Skocz do zawartości

Nowości firmy wędkarskiej MEUS - zanęty, przynęty, pellety, etc


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.12.2016 o 11:18, MjMaciek napisał:
Super chłopaki że udało wam się spotkać.
Elvis może jakiś teścik zanety meusa mam ja na oku ale sie wacham...


Cieszę się, że zauważyłeś.
Kupiłem ją specjalnie właśnie na testy. To gotowa zanęta już nawilżona. Ta Hot Dragon ma akurat bardzo przyjemny zapach. Coś ostrego rybno-ziołowego.
Miałem dzisiaj wybrać się na ryby, ale zasypało nas śniegiem i nie wiem czy dam radę. Co prawda i tak nie liczę na ryby ale...
No nic zaraz chyba zrobię testy w domu. Chodzi mi głównie o pracę i czas rozpadu oraz stopień kleistości .
Opakowanie zawiera 700g gotowego mixu i kosztuje coś około 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meus towar godny polecenia ja uwielbiam ich pellet 2mm mnostwo duzych ryb na niego lowie !

Polecam rowniez dipy !

Przynety hakowe jakos mnie nie uwiodly.... ale pellet 2mm wymiata !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych testach. No i nie jest tak źle. Co prawda nie jest to zanęta typu FB która natychmiast rozpoczyna pracę i po minucie, dwóch jest już w stanie całkowitego rozpadu.
Ta zanęta Meus ma trochę zbyt suchą konsystencję i wydaję się że nie da się uformować koszyczka. Jednak wbrew pozorom daje radę. Nie podjął bym się dowilżaniania, bo jednak mimo pozornie słabego klejenia słabo i wolno pracuje. Pierwsze oznaki pojawiają się po około dwóch minutach. Całkowicie rozpada się po ponad pięciu. Zrobiłem też próbę bardzo mocnego ubicia i niestety beton. Co prawda podejmuje pracę ale nie jest to czego szukam. Ja nie będę miał problemu z poprawieniem mieszanki stosując choćby miksowany chleb tostowy. To mój sekretny składnik wielu mixów od ziemi po pellet włącznie.
Będę jeszcze sprawdzał różne sposoby ubijania w różnych koszyczkach, bo wzór koszyczka ma spore znaczenie na pracę i siłę docisku podczas formowania. Nie we wszystkich koszyczkach dobrze trzyma się zanęta. A jak wiadomo zbyt mocne ubicie powoduje pogorszenie pracy, a nawet całkowicie ją uniemożliwia.
Co do pelletów 2 mm mam też swoje przemyślenia. Owszem fajne aromaty, ale pracą i konsystencją nie różnią się od innych polskich "pelletów". Zbyt mocno nawilżone betonują.
Rozmawiałem na Targach z przedstawicielem i przedstawiłem mu swoje uwagi i.... po pierwsze był zdziwiony, ale świadomy tego faktu. Zdziwiły go moje uwagi na temat pracy pelletu, może nie zwyczajni są do krytyki. Jednak wiedział o czym mówię i jestem z nim umówiony na rozmowę w Poznaniu. Sam zaproponował takie spotkanie. Nie chciał nic zdradzić, ale dał do zrozumienia że coś szykują i być może będzie hicior na nowy sezon. Świadczy to o tym że biorą sobie uwagi do serca i czytają fora internetowe i komentarze np. na Fb.

20161204_115305.jpg

20161204_115329.jpg20161204_115348.jpg20161204_115544.jpg

Ostatniego zdjęcia nie mam, bo musiałem wystawiać obiad i później zapomniałem zrobić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel dzieki za test -rozwiales me watpliwosci towar nie dla mnie ....

Co pelletu troche praktyki i jest F1

Co do krytyki to jej nie lubia aczkolwiek sluchaja .Pewnie chca bys im napisal artykulik... szukaja dobrych testerow...

Co do pracy pelletow sa dobra ale towar trudny w obrobce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Arek ma rację. Zanęta może się sprawdzić w głębszych łowiskach i na małym uciągu, choć ta trochę Sucha konsystencja budzi wątpliwości co do dobrego trzymania się koszyczka.

Byłem właśnie nad wodą nie całe 2 godziny i próbowałem tej zanęty w zwykłym koszyczku. Na drugiej wędce był Sensas Gros Gardons z jokersem. Przynęta to pinka. Oba zestawy prawie identyczne co by wynik nie był wypaczony. No i nic dzisiaj nie brało. Nawet skubniecięcia. Były co prawda dwa małe otarcia ale nic po za tym. Nad wodą było kilka osób i też zero. Ani na żywca, ani na spinning. Spławik i grunt również nic. Coś musi być z pogodą nie tak, bo wczoraj podobno skubały.
No nic, będziemy jeszcze próbować o ile pogoda i lód nie przeszkodzi.
Co do pelletów to owszem jest ok, ale raczej jako dodatek do innych tych markowych lub zanęty. Sam mi nie pasuje. Być może dlatego, że ja teraz przeszedłem na Hybrydę Guru i będę też sprawdzał Dura Banjo z Prestona. Może gdybym miał inne i więcej ryb w moich łowiskach to nie miało by to większego znaczenia, ale jest jak jest i wszystko musi być sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem przez praktycznie wszystkie dostępne na rynku pellety... Część jest łowna część nie....

Powiem tak ja wiem co chce stąd masa testów....

Dla mnie najważniejsza zasada praca - chemia ot droga do sukcesu...

Nuty dobieram dziwne sam sporo komponuje testuje ....

Swe lata typowego karpiowania zamieniłem na swoje rozwiązania łowienia szybkościowego czas sesji 12 godz a nie 7 dni....

Chodzę teraz na dziwnych firmach na które raskwcy nawet nie patrzą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzis testowalem produkty ów Firmy  pellety 8mm , oraz gotowe zanety I pellety 2mm dla mnie to wielka pomylka ...  Suche jak piach na pustyni zas pellet 8mm gdy chcialem poprawic dziurke do pushstopa pekal za kazdym razem :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...