Skocz do zawartości

Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrnąłem z wielu zaległości i w ramach walki z siedzeniem przy komputerze, dokończyłem swe dawne dzieło.

Pewnie z 10 lat temu, aktywnie uczestnicząc na forum: Knives.pl wiele czytałem i pisałem o nożach, jako narzędziach użytkowych. Nawet pokusiłem się o zakupy sprzętu (czyt. pilniki i papier ścierny) oraz stali do wyrobu noży.

Wtedy też uczyniłem, kilka kling nożowych, które wiele lat pracowały w stanie surowym, lub leżały w pudełku.

 

Najwięcej w kuchni zamieszania czynił nóż, który nazwałem: Fileciak.

(jak odszukam archiwalne zdjęcia i dane, to wrzucę tu jako uzupełnienie).

Wszelakie mięsa, padliny, ryby i chwasty roślinne wielokrotnie były krojone tym nożem.

Teraz jednak dwa dni pracy pilnikiem i papierem ściernym, przy wsparciu kleju zaowocowało dokończeniem dawno przygotowanego noża.

Widać niestety wiele niedociągnięć i błędów, źle docięte okładziny i trudności z wierceniem laminatu i hartowanej stali zrobiły swoje.

Ale nóż w końcu uzyskał rękojeść i dalej będzie kuchnię wspierał, tym razem w wygodniejszej wersji użytkowej:

 

Przyklejone okładziny, przed szlifowaniem:

fileciak surowe okładziny.jpg

 

W trakcie szlifowania okładzin:

fileciak szlifowanie okładzin.jpg

 

Gotowy nóż. :P

fileciak.jpg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo miłe słowa, zwłaszcza, że praca ucierpiała wskutek ułomności twórcy. :P

 

 

Dnia 15.06.2016 o 04:38, Grendziu napisał:

Można  jakieś zamówienie zrobić?

Niestety, z przykrością muszę odmówić.

W tym roku nawał pracy naukowej wyklucza mnie z czasochłonnych zabaw w domu.

W/w nóż (jak i kilka pozostałych) zrobiony był wyłącznie z użyciem pilnika, papieru ściernego i sporadycznie brzeszczotu do metalu. To zajmuje kilka tygodni wolnych wieczorów, a i miejsca obecnie nie mam na podjęcie pracy.

Może za jakiś czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...