Skocz do zawartości

Wielofunkcyjne torby wędkarskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W zasadzie mam trzy gdy jadę nad wodę (kiedyś było pięć). Jedna do akcesoriów wędkarskich - dużą i już się nie mieszczę. Drugą do kulek i pelletów, a trzecią do dipów i koncentratów. Do tego wiadra, pojemniczki, ale nie o to pytam.

Dziś wpadło mi w oko takie cudo. Do metody gruntowej jak znalazł,, Zamiast trzech, bierzemy jedną.
 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie to do mnie nie przemawia. Po pierwsze mało stabilne. Po drugie, co zrobisz jak co chwila popaduje. Po trzecie, nie wiem jak wy, ale ja, jakbym się nie starał zawsze pod koniec wędkowania mam totalny syf na stoliczku. Resztki zanęty, przynęt, kanapek, robaków. O rozlanej herbacie nie wspomnę. Nawet nie chcę myśleć jak by wyglądało wnętrze tej torby otwartej tak blisko stolika. Dlatego używam metalowego stoliczka, który zawsze po wędkowaniu jest spłukiwany w wodzie łowiska i miodzio. Do tego jakiś kelner, a torba zamknięta i bezpieczna stoi za fotelem, ewentualnie w bagażniku jak pada.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Szmatka wilgotna powinna ogarnąć temat. A mnie się spodobało i to bardzo. Chodzi o to aby pójść w minimalizm. Mogloby to służyć na tzw szybkie wypady. Miski Daiwa, krzesło, dwa feedery, podpórki plus podbierak i o każdej porze dnia i nocy urywam się nad wodę, gdziekolwiek jestem. Jak Idę na dłuższą zasiadke, to biorę inny sprzęt lub jak na typowo karpiowanie to wtedy wymieniam to co w środku. jedyny minus to te nóżki faktycznie, całość wydaje się dość mało stabilna... Szukałem w necie innych rozwiązań i nic mi nie wpadło za bardzo w oczy innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja jeśli chodzi o method feeder to już nigdy nie zastosuje jednej wielkiej torby, jest to niepraktyczne. Wszystko mam w małych pokrowcach. Trzymam to na tacy. A w transporcie mam jedną dużą torbę NGT w którą pakuje mniejsze pudełka i pojemniki. Więcej do metody mi nie trzeba. Patent jest genialny. Podłapałem to od Angoli i w moim wypadku się to sprawdza. Na pierwszy rzut oka nie jest tego dużo ale zawartość tych pojemników jest naprawdę spora. 

pizap.com14880453962516.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Administrator

Podbijam. Dzisiaj wyrzuciłem torbe wędkarska. Szukam czegoś nowego. Chyba EVA, bo nie powinna zgnić i dostać pleśni tak szybko jak normalna, gdy dostanie deszcz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej własnie jakaś materiałowa która może wyschnąć? 
Ja własnie w weekend otworzyłem plastikowe pudło z akcesoriami które zostawiłem po jesieni ( widocznie gdzieś w trakcie wędkowania padał deszcz i zapomniałem o tym ). Pleśń urosła na papierowych opakowaniach haczyków, była na plastikowych pudełkach z ołowiem. W sumie wszędzie. I to grubo. Wszystko wywaliłem do śmieci bo aż szczypało w oczy od smrodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 minut temu, jakub_wr napisał:

A czy nie lepiej własnie jakaś materiałowa która może wyschnąć? 
Ja własnie w weekend otworzyłem plastikowe pudło z akcesoriami które zostawiłem po jesieni ( widocznie gdzieś w trakcie wędkowania padał deszcz i zapomniałem o tym ). Pleśń urosła na papierowych opakowaniach haczyków, była na plastikowych pudełkach z ołowiem. W sumie wszędzie. I to grubo. Wszystko wywaliłem do śmieci bo aż szczypało w oczy od smrodu. 

No to ja miałem podobnie, tylko duża materiałowa. Masakra, aż zgniła, ostatnie łowienie było w deszczu i nie zdążyła obeschnąć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście nie mieli a nie zadbacie by wyschło po zasiadce i tak złapie pleśń. Jedynie tyle ze eva, da się odratować. Niekoniecznie jej zawartość. Bez urazy chłopaki, ale jak po powrocie z mokrej zasiadki, można rżnąć w kąt mokry sprzęt, a nie go rozłożyć do wyschnięcia? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArekH napisał:

Co byście nie mieli a nie zadbacie by wyschło po zasiadce i tak złapie pleśń. Jedynie tyle ze eva, da się odratować. Niekoniecznie jej zawartość. Bez urazy chłopaki, ale jak po powrocie z mokrej zasiadki, można rżnąć w kąt mokry sprzęt, a nie go rozłożyć do wyschnięcia? 

Dokładnie Arku! Nawet jak w danej chwili nie macie czasu i rzucicie w kąt sprzęt to przecież można go rozłożyć dzień później. Pomijam zanętę i przynęty ale zawsze rozkładam podbierak by był suchy to i o wędkach czy pozostałym sprzęcie nie zapominam. Niezależnie czy to kołowrotki, wędki czy pudełko na pozostały sprzęt.
No dobra o kołowrotki dbam bardziej jak o pozostały sprzęt razem wzięty co nie oznacza, że wszystko rzucam w kąt i zapominam.

Spleśniały mi tylko zanęty i kulki przez zimę ale to z powodu wilgoci a nie mojego rzucenia sprzętu w kąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NPC napisał:

Nawet jak w danej chwili nie macie czasu

Nie raz, zasiadka była mokra nie tylko deszczowo;) Po przebudzeniu w domu, pierwsza myśl, sprzęt. Auto na podwórze, reszta na części w garażu i na następny dzień sucha. Nie ma rzeczy niezniszczalnych. Co nie kupisz, musisz dbać. Oczywiście jeśli chcesz by dłużej służyło. Mój pokrowiec Dragon-a, ma już ponad 10 lat i nie zamierzam go zmieniać. Nie jest usztywniany, jedynie ścianki piankowe. Bardzo funkcjonalny, nigdy nie ma problemu z zapakowaniem do auta. Schnie szybciutko. Torba Korum-a, owszem nasiąka, ale szybko oddaje wilgoć. Podbieraki żyłkowe, nie ma z nimi problemu. Torba na siatkę Koga, gumowana, jak wieszam w garażu, otwieram zamek i to wystarcza. 

2 godziny temu, Grendziu napisał:

Masakra, aż zgniła, ostatnie łowienie było w deszczu i nie zdążyła obeschnąć

Przyznaj się lepiej, gdzie i ile leżała, zanim zgniła. Na pewno nie w ciągu tygodnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...