Skocz do zawartości

żyłka plecionka dwa bratanki


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to tutaj do czego chcesz się przekonać, żyłka ma swoje właściwości a plecionka swoje :) 

plecionkę bym na pewno używał do wywożenia zestawów bo nie rozciąga  się wiec jest szybka sygnalizacja brań oraz do wędkowania gruntowego.

żyłka wszystkie metody spławikowe :) bat,tyczka, odległościówka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem plecionkę do metody gruntowej sporo kosztowało aby zapełnić szpulę do zestawu karpiowego TERAZ STOSUJĘ DOBREJ JAKOŚCI ŻYŁKĘ I JEST TANIEJ :)

Plecionka jest dobra bo sztywna więc na dużych odległościach jest z pewnością lepsza bo nie rozciąga się . Łowienie przy trzcinach grążelach i innej roślinności jest bezpieczniejsze bo tnie wszystko jak Brzytwa . Jednak ma swoje wymagania musi mieć odpowiednie przelotki i idealny kołowrotek 

Oglądałem filmik jak wcina się plecionka w przelotkę szczytową przy walce z dużą rybą 

Jeśli kołowrotek choć trochę krzywo układa plecionkę będzie się plątała ( żyłka wybacza pewne niedoskonałości )

Uważam , że dobrej jakości żyłka jest wystarczająca na duże ryby rekordy typu 30kg + juz wymagają plecionek :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2016 o 22:51, suwi napisał:
Stosowałem plecionkę do metody gruntowej sporo kosztowało aby zapełnić szpulę do zestawu karpiowego TERAZ STOSUJĘ DOBREJ JAKOŚCI ŻYŁKĘ I JEST TANIEJ
Plecionka jest dobra bo sztywna więc na dużych odległościach jest z pewnością lepsza bo nie rozciąga się . Łowienie przy trzcinach grążelach i innej roślinności jest bezpieczniejsze bo tnie wszystko jak Brzytwa . Jednak ma swoje wymagania musi mieć odpowiednie przelotki i idealny kołowrotek 
Oglądałem filmik jak wcina się plecionka w przelotkę szczytową przy walce z dużą rybą 
Jeśli kołowrotek choć trochę krzywo układa plecionkę będzie się plątała ( żyłka wybacza pewne niedoskonałości )
Uważam , że dobrej jakości żyłka jest wystarczająca na duże ryby rekordy typu 30kg + juz wymagają plecionek
 


No nie do końca tak jest. Spróbuj rzucić na 80-100 m z żyłką na szpuli i zobaczyć delikatne branie leszcza. Wtedy tylko plecionka da obraz tego co się dzieje pod wodą. Karpiowanie jak i spławik to inna sprawa. Do feedera w pewnych sytuacjach plecionka jest konieczna o ile jej używanie nie jest zabronione, bo są łowiska że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2016 o 22:58, Elvis napisał:

No nie do końca tak jest. Spróbuj rzucić na 80-100 m z żyłką na szpuli i zobaczyć delikatne branie leszcza. Wtedy tylko plecionka da obraz tego co się dzieje pod wodą. Karpiowanie jak i spławik to inna sprawa. Do feedera w pewnych sytuacjach plecionka jest konieczna o ile jej używanie nie jest zabronione, bo są łowiska że tak jest.

dlatego napisałem, że na dużych odległościach jest git bo się nie rozciąga :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, suwi napisał:

dlatego napisałem ,że na dużych odległościach jest git bo się nie rozciąga :P

masz rację ale dlatego proponuje zrobić przypon strzałowy :) a tak poza tym panowie ja jestem tyczkarzem i odległościówka ( metody spławikowe ) ale powiem że nieraz chce sobie połowic na gruncie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...