Skocz do zawartości

Rzeka Odra


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
46 minut temu, Splot napisał:

Byłem w niedzielę na odcinku gdzie łowię i nie było śniętych ryb. Dziwne to, tam chyba doszło do kilku zatruć. Pewnie wlewany syf z ciężką sytuacją hydrologiczną zrobił swoje. Być może to pokazuje jak rzeka jest traktowana przez część "firm" jako kanał ściekowy. Podjadę w weekend to zdam relację jak to "u mnie" wygląda. Oby nic nadal złego się nie wydarzyło.

Może fala, prądy, ominęły niektóre miejsca i stężenie nie doszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

Może fala, prądy, ominęły niektóre miejsca i stężenie nie doszło?

Gdzieś rano czytałem wypowiedź naukowca z Torunia, który stwierdził, że tego typu substancje potrafią miejscowo zalec na dnie i truć cały czas. ?

I taka konstatacja: po drugiej strony Odry jest gospodarstwo, które hoduje krowy. Ok. 150 sztuk. Pasą się na przyodrzańskich łąkach. Nieraz widziałem, jak w upalne dni stado kilkudziesięciu krów włazilo do rzeki, piło wodę itp. Super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, christhof70 napisał:

a w mediach coś cicho. nie uwierzę k......m w ani jedno słowo. i tak z 70% pelikanów łyknie co podadzą. łykają dwa lata i będą dalej 

Właśnie chciałem o tym napisać - dlaczego dopiero teraz, kiedy zatrucie trafiło do lubuskiego - zaczął się szum? Gdzie byli dziennikarze jakiejkolwiek strony, kiedy to się zaczęło w opolskim, czy już fala zatrucia przechodziła przez dolnośląskie? Nie chcę schodzić na politykę, ale może maczał w tym palce ktoś ważny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, grych napisał:

Właśnie chciałem o tym napisać - dlaczego dopiero teraz, kiedy zatrucie trafiło do lubuskiego - zaczął się szum? Gdzie byli dziennikarze jakiejkolwiek strony, kiedy to się zaczęło w opolskim, czy już fala zatrucia przechodziła przez dolnośląskie? Nie chcę schodzić na politykę, ale może maczał w tym palce ktoś ważny?

a se skopiowałem taki oto wpis: W sumie to dziwne, że dopiero 10 sierpnia wszystkie media głównego nurtu "się odblokowują" - jak na komendę - w tym temacie, choć internet huczy od dobrych kilku dni. A wszystkie portale jakby nic, jakby zero sygnału, nic do nich nie docierało. I nagle jest, wszystkie niby konkurencyjne wobec siebie media doznają jednocześnie olśnienia i jest: jest sprawa, a nawet SPRAWA! Mnie nie dziwi to opóźnienie - mnie dziwi, że to opóźnienie to macie wszyscy co do minuty takie samo...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz - zatrucie trwa już ileś dni, a do dzisiaj nie wiadomo jaka substancja dostała się do wody (sic!)  Nie jestem naukowcem, ani nie znam się na niczym takim, ale jak dla mnie - pobierasz wodę, dajesz do badania, za dwa/trzy dni masz wyniki, a tutaj? Na co się czeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grych napisał:

Kolejna rzecz - zatrucie trwa już ileś dni, a do dzisiaj nie wiadomo jaka substancja dostała się do wody (sic!)  Nie jestem naukowcem, ani nie znam się na niczym takim, ale jak dla mnie - pobierasz wodę, dajesz do badania, za dwa/trzy dni masz wyniki, a tutaj? Na co się czeka?

na efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czytam , że martwe ryby płyną od 26lipca, czytam, też że IRS robi dużo aby pomóc. A ja się pytam, gdzie były i są instytucje jak jakiś Wojewódzki Inspektorat Środowiska czy też IRŚ i czemu ta pomoc, badania, diagnozy nie były przeprowadzane od razu jak poszła fama w social mediach?

Czy nie jest tak, że ryby wypływają po kilku dniach od zatrucia i to kilkadziesiąt procent tylko i czy nie jest tak, że aby zrobić należytą diagnozę, to należy to zrobić jak najszybciej?

Jak zawsze nasz kraj ze wszystkim jest w czarnej d...?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, christhof70 napisał:

a se skopiowałem taki oto wpis: W sumie to dziwne, że dopiero 10 sierpnia wszystkie media głównego nurtu "się odblokowują" - jak na komendę - w tym temacie, choć internet huczy od dobrych kilku dni. A wszystkie portale jakby nic, jakby zero sygnału, nic do nich nie docierało. I nagle jest, wszystkie niby konkurencyjne wobec siebie media doznają jednocześnie olśnienia i jest: jest sprawa, a nawet SPRAWA! Mnie nie dziwi to opóźnienie - mnie dziwi, że to opóźnienie to macie wszyscy co do minuty takie samo...

Uruchomili się tak naprawdę teraz, 11 sierpnia. Wystarczył wiceminister na konferencji w Cigacicach. Onet nagle nawet zrobił półkę na newsy o Odrze.

Media to szmaciarze, to maszynki do zarabiania. Liczy się oglądalność i klikalność. Za miesiąc temat Odry się rozmydli, bo świeży trup pachnie ładniej niż stary.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu promuje ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...