Jump to content

Echosonda Deeper


RS
 Share

Recommended Posts

Elektronika w wędkarskie z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Już teraz u bardzo wielu wędkarzy można spotkać różnego rodzaju echosondy, plotery czy GPS'y. Wszystkie te urządzenia mają za zadanie w jak największym stopniu pomóc wędkarzowi na wodzie. Od pewnego czasu na rynku pojawiają się też echosondy bezprzewodowe. Ich zasada działania jest bardzo prosta - wystarczy wrzucić czujnik do wody i obserwować wyświetlany obraz na brzegu. Urządzenia te mają jedną wspólną zaletę - są o wiele tańsze niż tradycyjne echosondy. Nie da się ukryć, że wśród wędkarzy najpopularniejszą bezprzewodową echosondą jest Deeper. Najnowsza wersja tego urządzenia - Deeper Pro +, poza standardowymi możliwościami takimi jak w wersjach poprzednich, umożliwia tworzenie map batymetrycznych.

Czy ktoś z Was miał już styczność z tym urządzeniem? Jakie są Wasze oczekiwania wobec takiego urządzenia? 

 

 

deper.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

2 lata temu przymierzałem się do niej jakoś jako uzupełnienie do feedera, ale wtedy odstraszyła mnie cena...

Wrzuć jakieś zdjęcia "zeskanowanego" dna jeśli możesz.

Link to comment
Share on other sites

Nie może, tylko to jest bezprzewodowa echosonda :P  W sumie materiału z nad wody mam sporo, muszę to poprzeglądać i jakoś zabrać się za obrabianie tego.

 

2c3ef160fdc33701gen.png

a263a2eb73ed7ff0gen.jpg

12265d0ade5a7e4egen.jpg

3004f1a666c48aa5gen.jpg

 

 

Jak widzicie można też włączyć układ kolorów taki jak ma np. Lowrance, do tego np. uchwyt z tabletem 5-7 cali i już wygląda to na prawdę fajnie. Póki co nie widzę minusów :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Zasięg urządzenia według producenta to 100m. Czy tyle jest? Jeszcze nie sprawdziłem, ale na odległość rzutu z wędki zasięgu nie zgubi na pewno. Antena wbudowana jest na stałe. GPS działa dobrze z tolerancją do kilku metrów, natomiast przy mapowaniu trochę wyjeżdza za obrys jeziora na mapie, może to być też spowodowane tym, że Deeper przewiduje głębokość jaka będzie dalej. A mapy nie wiem skąd bierze :) Pierwszą część artykułu mam już prawie na ukończeniu - góra za dwa dni będzie gotowa.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 @MjMaciek otworzyłeś nowy temat, który chciałem poruszyć. Mniej więcej mam podobne odczucia, ale doświadczenie mam o wiele mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią stworzyłem pierwszy materiał na temat najnowszej echosondy od Deepera. Znajdziecie tam przede wszystkim dane techniczne, przeczytacie jakie możliwości oferuje Deeper, jakie można dobrać akcesoria itp. Jest to część głównie teoretyczne, gdzie chciałem przestawić i wyjaśnić tryby ustawień i pokazać jak to wygląda na danym przykładzie. Oczywiście pojawiać się będzie więcej materiałów - przede wszystkim takich, które opisują korzystanie z Deepra z łodzi, z brzegu jak i z lodu :) Serdecznie zapraszam - link znajduje się poniżej :) 

 

http://rubiksfishing.pl/echosonda-deeper-pro-wprowadzenie/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...