Skocz do zawartości

Wstęp do łowienia pod lodem


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, cygan786 napisał:

Raczej na kaczki. Nawet nie wiem czy jeszcze coś tam pływa pod wodą. Kiedyś ktoś coś tam wpuścił. Był tam nawet widziany(ja też widziałem) żółw czerwonolicy czy jakoś tak.

Dobra kaczka nie jest zła B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz o zawodach?
Co prawda nastąpiła zmiana planów i zamiast zawodów towarzyskich Koła mamy zawody towarzyskie rejonu (podokręgu). Również uległo zmianie łowisko na Staw w Pionkach. Z chęcią bym wyskoczył, ale nie wiem czy dam radę, bo mam sporo roboty w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz jest dostępny. Często z niego korzystam jak wybieram się na ryby żeby muki nie było. W sobotę się chcę wybrać na lód. Jak dla mnie lokalizacja obojętna. Do 12:30 Siczki zajęte bo zawody. Może być Staw jakbyś chciał się wybrać. Jutro powinien do mnie dotrzeć sprzęt więc chciałbym go przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając, że dziś jest ładna pogoda (temp. -4°C, dość słonecznie) wybraliśmy się rodzinnie na zamarznięte jezioro.
"Szkodniki" szalały na lodzie i śniegu, ale też pomagały przy kuciu przerębli.
Lód na jeziorze dość gruby, około 17 cm, ale jest na nim dziesięciocentymetrowa warstwa śniegu.
Ogólnie około 30 minut łowienia, w przypadkowym miejscu, w 4 przeręblach.
Niestety bez brań ryb.

Ale za to moja samoróbka wędka i pierzchnia spisały się i działają. :P

Tajty.jpg.d1710c52d52adfd66ccf7a3401b243b2.jpg

589f16823233c_kuciewlodzie.jpg.b9e84bb8eb9a9d84d257a383db9593d7.jpg

589f1691957de_podlodwka.jpg.33c85bc39fa9667810d4c4494c1aaefd.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem Elvisową ziemie tzn. wodę a raczej lód. Pierwsze otwory i lipa. Zero brania. W nastepnej to samo. Trzecia dziura dopiero dała rybki w postaci płotek małych ale jednak. Trening@Elvis zaliczył przed jutrzejszymi zawodami tak że puchar bedzie zgarniety. Trzymam kciuki. Lód ma ze 30 cm. Jeszcze długo nie pofeederuje. Elvis dzięki za towarzystwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dziękuję.

Co do treningu....to mam pewne wnioski, ale to nie wystarczy by cokolwiek wywalczyć. To będzie walka drużynowa i naprawdę dobra konkurencja. Na szczęście rywalizacja jest naprawdę zdrowa i koleżeńska, a zawody to okazja do spotkanie się w doborowym towarzystwie.

Jak@Cygan786 widział, rybek trzeba było szukać i ogólnie jest ciężko coś nałowić.

Sprzęt mam przygotowany, zanęty urobione. Rano tylko kawka do termosu i startujemy. Oby nie wiało za bardzo to i mróz nie będzie straszny.

Muszę się do czegoś przyznać, otóż popełniłem dzisiaj grzech ciężki, bo zabrałem dwie płotki dla.....psa. Ostatnio strasznie się na mnie gniewał, bo wróciłem na pusto, jak zwykle zresztą i tylko obeszła się zapachem. Uwielbia ryby i musiałem jej coś przywieźć. Zobaczyć jak się cieszy to bezcenny widok. Długo się nią bawiła (obie rybki były zabite od razu po złowieniu) zanim ją zjadła, ale ona tak ma. Podobnie robi jak złapie mysz, a przypomnę to jest pies (suka).

Niestety zdjęć nie mamy, bo było tak zimno, że żadnemu z nas nie chciało się sięgać po telefon.

Zrobiłem małe porównanie pracy naszych świdrów i muszę przyznać, że mój TOHAP (Tonar) jest naprawdę dobry. Mikado przy nim wypada średnio. Może dlatego, że Mikado jest prawoskrętny, a Tonar lewo i już zdążyłem się przyzwyczaić. Niemniej jednak nie zamieniłbym go na inny.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze zajechalem na Siczki. Co prawda było już blisko 16 godziny ale chciałem sie spotkać z jakimś podlodowcem i zasięgnąć jezyka. Jeden wędkarz na lodzie i zmarzniety na maxa. Złowił tylko 1 okonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...