Skocz do zawartości

Karpie na tyczkę


Czesław Czech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki na forum, mam do was pytanko,  czy ktoś łowił kiedyś karpie na tyczkę?

Macie jakieś pellety do tej metody godne polecenia?  Mam zawody 7-10-2016 i chciałbym trochę powalczyć z chłopakami, zaproponujcie coś na tą porę roku jak możecie. :) z góry będę wdzięczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy do strzelania czy haczykowe? Jeśli haczykowe to polecam gotowe z Sonubaits. Dynamite Baits i MVDE się rozpadają w czasie nakładania na hak. Może na tyczkę będzie łatwiej bo na odleglościówkę nie szło łowić, bo spadały. Na bata trochę lepiej. Może jakby je odpowiednio spreparować byłoby lepiej, ale mi się nie chciało kombinować. Można je podsuszyć lub nasączyć żelatyną np. galaretką. Będą wtedy miały lepszą konsystencję. Oczywiście do pelletów zakładanych bezpośrednio na hak potrzebne są "specjalne" haczyki tzn. takie które mają bardziej okrągły łuk kolankowy i mają dość krótkie ostrze. Coś na wzór Qm1 Guru. Nawleka się je łatwiej poprzez takie "wturlanie" .
Jeśli chodzi o Expandery, to tu nie mam za dużego doświadczenia. Próbowałem kiedyś na nie łowić ale bez szału i poszły zmielone do zanęty i wtedy miałem super mix. Expandery możesz pompować strzykawką, nie musisz kupować specjalnej pompki próżniowej. Wymagają specjalnego traktowania przy przygotowaniu i muszą też dojść. Te z Sonubaits można bez problemu zakładać na gumkę. Są oleiste co dodatkowo wabi ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na te zawody mam expendery będę  nimi z kubka podawał do tego kukurydza i trochę białego, zanęta kukurydziana mam nadzieje ze uda się:) po prostu na kolejne zawody myślę już bardziej się przygotować. Dlatego bardzo dziękuje za każdą radę :) A jakie spławiki byście polecili do takiej metody, macie coś sprawdzonego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak widziałem te kubki, powiem ci że powoli pomyśle nad zakupem tego na razie na ta chwile jestem zafascynowany spławikami drennan carp. Zobaczymy jak się będą spisywać na łowisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...