Skocz do zawartości

Wstęp do łowienia pod lodem


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też kupiłem w Askari. Cena najlepsza z tego, co wiem.

Jeśli chodzi o ciepło, to ciepły, a nawet bardzo ciepły. Praktycznie nie wyobrażam sobie łowienia w Polsce przy temperaturach, których nie zniesiesz w tym kombinezonie. 

Można w nim klęczeć, śmiało. Ja w tym kobminezonie łowiłem na zawodach przez 3h i nie czułem dyskomfortu. Na nogach i tak mam tanie, piankowe nakolanniki, ale one (lub ich droższe, bardziej pro formy) są zalecane niezależnie od jakości kombinezonu z uwagi na to, że będzie zbyt twardo.

Jeśli chodzi o ruchy, to wygląda to tak, że ten kombinezon ma sporo podszywek z neoprenu. Co jest z jednej strony zaletą, bo trzyma ciepło i pływalność. Z drugiej strony ten neopren potrafi być trochę sztywny i nie do końca dobrze się wszędzie układa. Mi np. na jednej nogawce układa się słabo, bo trochę nachodzi na siebie. Podczas łowienia nie czuję tego, ale na luźno stojąc, czy idąc trochę to wkurza. To jest jednak wada tych konkretnie spodni, bo druga nogawka jest już OK.

Ogólnie ja sam jestem zadowolony i polecam. Oczywiście za tę cenę. Jeśli chcesz go używać jako kombinezonu podlodowego, to jest dobry. Gdybyś chciał go i do połowów na morzu i ogólnie korzystać z niego cały rok, to może droższe byłyby lepsze, ale też pewności nie mam. Jako użytkownik tego kombinezonu i żadnego innego uważam, że jest wart swojej ceny. Nie jest to jakiś ortalionowy bubel, w którym pękają szwy po drugim razie. 

Zresztą Askari, to zdaje się niemiecki sklep, więc oni z ewentualnym zwrotem raczej nie będą mieli problemów.

Tam na marginesie, to z uwagi na wybory w moim Okręgu widziałem się dziś z Saturninem Jabaji i rozmowa na chwilę zeszła na kombinezony. Mówił, że testował kilka latem w kwestii pływalności. Okazało się, że najgorzej wypadł Graff. za 1200 PLN :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elvis napisał:

Szykuje się kilka tygodni mrozów więc chyba się skuszę.

No właśnie na kilka tygodni w roku mi było szkoda kasy na drogie kombinezony, a jak dziś usłyszałem podlodowe opowieści kolegów, to tym bardziej sobie uświadomiłem, że ten kombinezon może mi uratować życie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Warmii lód jest już łowny. od 11 do 15cm na Kortowskim w okolicach trzcin. Na środek jeszcze nie wchodziłem, bo przez te wahania temperatur lód jest bardzo nierówny. Wciąż trzeba uważać, ale łowić na wielu akwenach już się  da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni w okolicach Giżycka, utrzymuje się temperatura około -2°C w ciągu dnia, a nocą nawet -9°C.
Prawie bez opadów śniegu, więc jest duża szansa, że w tym tygodniu lód na jeziorach wzmocni się i będzie większy wybór akwenów do wędkowania. :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kotwic napisał:

Prawie bez opadów śniegu, więc jest duża szansa, że w tym tygodniu lód na jeziorach wzmocni się i będzie większy wybór akwenów do wędkowania. :icon_arrow1:

Kortowo ma 11-15 cm. lodu. Pomiary z wczoraj, więc teraz już pewnie o 1-2 cm. więcej.

U mnie w Okręgu podano dziś informację, że w najbliższy weekend zawody okręgowe. Dwudniowe zawody, o których informacja jest na 4 dni wcześniej i to tak lakoniczna, że nawet nie podali wody, ani godzin zawodów. Na szczęście były osoby, które temu narwanemu organizatorowi wybiły to z głowy, więc jednak będzie czas, by się przygotować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 20.01.2019 o 22:00, elvis napisał:

@Dominik , bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem kombinezonu. Jak wygląda sprawa z tym co Ty posiadasz.

Czy jest ciepły?

Nie krępuje ruchów?

Czy można w nim klęczeć bezpośrednio na lodzie bez obaw że przesiaknie na kolanach?

Jakieś wady?

Planuję zakup w askari . Cena to 370 PLN

To chyba dobra okazja?

 

 

Rozmawiałem o kombinezonie termicznym z @Łukasz Michalak sam ma takie coś,
https://askari.pl/aktualne-super-promocje/577-imax-kombinezon-termiczny-2-czesciowy-139813.html
Ponoć kilka stopni na plusie i "jajecznica jest" tak ciepło jest. Używa kilka sezonów i mówi, że petarda. Prawdopodobnie się skuszę zamiast dajła,:221_see_no_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grendziu napisał:

Rozmawiałem o kombinezonie termicznym z @Łukasz Michalak sam ma takie coś,
https://askari.pl/aktualne-super-promocje/577-imax-kombinezon-termiczny-2-czesciowy-139813.html
Ponoć kilka stopni na plusie i "jajecznica jest" tak ciepło jest. Używa kilka sezonów i mówi, że petarda. Prawdopodobnie się skuszę zamiast dajła,:221_see_no_evil:

Tylko ten nie jest pływający. Przynajmniej nic o jego pływalności nie jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, Dominik napisał:

Tylko ten nie jest pływający. Przynajmniej nic o jego pływalności nie jest napisane.

No nie jest, ale jest ciepły i daje radę. Łukasz kiedyś był maniakiem łowienia z lodu, cała jego "stara drużyna" nazywała się jakość po "lodowemu".
Ja potrzebuję taką odzież na późną zimę i wczesną wiosnę na spinna i feeder w nocy. Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dominik napisał:

U mnie w Okręgu podano dziś informację, że w najbliższy weekend zawody okręgowe. Dwudniowe zawody, o których informacja jest na 4 dni wcześniej i to tak lakoniczna, że nawet nie podali wody, ani godzin zawodów. Na szczęście były osoby, które temu narwanemu organizatorowi wybiły to z głowy, więc jednak będzie czas, by się przygotować.

Dominik, poproszę o informację, kiedy będą zawody naszego koła, może się wybiorę, bo powoli sprzęt kompletuję, by nie biegać z jedną wędką. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...