Jump to content

Utrapienie spinki


stas1
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Przedostatnio jak byłem na rybach też miałem nadspodziewanie dużo spinek, okazało się, że haczyk Prestona był delikatnie odkształcony, zmieniłem hak i nie było problemu. Czasami od razu po zacięciu coś tam spadnie, ale podczas holu bardzo rzadko mi się to zdarza.

 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie po pierwszych odjazdach opanowanych zdarzały mi się najczęściej ,na niedzielnych zawodach spróbuje mocniejszego kija bo to duże ryby były

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Spróbuj Gamaatsu, coś na wzór 3310 - bo ten tym nie ma oczka :) Mój pewniak, który nigdy mnie nie zawiódł :P Największa skuteczność i niesamowita wytrzymałość.

Link to comment
Share on other sites

Staś, metoda czy koszyk?

Ja bym zaczął od haczyka. Na początek zwiększył rozmiar ewentualnie zmienił model. Jeśli to duże ryby to nie ma co przesadzać z delikatnością.

Następnie bym zastosował amortyzator lub podajnik z amortyzatorem. Trochę ciężej na początku się holuje ale z czasem się człowiek przyzwyczaja.

No i ewentualnie zestaw przelotowy szczególnie przy metodzie, bo tu przypon jest bardzo krótki i zdarzają się częściej spinki. Można wyluzować łącznik w koszyczku, żeby lżej siedział. Nie wiem jak łowisz i jakie masz zestawy .

Link to comment
Share on other sites

Miałem przelotowy zestaw prestona,haki guru 10 ,podajnik 30gr

Wydaje się być wszystko ok. Ja bym zmienił model haka. Nie każdemu się sprawdza Guru Qm1. Poszedłbym w np. w Drennana Waid Gape lub Waid Gape Specialist w podobnej wielkości. Haki Guru mają dość blisko ostrze względem trzonka i przy np. amurach mogą się źle zacinać. W ogóle mogłeś mieć amury na haku i to one mogły spadać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators

Wczoraj kilka okoni mi się spieło podczas zabawy nowym kijkiem. Wędka niby igła, a jednak... Powody mogłyby być różne, ale najprawdopodobniej zbyt słabo były zacięte. Myślałem, że ten kij sam będzie łowił :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jak widać nie tylko my mamy problem ze spinkami.
Dziwi mnie tylko, że Martin sobie z tym nie poradził


Zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę, a mianowicie, że Martin nie wciskał przynęty w podajnik i nie miało to wpływu na ilość brań. Oczywiście znajdą się tacy co powiedzą, że jakby wciskał to by miał więcej brań.
Mam kolegów którzy tak łowią i nie ma różnic w skutecznym wędkowaniu. Zresztą sam też robiłem testy i mam podobne wnioski.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...