Jump to content

Kołowrotek do spodowania.


ArekH
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Tak, tanie i do ciężkiego orania. Min 4000. Jak daleko chcesz rzucać spombem? Ja jak nie jadę na zasiadkę powyżej dwóch dób, to przestałem go brać. Wolę używać procy, wiadomo, że ziarna, robale i pellety lepiej podawać spombem, ale kule jak dobrze skleisz też zrobią swoją pracę. Pamiętaj, że to jeden kij więcej do rozkładania i składania. Pamiętasz na Zlocie stwierdzenie, że jeszcze w życiu tak długo nie składales wędek? :-) @Ostap dał pokaz bardzo dalekich rzutów, jeśli dobrze pamiętam.

Link to comment
Share on other sites

Z tym oraniem to chyba przesadziłeś. Jeśli spomb prawidłowo się opróżnia, to jaką ciężką pracę ten kołowrotek wykonuje?  Ściąga po wodzie pustą rakietę. Tak pamiętam, rozłożyłeś chrustu na 4 wędkarzy, to i zwijać było co. Akurat zwijanie kija do spoda to była bajka. Darku, ja nie pytałem kiedy i czy warto używać spomba. O tym  sam  zdecyduję. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mam baitrunnera z 2000r. w rozmiarze 8000. Służy mi do ciężkiego feedera i do spomba. Zmieniam szpulę I ogień. Tym ciężkim feederem rzadko łowię więc nie kupowałem oddzielnego kołowrotka do rakiety bo niby po co? Sami widzieliście jak to lata. Mocny kij i pewny rzut to podstawa. Czy kołowrotek pracuje jak przy orce? Moim zdaniem nie. Rakieta zwijana po powierzchni nie stawia oporu. Wszystko zależy jak daleko chcesz rzucać.
Kiedyś kupiłem dawno temu tani kołowrotek mikado shinju czy jakoś tak. Używany do markera później był bo nie mogłem znaleźć mu zastosowania.
Wszystko było ładnie i pięknie do póki nie dostał obciążenia większego. Tryby się na kole głównym rozsypały. Taka przygoda z tanim kołowrotkiem. A tak go chwaliłem tego dnia koledze, że radzi sobie i jest spoko. Jego śmiech później. Bezcenny. Za resztę zapłaciłem kartą Visa. Hahahahaha

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Na początek zastosuję co mam, a mam Sangera 4000. Raczej na odległości jak Ostap rzucał nie będę. W praniu wyjdzie czy przyda się coś  większego. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...