Skocz do zawartości

Ciekawostki z innych portali wędakrskich


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grendziu, uważam że trochę przesadziłeś, nie było żadnej polityki bo za żadną partią przecież nie agitujemy. To że konkretne ugrupowanie polityczne chce pomóc nam zrobić coś pozytywnego dla związkowych wędkarzy, to w mojej ocenie nie jest nic co zasługiwałoby na usunięcie z forum. Wystarczyło zwrócić mi uwagę a poprawiłbym wpis bez nazwy partii. Chyba że chodziło jeszcze o polecenie profilu Panie Tu Nie Ma Ryb ale to już w ogóle dziwne by było gdybyś z tego powodu mój wpis usunął. Nie mam pretensji, Twoje forum - Twoje zasady ale brak mi tutaj jakieś równowagi bo możemy przeczytać multum wywodów na temat tego jaką świetną robotę robią ichtiolodzy i rybacy na wodach PZW, natomiast wszelkie wątki obnażające patologię działania władz niektórych okręgów i zarządu głównego wywołują spory i ogólnie są niemile widziane. Piszesz że odcinasz się/fundacja się odcina od tematu PZW. Nie wiem czy tak można bo przecież zapewne jesteś członkiem związku więc te sprawy również Ciebie dotyczą. De facto wygląda to tak że fundacja Dla Ryb nie widzi nic złego w komercyjnych, często rabunkowych i destrukcyjnych odłowach na wodach składkowych.

Pozdrawiam serdecznie w imieniu swoim i ojca,

Bartek Janiszewski

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 godzin temu, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

Wystarczyło zwrócić mi uwagę a poprawiłbym wpis bez nazwy partii.

 

Faktycznie mogłem tak zrobić, nie pomyślałem :champagne-2010:

 

13 godzin temu, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

 Chyba że chodziło jeszcze o polecenie profilu Panie Tu Nie Ma Ryb ale to już w ogóle dziwne by było gdybyś z tego powodu mój wpis usunął.

 

Nie, nie chodziło o to mi wcale. Wstawiam, więc sam link, nie mam z tym problemu
https://web.facebook.com/SatiIRyby/?fref=ts


 

 

13 godzin temu, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

możemy przeczytać multum wywodów na temat tego jaką świetną robotę robią ichtiolodzy i rybacy na wodach PZW,

 

Nikt nigdy nie napisał, tym bardziej ja, że świetną robotę robią rybacy na wodach PZW, wręcz przeciwnie, sam skrytykowałem wyżej operat rybacki,  wg mnie jest przestarzały i zbyt mało elastyczny na ówczesne czasy. Sam pisałem chyba w tym wątku jedną z propozycji, że na takich wodach lepiej jest dawać dodatkowe pozwolenia na odłów wędkami przed ówczesnym zrobieniem badań i wymuszeniem rejestrów na wędkujących.

 

13 godzin temu, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

Piszesz że odcinasz się/fundacja się odcina od tematu PZW. Nie wiem czy tak można bo przecież zapewne jesteś członkiem związku więc te sprawy również Ciebie dotyczą. De facto wygląda to tak że fundacja Dla Ryb nie widzi nic złego w komercyjnych, często rabunkowych i destrukcyjnych odłowach na wodach składkowych.

 

 

Też nie twierdzę, że odcinam się od dyskusji o PZW, tylko bardziej od tego, że się jest stronniczym i za wszystko obwinia tylko i wyłącznie PZW, tak jakby wszyscy wędkarze i kłusownicy byli święci i przestrzegali archetypowych regulaminów, które są dość słabe i raz - odbiegające od rzeczywistości przy presji 1,5mln społeczeństwa łowiących, dwa - większość wędkujących praktycznie wcale nie przestrzega regulaminów, bo kontroli nie ma wcale czy to na wodach PZW czy innych RZGW. Szkoda mi sił na krytykę na forach tego, czy owego problemu. 

Ja czerpię siłę z dobrych newsów na co dzień, hejtem i nienawiścią nie zawracam sobie głowy, a tym bardziej w polityce, bo jej się naturalnie brzydzę. Stąd na forum kasuję wszystko co związane jest z polityką.

Od 5-8 lat nie jestem członkiem PZW, łowiąc dokonuję wyboru gdzie chcę łowić, potrafię na łowisko jechać 100km i więcej aby pobawić się rybami i prawie wszystkie wypuszczam( w tym roku nie zabrałem ani jednej ryby). Jeśli łowię na wodzie PZW okazjonalnie, to jeśli można wykupuję dniówkę.

Może wrócę do PZW w roku 2017, ale tylko dlatego, że chcę połowić na jednej wodzie oddalonej od mnie 50km z łodzi, która jest wzorowo zarządzana przez działaczy koła wędkarskiego PZW, przez "odławiaczy" machających wędkami już mniej... (tam sieci nie ma od początku powstania zalewu i nigdy nie było oprócz kłusowniczych).

Wiele razy już pisałem, że w wodzie chodzi o etykę, jeśli prawo lub normy łamie rybak czy wędkarz to mi to przeszkadza i to bardzo.

Najważniejsza jest dla mnie w tym wszystkim ochrona środowiska naturalnego i obcowania w zgodzie z naturą, wędkarstwo jest czystym dodatkiem i pasją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:
Grendziu, uważam że trochę przesadziłeś, nie było żadnej polityki bo za żadną partią przecież nie agitujemy. To że konkretne ugrupowanie polityczne chce pomóc nam zrobić coś pozytywnego dla związkowych wędkarzy, to w mojej ocenie nie jest nic co zasługiwałoby na usunięcie z forum. Wystarczyło zwrócić mi uwagę a poprawiłbym wpis bez nazwy partii. Chyba że chodziło jeszcze o polecenie profilu Panie Tu Nie Ma Ryb ale to już w ogóle dziwne by było gdybyś z tego powodu mój wpis usunął. Nie mam pretensji, Twoje forum - Twoje zasady ale brak mi tutaj jakieś równowagi bo możemy przeczytać multum wywodów na temat tego jaką świetną robotę robią ichtiolodzy i rybacy na wodach PZW, natomiast wszelkie wątki obnażające patologię działania władz niektórych okręgów i zarządu głównego wywołują spory i ogólnie są niemile widziane. Piszesz że odcinasz się/fundacja się odcina od tematu PZW. Nie wiem czy tak można bo przecież zapewne jesteś członkiem związku więc te sprawy również Ciebie dotyczą. De facto wygląda to tak że fundacja Dla Ryb nie widzi nic złego w komercyjnych, często rabunkowych i destrukcyjnych odłowach na wodach składkowych.
Pozdrawiam serdecznie w imieniu swoim i ojca,
Bartek Janiszewski
 


Zgadzam się prawie w całości. Prawie, bo w żadnym przypadku nie popieramy i nie popieraliśmy odłowów komercyjnych. Można to przeczytać kilka postów wyżej i nie tylko. Powtórzę to jeszcze raz: Nie dla komercyjnych odłowów na wodach użytkowanych przez wędkarzy"!!!
Nie rozumiem po co Grendziu skasował owe wpisy. Być może nie zrozumiał przekazu. Nie było w nich polityki, a co najwyżej hejt w wydaniu Dominika, który ostatnio bardzo mocno się stara by wszystko skrytykować. Czego również nie rozumiem.
Nie mamy również nic przeciwko wrzucaniu linków typu; "Panie tu nie ma ryb". Wręcz przeciwnie pod warunkiem, że nie naruszają one regulaminu, przepisów prawa itp.
Popieramy każdą sensowną i przemyślaną akcję ratowania stanu wód w Polsce oraz widzimy potrzebę dokonania zmian zarówno przepisów prawa jak i sposobu gospodarowania zasobami wodnymi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać akcję i reakcję.
Szkoda, że pomimo tego, że niektórzy wędkarze byli obecni przy wspomnianych odłowach, nie ma żadnych informacji o przyczynie podjęcia odłowów oraz wyjaśnienia, dlaczego tego odłowu zaniechano.

Samo krzyczenie (jak te komentarze na fb) niczego nie zmieni, gdy krzyczący nie mają pojęcia na temat sytuacji.

Są wody gdzie regulować rybostan mogą wędkarze, zwłaszcza ci świadomi i chętni do działania. Ale są tez wody które zostały mocno zdegradowane z różnych powodów, a tam należy podejmować takie działania, by osiągnąć efekty, nawet jeśli okaże się, że co niektórzy mają inne zdanie. Ale to już rozmowa o konkretnych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...