Skocz do zawartości

Zawody 2024 feeder klasyczny


Grzes77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nowy sezon zbliża się szybko zacznę już temat na 2024r, ponieważ zmienia się kilka rzeczy w regulaminie:

https://pzw.org.pl/pliki/prezentacje/4/cms/szablony/6312/pliki/zosw_cz_7_feeder_2023.pdf

Ja sobie go pobrałem i wolnym czasem poczytam. @elvis proszę jak się jakieś zmianki ukażą, to tu wrzuć. 

Temat zakładam, bo coraz więcej osób jest chętnych na zawody, w samym moim kole do eliminacji okręgowych po nowym roku chce przystąpić 7 lub 8 osób. 

Ja w nowym sezonie prawdopodobnie z moim bratem wystartuję we wszystkich, lub większości zawodów Robinsona 🍺🍻

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzes77 napisał(a):

Ponieważ nowy sezon zbliża się szybko zacznę już temat na 2024r, ponieważ zmienia się kilka rzeczy w regulaminie:

https://pzw.org.pl/pliki/prezentacje/4/cms/szablony/6312/pliki/zosw_cz_7_feeder_2023.pdf

Ja sobie go pobrałem i wolnym czasem poczytam. @elvis proszę jak się jakieś zmianki ukażą, to tu wrzuć. 

Temat zakładam, bo coraz więcej osób jest chętnych na zawody, w samym moim kole do eliminacji okręgowych po nowym roku chce przystąpić 7 lub 8 osób. 

Ja w nowym sezonie prawdopodobnie z moim bratem wystartuję we wszystkich, lub większości zawodów Robinsona 🍺🍻

 

I dalej nie wiem, czy fluorocarbon można traktować jako żyłkę (fluorocarbonową), a więc czy jest dozwolony, oraz czy można stosować ryż preparowany (po co styropian)?

Jak znam życie, to sędziowie w większości też nie będą wiedzieć. Już widziałem akcje, kiedy zawodnicy pokazywali sędziom druk regulaminu. 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bebzon napisał(a):

I dalej nie wiem, czy fluorocarbon można traktować jako żyłkę (fluorocarbonową), a więc czy jest dozwolony, oraz czy można stosować ryż preparowany (po co styropian)?

Jak znam życie, to sędziowie w większości też nie będą wiedzieć. Już widziałem akcje, kiedy zawodnicy pokazywali sędziom druk regulaminu. 🤭

Fluorocarbon jest dozwolony i traktowany jak żyłka, bynajmniej ja nie słyszałem, by był zabroniony i skąd Ci to przyszło do głowy 🍻🍺?  Ja sam korzystam z fluorocarbonu zamiast skrętki. Ryż preparowany też moim zdaniem może być, bo to ziarno jak kuku, które po obróbce termicznej jest przecież w puszkach, mało tego są zanęty, które w swoim składzie mają mielony popcorn, by wybijały do góry, więc popcorn jest dozwolony, a to przecież podobny produkt jak ryż preparowany, nie wiem skąd @Bebzon Ci przyjacielu takie pytania wzięły, ktoś Ci gdzieś zabronił tego używać?

Jak chcesz podbić białe lub pinkę, to weź ich kilka do pudełka i dolej kapkę wody, będą wtedy wolniej opadać, pływać raczej nie do końca.

Moim zdaniem ten nowy regulamin ma wreszcie kilka konkretów:

1. Przypon strzałowy 1m, to jest taki zestaw, od jakiego ja zaczynałem, czyli robi się skrętkę, metr żyłki i gitarra. Oczywiście ja będę robił ten przypon strzałowy z fluorocarbonu i ciekaw jestem, czy mi ktoś tego zabroni.

2. Mączki rybne w zanętach, więc jak już będę stosował zanęty, to z mączką, bo ona często robi robotę.

Jest też kilka mniejszych detali, które albo się dopiero pojawiły, lub ich wcześniej nie wyłapałem.

Ciekaw jestem jak sędziowie będą podchodzili do zanęt Sonu i to bardzo jestem ciekaw, bo przecież większość z nich ma w składzie kruszone pellety. No i tu dopiero będzie interpretacja 😁😁😁, przecież regulamin zabrania pelletów, ale nie sprecyzowano, czy całych, czy też kruszonych. I tu można dalej brnąć i brnąć. Naprawdę jestem ciekaw i pewnie zaraz po nowym roku pojawią się materiały z zanętami Sonu, MC Karp, Feeder Bait, itp które zawierają mielone pellety czy można je stosować, producenci będą uważali, że tak, konkurencja, która produkuje zanęty bez mączek powie, że nie powinno się tamtych dopuszczać, ciekawe kto będzie miał większe przebicie. No i tak dalej, czy mocno zmielone pellety, które są zabronione, to już dozwoloną mączka rybna? 😁🍺🍻

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie słyszałem nigdy by ktoś negował używanie fluorocarbonu. Nie widzę powodu, ani takiego przepisu.
@Grzes77 , doprecyzuję tylko, że strzałówka ma mieć minimum 1 m.
Jeśli chodzi o mielone pellety to nie powinno być problemu, jo chyba że ktoś będzie używał zanęty z widocznymi cząstkami pelletów (kruszonych) to i owszem. Jeśli to będzie drobną frakcja niczym zanęta lub mączka rybna to nie widzę powodów.
Znając naszą Polską naturę kombinatorów to zaraz się znajdzie kilku oszustów.
Z ryżem preparowanym też nie powinno być problemu, ale muszę poczytać regulamin, bo dawno tam nie zaglądałem by nie mieszać sobie w głowie przed zakończenie sezonu.
Problemem z wyszkoleniem sędziów jest dość powszechny i sam już zwracałem na to uwagę na posiedzeniach OKS-u. Niestety, ale większy problem to brak sędziów. Bynajmniej tych aktywnych. My musieliśmy kolejny raz podnieść wpisowe na zawody okręgowe by móc podnieść diety dla sędziów. Nikomu się nie chce jeździć sędziować za marne kilkadziesiąt złotych. Czasy czynów społecznych odchodzą do lamusa.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

https://robinson.pl/21031-2/

Sporo osób chętnych w tym sezonie na cykl Robinsona, ja, mój brat i @Bolo już na pierwszych listach startowych, jak ktoś chętny, to jeszcze można się zapisywać. My pojedziemy jeszcze na Rawę i może na Dratów lub Wilczą Wolę, wszystko zależy od terminów, jednak Brody i Rawa to priorytet 😁🍻🍺

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzes77 napisał(a):

https://robinson.pl/21031-2/

Sporo osób chętnych w tym sezonie na cykl Robinsona, ja, mój brat i @Bolo już na pierwszych listach startowych, jak ktoś chętny, to jeszcze można się zapisywać. My pojedziemy jeszcze na Rawę i może na Dratów lub Wilczą Wolę, wszystko zależy od terminów, jednak Brody i Rawa to priorytet 😁🍻🍺

Powodzenia! 💪🍻

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...