Skocz do zawartości

Kołowrotek do spodowania.


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Tak, tanie i do ciężkiego orania. Min 4000. Jak daleko chcesz rzucać spombem? Ja jak nie jadę na zasiadkę powyżej dwóch dób, to przestałem go brać. Wolę używać procy, wiadomo, że ziarna, robale i pellety lepiej podawać spombem, ale kule jak dobrze skleisz też zrobią swoją pracę. Pamiętaj, że to jeden kij więcej do rozkładania i składania. Pamiętasz na Zlocie stwierdzenie, że jeszcze w życiu tak długo nie składales wędek? :-) @Ostap dał pokaz bardzo dalekich rzutów, jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym oraniem to chyba przesadziłeś. Jeśli spomb prawidłowo się opróżnia, to jaką ciężką pracę ten kołowrotek wykonuje?  Ściąga po wodzie pustą rakietę. Tak pamiętam, rozłożyłeś chrustu na 4 wędkarzy, to i zwijać było co. Akurat zwijanie kija do spoda to była bajka. Darku, ja nie pytałem kiedy i czy warto używać spomba. O tym  sam  zdecyduję. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam baitrunnera z 2000r. w rozmiarze 8000. Służy mi do ciężkiego feedera i do spomba. Zmieniam szpulę I ogień. Tym ciężkim feederem rzadko łowię więc nie kupowałem oddzielnego kołowrotka do rakiety bo niby po co? Sami widzieliście jak to lata. Mocny kij i pewny rzut to podstawa. Czy kołowrotek pracuje jak przy orce? Moim zdaniem nie. Rakieta zwijana po powierzchni nie stawia oporu. Wszystko zależy jak daleko chcesz rzucać.
Kiedyś kupiłem dawno temu tani kołowrotek mikado shinju czy jakoś tak. Używany do markera później był bo nie mogłem znaleźć mu zastosowania.
Wszystko było ładnie i pięknie do póki nie dostał obciążenia większego. Tryby się na kole głównym rozsypały. Taka przygoda z tanim kołowrotkiem. A tak go chwaliłem tego dnia koledze, że radzi sobie i jest spoko. Jego śmiech później. Bezcenny. Za resztę zapłaciłem kartą Visa. Hahahahaha

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Na początek zastosuję co mam, a mam Sangera 4000. Raczej na odległości jak Ostap rzucał nie będę. W praniu wyjdzie czy przyda się coś  większego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...