Skocz do zawartości

Stawy przy Wiśle w Grudziądzu


Janek333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
9 minut temu, Janek333 napisał:

Witam może ktoś mi pomoże znaleźć informacje na temat stawów zaznaczonych na zdjęciu, czy sa prywatne czy należą do PZW? jakie ryby itd;) pozdrawiam

Nowy obraz mapy bitowej.jpg

Są na to sposoby.

Na początek musiałbyś to zlokalizować na geoportal.gov.pl - następnie odczytać nr działki lub działek ewidencyjnych, nazwę obrębu, gmina, powiat, województwo. Na podstawie takich danych jak pójdziesz do Starostwa Powiatowego do Geodezji - to raczej odbijesz się od ściany i nic ne powiedzą, nie mogą ujawnić takich danych, ale...

Składasz online wniosek do KW na daną działkę i tak jak opisałem powyżej i dostajesz odpis z KW wraz z numerem księgi - a tam znajdziesz wszystkie dane na temat właścicieli. Cena - 30zł za jeden odpis.

Równie dobrze jest także poszukać informacji wśród osób najbliżej tam mieszkających, czasami znają właścicieli i nawet w dobrej wierze podadzą nr tel. - "łatwizna detektywistyczna" :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na spacerze (udało mi się wyciągnąć drugą polówkę) stawy aż pachną ryba miejsc do wędkowania pełno widać że uczęszczane, więc grzechem by było nie spróbować, niestety ostatnio nie spotkałem żadnego wędkarza by choć trochę o pytać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Janek333 napisał:

Ostatnio byłem na spacerze (udało mi się wyciągnąć drugą polówkę) stawy aż pachną ryba miejsc do wędkowania pełno widać że uczęszczane, więc grzechem by było nie spróbować, niestety ostatnio nie spotkałem żadnego wędkarza by choć trochę o pytać;)

Może ryb nie ma lub właściciel przepędził - o  widzisz, bierzesz wędkę i od razu znajdziesz właściciela, :P  a raczej on sam lub jego ludzie Ciebie znajdą:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam opcję "niewiedzy" i tłumaczeń przy kontroli. :D

Wiem, że czasem ustalenie właściciela działki lub użytkownika rybackiego jest trudne, ale to nasz, wędkarski obowiązek.

Skoro są to stawy, czyli zbiorniki sztuczne, to prawdopodobnie są własnością prywatną.

Moim zdaniem wizyta w Urzędzie Gminy lub Starostwie, powinna dać wynik w postaci ustalenia właściciela lub dzierżawcy wody. Organy samorządowe, muszę wiedzieć kto płaci podatek od gruntu/nieruchomości więc są kompetentne, by ustalić kto wodą zarządza.

Ustalenie takiego "faktu" wynika nie z ciekawości, lecz z konieczności wskutek której znane są zasady dokonywania połowu ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam opcję "niewiedzy" i tłumaczeń przy kontroli.

Wiem, że czasem ustalenie właściciela działki lub użytkownika rybackiego jest trudne, ale to nasz, wędkarski obowiązek.

Skoro są to stawy, czyli zbiorniki sztuczne, to prawdopodobnie są własnością prywatną.

Moim zdaniem wizyta w Urzędzie Gminy lub Starostwie, powinna dać wynik w postaci ustalenia właściciela lub dzierżawcy wody. Organy samorządowe, muszę wiedzieć kto płaci podatek od gruntu/nieruchomości więc są kompetentne, by ustalić kto wodą zarządza.

Ustalenie takiego "faktu" wynika nie z ciekawości, lecz z konieczności wskutek której znane są zasady dokonywania połowu ryb.

Zgadzam się z Kotwicem w całej rozciągłości tematu. Nie widzę dokładnie w telefonie, ale to mogą być zwykłe doły zalewowe z rzeki jakich pełno i wtedy podlegają pod obwód rybacki danego odcinka rzeki, czyli są w posiadaniu PZW. Jednak pewności nie ma więc należy to sprawdzić. Być może znajdują się w wykazie wód okręgu umieszczonym w zezwoleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...