Skocz do zawartości

Przypony spinningowe hand-made


Wędkarstwo u Zbyszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nie raz zdarzyło Wam się skręcenie przyponu, rozgięcie agrafki, urwanie krętlika i strata przynęty czy nawet ryby.

Nauczony przykrymi doświadczeniami z przyponami fabrycznymi, które nie raz potrafiły się zniekształcić, poskręcać, czy wręcz rozgiąć lub odpiąć (agrafka), postanowiłem tworzyć własne, niezawodne przypony na różne ryby.
I tak oto powstała całkiem ciekawa oferta przyponów fluoro-carbonowych i surflonowych z agrafkami z drutu dentystycznego o różnej średnicy oraz mocnymi krętlikami Bushido.

Używam surflonu o 49 splotach w igielitach,  o różnych średnicach i długościach. Jeśli chodzi o flouro-carbon to stosuję Berkley'a, również w różnych grubościach i długościach.

Agrafki wykonane są ręcznie z bardzo wytrzymałego drutu typu dental, który nie ulega żadnym odkształceniom przy holu, zaczepach czy wielokrotnym zapinaniu, jak to ma miejsce przy fabrycznych agrafkach. Agrafki produkujemy w 2 rodzajach:

1. zapinane - rozmiary od 4 do 7, gdzie 4ka ma 10mm długości i przekrój 0,4mm a 7ka ma 20mm długości i przekrój 0,7mm

2. wsuwki (bardzo łatwo zapinane) - rozmiary od 5 do 9, gdzie 5ka ma 11mm długości i przekrój 0,5mm a 9ka ma 22mm długości i przekrój 0,9mm.

przypon fluo do 8 kg.jpg

przypon fluo do 12kg.jpg

przypony.jpg

surflon agrafka wsuwka.jpg

surflon agrafka zamykana.jpg

przypon surf części.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Powiem tak, kiedyś skusiłem się na jakiś zestaw 100 sztuk za 100 zł na "ale drogo" przyponów na szczupaka i to był mój duży błąd. Agrafki to jakaś masakra, 60% nie nadawała się do użycia. Jakiś czas temu skusiłem się na zestawy autora na okonie, sumy i szczupaki i daję radę. Polecam!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że jesteś zadowolony :) 

Oczywiście dostępnych jest sporo firmowych przyponów fluoorocarbon i surflon ale jakość agrafek i krętlików nadal pozostawia wiele do życzenia. Dlatego polecam swoje. Jak komuś ryba przypon zerwie lub rozegnie agrafkę to zwracam koszty i spłonę ze wstydu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Cieszę się że jesteś zadowolony  

Oczywiście dostępnych jest sporo firmowych przyponów fluoorocarbon i surflon ale jakość agrafek i krętlików nadal pozostawia wiele do życzenia. Dlatego polecam swoje. Jak komuś ryba przypon zerwie lub rozegnie agrafkę to zwracam koszty i spłonę ze wstydu


Uważaj, bo na sumy z Warty mam chęć a na poważnie mój pierwszy szczupak w tym roku na wędkę castingową padł, używając takich przyponów właśnie. No i 40 cm okonie na dobre agrafki.
dodano 1 minutę temu

IMG_20160907_103612.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja też przy okazji robienia konektorów do feedera postanowiłem wykonać kilka przyponów. Materiały te same więc dlaczego nie skorzystać. Co prawda fluorocarbon nie najlepszy, ale i tak powinien dać radę. Tym bardziej, że ja w zasadzie mało spinninguję.

20161115_232334.jpg20161115_232305.jpg20161116_091317.jpg20161116_091603.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo solidnie wykonane przypony Elvis :) 

Niedawno zacząłem też robić przypony stalowe w igielicie jako alternatywę dla drogiego surflonu. Są tanie, bardzo mocne i nie odkształcają się, nie plączą.  No ale tak czy inaczej na tę porę roku kiedy woda jest tak przejrzysta, najlepsze będą niewidoczne przypony fluorocarbonowe.

 

przypon stalowy w igielicie.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja też od lat już nie kupuję przyponów, zacząłem je robić kiedy straciłem w rzece kilka pięknych szczupaków po tym jak okazało się że używane przeze mnie stalki są po prostu za krótkie i grube szczupce mi obcinały zestawy. Kupiłem tulejki, obciskaczkę i kilkadziesiąt metrów stalki powlekanej w dwóch kolorach-czarnym i zielonym i zacząłem sam robić, krótsze 25-30cm do spina, a około 60-80cm do żywca z gruntu w rzece. Później dostałem jeszcze od kumpla jakąś chińską stalkę w bezbarwnej otulinie, rewelacyjna, bardziej miękką, mam jeszcze chyba ze dwa metry, ale muszę się za taką na Aliexpres rozejrzeć.

dscf9050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od prawie dwóch sezonów używam przyponow fluorocarbonowych, oczywiście sam robię dla mnie jak i małżonki.

Koledze dałem na próbę kilka, teraz nie daje żyć - kiedy będziesz robił bo by sie przydało pare sztuk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...