Skocz do zawartości

Wstęp do łowienia pod lodem


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U nas lód ma 12-13 cm. Dzisiaj kolejny dzień nad wodą. Tym razem byłem niewiele ponad godzinę na lodzie. Udało się złowić kilkanaście plotek i jazgarzy oraz kilka okoni. Na lodzie było dwóch kolegów którzy ostro trenują do zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas lód ma 12-13 cm. Dzisiaj kolejny dzień nad wodą. Tym razem byłem niewiele ponad godzinę na lodzie. Udało się złowić kilkanaście plotek i jazgarzy oraz kilka okoni. Na lodzie było dwóch kolegów którzy ostro trenują do zawodów.
Jednym słowem na lodzie idzie już w miarę bezpiecznie połowić. Trzeba odkurzyć sprzęt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kotwic napisał:

Dominik, poproszę o informację, kiedy będą zawody naszego koła, może się wybiorę, bo powoli sprzęt kompletuję, by nie biegać z jedną wędką. :P

Sie wie :) 

Jak się spotkamy, to mam ja za symboliczne piwo z Biedry (Kustoszem nie gardzę :) ) do oddania ochraniacze piankowe na kolana, jak chcesz :) Testowałem sezon i polecam, jako dobry izolator od lodu,umożliwiający klękać bez ograniczeń. Robię to, gdyż dziś po drodze zajechałem pod skład opału w Dywitach, a tam takie rzeczy dawali:

http://lowisko.net/3242,profesjonalne-nakolanniki-ochronne-black.html Fajne. Autorski model lowisko.net. Dość grube i stosunkowo niedrogie.

1 godzinę temu, elvis napisał:

U nas lód ma 12-13 cm. Dzisiaj kolejny dzień nad wodą. Tym razem byłem niewiele ponad godzinę na lodzie. Udało się złowić kilkanaście plotek i jazgarzy oraz kilka okoni. Na lodzie było dwóch kolegów którzy ostro trenują do zawodów.

No to zazdro. Ja na lód wejdę może w czwartek, a pewnie dopiero w sobotę.

No i jeszcze last, but not least. Jak byłem w Biedrze, to zobaczyłem małe torby narzędziowe, takie torby elektryka. Za 29,90 PLN. Może to nie pro mandziurek, ale na kilka bałałajek styknie. Warto zajrzeć i za dobre pieniądze zakupić. http://www.biedronka.pl/pl/product,id,86816,name,torba-narzedziowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dominik napisał:

Sie wie :) 

Jak się spotkamy, to mam ja za symboliczne piwo z Biedry (Kustoszem nie gardzę :) ) do oddania ochraniacze piankowe na kolana, jak chcesz :) Testowałem sezon i polecam, jako dobry izolator od lodu,umożliwiający klękać bez ograniczeń

 

Pogadajcie z Łukaszem @suwi, na pewno walają mu się gdzieś w szafie wkładki piankowe na kolana do munduru wz 2010. Chyba zdały by egzamin na lodzie. Ja mam tego w szafie sporo, jakby ktoś chciał to mogę wysłać. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dominik napisał:

Sie wie :) 

Jak się spotkamy, to mam ja za symboliczne piwo z Biedry (Kustoszem nie gardzę :) ) do oddania ochraniacze piankowe na kolana, jak chcesz :) Testowałem sezon i polecam, jako dobry izolator od lodu,umożliwiający klękać bez ograniczeń. Robię to, gdyż dziś po drodze zajechałem pod skład opału w Dywitach, a tam takie rzeczy dawali:

http://lowisko.net/3242,profesjonalne-nakolanniki-ochronne-black.html Fajne. Autorski model lowisko.net. Dość grube i stosunkowo niedrogie.

Jak będę chciał Cię wyeliminować z zawodów, albo wręcz otruć, to wyślę Ci takie piwo jak Kustosz lub Harde. :D

Może przez to, że moja wędka-samoróbka była za długa (około 40 cm), to nie miałem potrzeby klęczeć przy przeręblu.
Ale, że testuję właśnie bałałajki (dopiero jedno wyjście), to kto wie, może w tym szaleństwie jest metoda. :P
Niemniej, dziś pół wieczora spędziłem szukając sprzętu podlodowego do zakupu, a że skupiłem się na dwóch sklepach: "Liwi.sklep" oraz "Lowisko.net", to miałem dylemat.
Bo w "Liwi" było kilka rzeczy które chciałem, a za "Lowiskiem.net" idzie patriotyzm lokalny i to, że kojarzę tam ze dwie osoby. :P

Większy mam problem, bo szukam taniego skrzynko-poddupka na lód, tak, by w środku zmieścić 2-3 wędki, pudełko z robakami i ewentualnie kilka ryb, a jednocześnie w miarę stabilnie siedzieć na styropianie (bo moje składane krzesełko wędkarskie z brezentem, wrażliwe jest na przeciągi). ;):D
Zbyt mało i krótko łowię podlodowo, by pchać się w markowy i drogi sprzęt. Stąd takie moje partyzanckie podejście. :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kotwic napisał:

Większy mam problem, bo szukam taniego skrzynko-poddupka na lód, tak, by w środku zmieścić 2-3 wędki, pudełko z robakami i ewentualnie kilka ryb, a jednocześnie w miarę stabilnie siedzieć na styropianie (bo moje składane krzesełko wędkarskie z brezentem, wrażliwe jest na przeciągi). ;):D
Zbyt mało i krótko łowię podlodowo, by pchać się w markowy i drogi sprzęt. Stąd takie moje partyzanckie podejście. :P

Skrzynko-poddupków jest sporo na rynku, nie są na szczęście drogie. 

Łowienie spod lodu, to nie markowy sprzęt na szczęście. Zwłaszcza bałałajki. Szczerze mówiąc, to najbardziej pożądane są dobre samoróbki. Oczywiście można i markowo, kupując sobie specjalne kołowrotki i wędka np. St. Croix.

Z mojego doświadczenia wiem, że jedyna finansowa fanaberia powinna być na żyłki i ewentualnie mormyszki (choć ja łowię na takie poniżej 10PLN), bo za żyłkę 0,06 trzeba zapłacić więcej, jak 3 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z terenu zajechałem na nowe jezioro PZW, na którym możliwe, że zorganizowane zostaną zawody okręgowe. Łowi, nie łowiłem, bo czasu mało i robota goni, ale sprawdziłem lód. Spokojne 15-18cm. I zaczyna pękać, co świadczy, że już jest mocny i gruby.

5c486c6a9bbf6_IMG_20190123_1339261.jpg.befc4ed86a7be6b1b009ec2e48435a78.jpg

Dodatkowo spotkałem znajomych wedkarzy, którzy którzy robili rekonesans przez ewentualnymi zawodami. Ryba jest, reklamówka płotek pełna. To cieszy, bo może w końcu na tej okręgówce pójdzie połowić, a nie rzeźbić w jazgarzach lub czekać na cudowny przyłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2019 o 00:21, elvis napisał:

Dziękuję za informację. Jutro postaram się skontaktować ze sklepem Rybniku czy są dostępne. Szykuje się kilka tygodni mrozów więc chyba się skuszę.

I jak tam Danielu? Kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...