Skocz do zawartości

UltraLight


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
2 godziny temu, Splot napisał(a):

Nie zauważyłem tego tematu, a przecież na naszym forum co drugi spininguje. Może jest ktoś kto lubi połowić białoryb tą metodą. 

Jako początkujący łowca, który w zeszłym roku próbował kilka razy coś złowić (wpadały tylko ukleje) będę chciał podpytać od czasu do czasu w tym temacie.

Czy macie jakieś ulubione przynęty aby dobrać się do czegoś innego niż okonie? Jakich przynęt używać na początek bo jest tego sporo?

@elvis zna kolesia od mormyszek, co dodatkowo też bawi się w łowienie na UL.

Ja dość mocno analizowałem kije do UL na targach.. mogę później się wypowiedzieć jak będzie o to pytanie.

@Splot określ co dla Ciebie znaczy UL🤔 od ilu do ilu gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pocelował, oprócz mini obrotówek, w cykady. Spinmad i Sławek Szuszkiewicz. Cykady Pana Sławka są do dostania w CF.

Można też samemu: z miarki budowlanej wycinasz kształty i dozbrajasz ołowiem, np. śrucinami SSG. Warto to dokleić klejem epoksydowym. Malowanie wg uznania. Co ważne - im tańsza miarka, tym cieńsza listewka z blachy do mierzenia - lepiej pracuje. W Stanleya czy Milwaukee bym nie szedł. 😃

  • Like 3
  • Heart 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4]elvis[/mention] zna kolesia od mormyszek, co dodatkowo też bawi się w łowienie na UL.
Ja dość mocno analizowałem kije do UL na targach.. mogę później się wypowiedzieć jak będzie o to pytanie.
[mention=477]Splot[/mention] określ co dla Ciebie znaczy UL od ilu do ilu gram.
"Komar" się zwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cykady 2 gramy super. wszystko w to wali. mam też ss-y, innych nie używam. polecam muchy nimfy na wolframie, ale z oczkiem równolegle ustawionym do długości haka, nr-y 12-8. nawet karasia i lina idzie złowić, choć ja tego 2 nie trafiłem. bawiłem w takie sranko już w latach 90, a potem olałem, bo mi trąca no tym no.......... wiecie😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grendziu napisał(a):

Kij do 2,5g

Nie miałam kija lżejszego jak 5 g i wyciągnął szczupaka 85, ale do 2.5 g.... Mam mieszane uczucia.

Chyba musiałbym spróbować co to za 💩.

💩💩💩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
25 minut temu, Ardiansson napisał(a):

Nie miałam kija lżejszego jak 5 g i wyciągnął szczupaka 85, ale do 2.5 g.... Mam mieszane uczucia.

Chyba musiałbym spróbować co to za 💩.

💩💩💩

A jaki kołowrotek wg Ciebie do tego kija by pasował 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grendziu napisał(a):

A jaki kołowrotek wg Ciebie do tego kija by pasował 🤔

k....................................................................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 do pół grama sobie weźcie. ja p....................e

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Grendziu napisał(a):

A jaki kołowrotek wg Ciebie do tego kija by pasował 🤔

No bez jaj.

Tu nic innego jak coś w rozmiarze 1000. Dodam jeszcze, że o ile jestem zboczeńcem 😎 kołowrotkowym to jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do wydawania furmany grajcarów na kołowrotek do lowienia 💩💩💩.

Mam Biomastera FB 1000, czyli coś między Stradiciem a Tłin Pałerem, który w obecnych czasach jest ciężki, bo waży 205 g i to jest coś co mi odpowiada - mówię o jakości. Gładka pracę, bez efektów specjalnych czyli stukania, więc czego chcieć więcej.

Jednak kto wie co mi w przyszłości odje.ie i czy któregoś dnia nie kupię Stelli 1000 💩

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeśli chodzi o kije to jednego wyżej pokazałem, ale na UL była ich masa, powiedzmy że dla mnie UL to coś do 4g. Favorite miał ich sporo i fajnych. Abu wędki też były Git na sucho.PXL_20240302_130148430.jpg.0249710374f8fdd56e75cfceea79c918.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na UltraLight

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...