Skocz do zawartości

Szukam Przepisu na Własną zanęte


Rafał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
7 minut temu, ArekH napisał:

Daniel,co to ,to różowe na pellecie? (1 fot)

Zmikasowana szminka = wiesz jak na to bierooo:beer-chugger: dzięki temu wygrywa wszystkie zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ArekH napisał:
Daniel,co to ,to różowe na pellecie? (1 fot)

Różowe ma pellecie?

Jeśli mowa o tym zdjęciu to: f7e074cf293e84a3742d6693f1edaf76.jpg

Po lewej jest mix różnych pelletów ( stalomax, meus) a na nim podajnik z mieszanką widoczną po prawej stronie pojemnika, czyli miksowany chleb tostowy + pellet (chyba ochotka) Profess, na środku którego jest wisienka czyli pellet 12 mm firmy CarpZoom (krwisty halibut) lub podobny od Sonu ( dostałem kilka od Czarka nad Szczęsnym w listopadzie na pierwszym zlocie FKM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Elvis napisał:

Sorry, że dopiero teraz, ale zasiedziałem sie wczoraj na rybach.

80b242c30e0a3bae3eade9ddf9e06c34.jpg

Moja, a równie dobrze może być i Twoją zanętą hand made do metody jest:

Miksowany chleb tostowy + pellet + dodatki (prażone i mielone konopie, mielone pellety itd.).

Nic prostszego jak zmiksować kilka kromek, a następnie wymieszać z namoczonym pelletem. Można też taki pellet zmiksować razem z chlebem i pozostałymi składnikami.

Sam chleb też się nadaję. Ma odpowiednią wilgotność by dobrze trzymać się koszyczka, ale jednocześnie bardzo dobrze pracuje i fajnie puchnie. W połączeniu z pelletem tworzy ekstra uniwersalną mieszankę. Taką mieszankę można dowolnie aromatyzować i barwić.

Świetnie sprawdzają się tu pellety smakowe. Ich większa kleistość dobrze się komponuje z chlebem. Nawet jeśli zdarzy nam się przemoczyć pellet podczas nawilżania to można go zmiksować z chlebem tostowym, a najlepiej ze skórkami, bo mają mniejszą wilgotność i kleistość, by otrzymać super mieszankę.

c942218d21bd0f6372f70cc2e4a5e8a0.jpg3e732e4cdf68f919010dd5bf27bf1852.jpg8200757cfb039200eb659cd455e7d68f.jpgc83edc10e0262658e7263c3fa112cf8f.jpg

Można taki miksowany chleb mieszać również z firmowymi zanętami by zejść dość znacząco z kosztów.

Pozostaje mi jeszcze tylko jedna kwestia do sprawdzania. Otóż jak długo taki zmiksowany chleb można przetrzymać na rybach by się nie zepsuł. Jak wiadomo chleb tostowy posiada dużo konserwantów i jego termin przydatności do spożycia jest bardzo długi. Ale nie wiem jak się zachowa po zmiksowaniu.

No i jeszcze jedno bardzo istotne zadanie. Trzeba cały czas kontrolować wilgotność mieszanki. Szczególnie w słoneczne i wietrzne dni. Przykrywać wilgotną szmatką i trzymać w cieniu. 310876a226ca8faf225e850c1443bfac.jpg

A oto efekty: 0ee0fd8963f41b1dcc8b74537f6da2f8.jpg

Powiem szczerze że pełen szacunek Elvis wypróbuję w weekend nad wodą z twojego polecenia zanętę i też spróbuje coś sam zadziałać . Dam później znać :D Co się wykluło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanęta własna, to zanęta którą sami sobie dopasowujemy do konkretnego łowiska. Ja tak to widzę.

Może być tania i prosta, gdy woda nie jest wymagająca i bawimy się choćby batem z płotkami i leszczykami.

Ja w takiej sytuacji używam mieszaki zwykłego pieczywa z ziarnami zbóż wzbogacając to odrobiną "paczkowanej" zanęty.

Ważne, by tak dobrać konsystencję, by wygodnie rzucać niewielkimi kulami zanętowymi w pobliży spławika.

Jeśli mam ochotę łowić ukleje, zanęta smuży w toni, jeśli szukam płoci i leszczy to zanęta rozpada się dopiero przy dnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...