Skocz do zawartości

Rzeka Odra


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

"Wody Polskie i Główny Inspektorat Ochrony Środowiska z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Katowicach twierdzą, że wszystko jest w najlepszym porządku - mówi dr hab. inż. Bogdan Wziątek."

https://dziennikzachodni.pl/gliwice-sniete-ryby-nad-kanalem-gliwickim-na-wysokosci-sluzy-labedy-przypomina-to-nieoczyszczone-scieki-z-oczyszczalni/ar/c1-17477983

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem, czy ktoś z Was słuchał dzisiaj w Radio Zet panią Ministrę Klimatu

Nie przytoczę dokładnie jej słów, ale: złote algi są gatunkiem ekspansywnym i szybko rozwijają się w wysokiej temperaturze, dlatego musimy się przygotować na ich rozwój (domyślam się, że na powtórkę z zeszłego roku???) a poza tym, to 60% tego co truje Odrę to szambo (tu dokładne słowo, jakiego użyła)  Zostawię może to bez komentarza. Dodam tylko, że nie wiem czy się śmiać, czy płakać... Tacy ludzie nami rządzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
22 minuty temu, grych napisał(a):

Nie wiem, czy ktoś z Was słuchał dzisiaj w Radio Zet panią Ministrę Klimatu

Nie przytoczę dokładnie jej słów, ale: złote algi są gatunkiem ekspansywnym i szybko rozwijają się w wysokiej temperaturze, dlatego musimy się przygotować na ich rozwój (domyślam się, że na powtórkę z zeszłego roku???) a poza tym, to 60% tego co truje Odrę to szambo (tu dokładne słowo, jakiego użyła)  Zostawię może to bez komentarza. Dodam tylko, że nie wiem czy się śmiać, czy płakać... Tacy ludzie nami rządzą.

No jest dramat, ale uważam że opzycja wciskałaby podobne kity.  Bardzo mało osób do góry na świecie chroni interesy przyrody. Liczy się tylko kasa, faktury i zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to przez szambo (bo skoro 60%, to jest to główny truciciel), a nie przez przemysłówkę to dziwnym zbiegiem okoliczności Wisła po "czajce" nie dostała tak po tyłku. 

Jak dla mnie to wszyscy odpowiedzialni za wody w Polsce mają gdzieś co się dzieje i to się nie zmieni.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu Nie uciekam od jednej czy od drugiej opcji politycznej. Prawdopodobnie opozycja wciskałaby ten sam kit

@Splot Jak dla mnie - ta pani nie wie o czym mówi. Podejrzewam, że do rozmowy w radiu przygotowywała się 15 minut przed spotkaniem, przecież wczoraj była niedziela.

 

Ja, pożal się boże jakiś pikuś - zdaję sobie sprawę z tego, że szambo to inna bajka (tym bardziej ktoś, kto zawiaduje takim ministerstwem powinien wiedzieć). Oczywiście szamba też nie powinno być w wodzie. Ktoś jednak na to daje pozwolenie/przyzwolenie, tak jak np. na zrzut słonej wody; potem jak się go złapie za rękę, to twierdzi że nie jego, tyle. Może winny jest wędkarz i jego zanęta??? 😂

 

 



 

Edytowane przez grych
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn mi opowiadał jak ich kilka tygodni temu na siłę zagonili na wykład Pani Minister. Część studentów nie wytrzymała i wyszła w trakcie wystąpienia nie mogąc słuchać jak Pani Minister zachwalała jaki to Rosyjski węgiel był super, a jaki to polski jest zły. Szok...
Dlatego wcale mnie nie dziwią te teorie.
Profesor Wziątek już od od dawna ostrzega przed ponowną katastrofą i nikt sobie z tego nic nie robił. No prawie nikt.
Na posiedzenia sejmowej komisji ds.katastrofy na Odrze nie przychodził nikt z Rządu, żaden Minister czy nawet przedstawiciel RZGW.
Na szczęście doszło do przełomu i są już podobno wypracowane procedury i rozwiązania.
Wyniki badań jednoznacznie wskazują powody i nie ma tam mowy o ściekach. Owszem, ścieki są bardzo dużym problem, ale to nie powód katastrofy.
Jak zauważył Michał, ścieki z Czajki nie spowodowały większych szkód.
Niski poziom wód, wysokie temperatury i zasolenie wody spowodowane zrzutami solanki z kopalni KGHM. O ile pierwszy i drugi problem nie zależy od nas to trzeci już tak i jak widać komuś bardzo zależy i się opłaca by nic nie zmieniać.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Edit: "Somsiady" też się kłócą w tej sprawie:

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-ekolodzy-skarza-rzad-brandenburgii-ws-odry-katastrofalne-pla,nId,6836800#parametr=zobacz_takze

Wszyscy którzy są w temacie wiedzą że najwiekszym trucielem były kopalnie, potem inne przedsiębiorstwa oraz gospodarstwa domowe, nikt oficjalnie nie wypowie, że dobro narodowe jakim jest węgiel w Polsce do tego się przyczynił czy też miedź. Pisaliśmy o tym wielokrotnie 💩💩💩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...