Skocz do zawartości

Hity ostatniej zasiadki


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Sezon w pełni, człowiek wariuje od nowości i ulega wpływom na rynku. Testuje, kombinuję, zmienia, bawi się - jeśli jest na to czas i nie zawszę się udaję, a jak wyjdzie to dopiero rodzą się nowe inne pomysły, strategie. Czyż to nie jest najlepsze w wędkarstwie?

Ja wczoraj poświęciłem cały dzień na testowanie koszyczka hybrydowego GURU i spuszczanie go do wody z mikropeletami oraz zanętą na głębokość około 6m przy okazji rzucając na odległość powyżej 50m.

Cały czas się zastanawiałem czy też zanęta dojdzie w całości do wody na dno. Gdy urabiałem zanętę paluchami to zdarzyło mi się kilka razy, że mikrosy z miksem po 20 minutach na takiej głębokości i odległości nie wybuchły, a haczyk wraz pelletem czy też kulką przynętową nadal był wbity z zanętą w koszyku.

I teraz pytanie, czy istnieje możliwość, że te dwa razy koszyczek spadł np. do góry nogami i się nieodpowiednio ułożył na dnie?

Na zdjęciu dowód
 

IMG_20160514_162948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię! Nawet jak by, to powinien się pellet rozpuścić. Myślę, że skoro aż tak ci betonuje,mniej bym do wilżył ,a i przynętę nie zatapiał w mixie,a dawał na wierzch!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
18 minut temu, ArekH napisał:

Wątpię! Nawet jak by, to powinien się pellet rozpuścić. Myślę, że skoro aż tak ci betonuje,mniej bym do wilżył ,a i przynętę nie zatapiał w mixie,a dawał na wierzch!

Tak też później robiłem Synku. Mix zrobiłem w tym przypadku po to właśnie aby mieć większą kelistość, bo obawiałem się, że sam pellet nie dojdzie do głębokości 6m, a robienie siateczek PVA mnie nie kręci :P Raz za leniwy jestem, dwa dla pół kg leszczyka to nie rentowne - co innego na komercji przy karpiszonach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Stąd moje testy :P, a zdziwisz się, bo może uda mi się załatwić komercję co ma 16m głebkości - tzw. wapniak" jeden z 6ciu stawów, ino w totka trza wygrać to to kupimy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
15 minut temu, ArekH napisał:

To marnie wędkarsko! 16m? Jaka ryba tam siedzi?

Jak coś ma z 2h, to jak wpuścisz to każda :P - to nie ma być produkcja karpia, tylko łowisko wędkarskie - jedne z celi tego całego projektu kolego. Nie lubię robić wszystkiego jak inni, lubię czasem iść pod prąd :beer1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu z tym Karpiem wyskoczyłeś! ;) No ale ok!

Bardziej chodzi mi o to, że jeśli zbiornik nie jest duży, i takie wahania gruntu? To ciężko dobrać taktykę ,szczególnie ,nęcenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, ArekH napisał:

Nie rozumiem czemu z tym Karpiem wyskoczyłeś! ;) No ale ok!

Bardziej chodzi mi o to, że jeśli zbiornik nie jest duży, i takie wahania gruntu? To ciężko dobrać taktykę ,szczególnie ,nęcenia!

Ale o to w tym wszystkim chodzi, pójść na łatwiznę - nie lubię, tak jak wczoraj, porażki uczą wg mnie :)
A karp też ryba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Koszyczek hybrydowy GURU - hicior w metodzie, chyba nikt nie wymyślił nic lepszego :P
Tak się zachwycałem FOX-em na początku sezonu, ale GURU to jednak Guru w koszyczkach i tyle. Wydaje mi się, że te całe GURU mimo, że jest cholernie drogie jak na nasze polskie warunki wędkarskie, to w akcesoriach feederowych jest nr 1 na rynku :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...