalazłem), ale doniesienia z mediów wskazują, że są planowane radykalne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Kotwic interesuję mnie to i to, bo to dla mnie bardzo ważne w najbliższej strategii życiowej - jeśli to co mówił, że to prawda, to eh.... Czyżby komuś zależało aby w tym kraju rozpier... do końca rybołówstwo?

Nie czytałem nic ostatnio, może jakieś linki plisss?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośników do projektu jak wspomniałem nie mam (mam nadzieję, że będą konsultacje społeczne i coś da się przeczytać, nim szalony rząd ustali kolejny dekret).

Tutaj są wzmianki: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad-ryzykuje-brakiem-karpia-na-swieta,80,0,2064464.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dziękuje @Kotwic a na jakim poziomie to jest dzisiaj? 
Pozostawiam to bez komentarza, tylko nasuwa mi się jedno pytanie, jak oni tak wszystko psują w tak krótkim czasie to kto to potem naprawi? Ehhhh brak mi słów, ręce same opadają. Może czas zmienić kraj na cieplejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat opłaty za korzystanie z wody jest wałkowany ze 20-30 lat, zawsze był problem jak to ugryźć.

Teraz jednak nowy rząd uznał, że weźmie się za to i ruszył do boju.

Ja rozumiem ekologię, oszczędzanie wody itp, ale jeśli projekt ustawy jest nieznany, a przecieki wskazują, że dziwny i wadliwy, to przyjęcie go spowoduje chaos i destrukcję (burdel to wersja optymistyczna). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Jeśli wprowadza to co jest w projekcie ustawy to wykończą wszystko i wszystkich związane nie tylko z rybactwem śródlądowym, wtedy chyba też pierwszy raz w życiu wyjdę na ulicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmienia się ustawa "Prawo Wodne", a wynika to z chęci dopasowania innych ustaw, rozporządzeń, dyrektyw.

Przedostatnia wersja którą czytałem, to złagodzenie opłat dla "rybaków": http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/oplaty-za-wode-wzrosna-dla-wszystkich,2349863,4199

Ale z tego co ostatnio na spotkaniu usłyszałem, jest już kolejny projekt i kolejne zmiany. W wolnej chwili muszę się z tym zapoznać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 minut temu, Kotwic napisał:

Zmienia się ustawa "Prawo Wodne", a wynika to z chęci dopasowania innych ustaw, rozporządzeń, dyrektyw.

Przedostatnia wersja którą czytałem, to złagodzenie opłat dla "rybaków": http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/oplaty-za-wode-wzrosna-dla-wszystkich,2349863,4199

Ale z tego co ostatnio na spotkaniu usłyszałem, jest już kolejny projekt i kolejne zmiany. W wolnej chwili muszę się z tym zapoznać.

To dla mnie mega ważne, jestem przed dość ważnymi życiowymi decyzjami, w zasadzie są już one podjęte, teraz to walka z czasem i szukanie rozwiązań finansowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się do wspomnianej "nowszej" wersji projektu.

Teoretycznie utrzymają się w/w stawki dla hodowców ryb, co może oznaczać, że w tym zakresie nic się nie zmienia.
Ale projekt ma około 350 stron i trzeba naprawdę siedzieć w temacie, by wyłapać różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami (ja się poddaję, i tak tylko siedzę, czytam i piszę). >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...