Skocz do zawartości

Zalew Mielimąka


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Woda o powierzchni 50ha, w całości położona w środku lasu. Średnia głębokość około 2,5m, Zbiornik retencyjny powstały po spiętrzeniu rzeczki Margoninka.
Rybostan przeważający:
sandacz, szczupak, sum, ukleja, okoń, lin, leszcz, płoć, karaś, węgorz, karp.

Plan na sezon 2017 to feeder z brzegu i z łodzi spinn, najlepsza woda PZW w okolicy jaką znam.

https://dlaryb.pl/portal/news/zalew-mielimąka-odkryty-przypadkiem-r118/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy artykuł przygotowałeś o tym zalewie, a jednocześnie widzę, że skusiło Cię, by połowić na tej wodzie.
Aż czekam efektów, bo może być sporo ciekawych wypraw i niespodzianek.

Fajne jest to pomieszanie sandacza i szczupaka, bo może oznaczać, że obydwa gatunki znajdują sobie siedliska i radzą sobie w tej wodzie.
A przy tak mieszanym rybostanie, to zawsze można sobie dopasować pomysł na wędkowanie, raz białoryb, innym razem drapieżnik lub mieszane zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Kotwic napisał:

Fajne jest to pomieszanie sandacza i szczupaka, bo może oznaczać, że obydwa gatunki znajdują sobie siedliska i radzą sobie w tej wodzie.
 

Myślę, że sandacz uchował się tak tylko dlatego że rozlewisko w dolinie powstało po  wyrębie lasu, gdzie zostało zalanych sporo korzeni. Jeśli łowi się tam z opadu typowo pod sandacza, to po 5x8 rzutch jest zaczep o stare  korzenie drzew właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • Administrator

Hej @Ruda i @Mała to nie są okolice Mielimąki i odejścia rzeki Margoninka do zalewu. A gospodarstwo czasami nie należy do byłego burmistrza? ?

http://www.wykop.pl/ramka/4445753/oczyszczalnia-skazila-wode-zginela-cala-populacja-ryb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest to miejsce ?. Lokalny "biznesmen" systematycznie i sukcesywnie zrzucał do kanalizacji chemiczne pozostałości po procesie produkcji papieru. Później poszedł na całość i nie rozrzedził odpadów, czym skutecznie zabił bakterie wspomagające proces oczyszczania ścieków (oczyszczalnia mechaniczno - biologiczna). Miesiąc przed tym wydarzeniem w godzinach wieczornych i nocnych w mieście był smród nie do zniesienia. Aktualnie gmina zakupiła bakterie i odbudowują florę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, Ruda napisał:

Tak, to jest to miejsce ?. Lokalny "biznesmen" systematycznie i sukcesywnie zrzucał do kanalizacji chemiczne pozostałości po procesie produkcji papieru. Później poszedł na całość i nie rozrzedził odpadów, czym skutecznie zabił bakterie wspomagające proces oczyszczania ścieków (oczyszczalnia mechaniczno - biologiczna). Miesiąc przed tym wydarzeniem w godzinach wieczornych i nocnych w mieście był smród nie do zniesienia. Aktualnie gmina zakupiła bakterie i odbudowują florę. 

Hmm fabryka  nowa budowana kilka lat temu ni z gruszki ni z pietruszki przed lasem, niedaleko leśniczówki czy jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grendziu napisał:

Hmm fabryka  nowa budowana kilka lat temu ni z gruszki ni z pietruszki przed lasem, niedaleko leśniczówki czy jakoś?

To nie ta fabryka @Grendziu. Ta jest w starych budynkach. Jak jedziesz do mnie, przed parkiem po lewej stronie. Właściciel to kawał hmmm.... nie znam właściwego słowa, żeby tu wpisać. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Administrator

Zabrałem dzisiaj dziecko i Ojca na obiad w okolice wody... Łódek mnóstwo, czuć jesień, może przy okolicy jak będę nad jeziorem w Margoninie to tam zdążę wpaść??? 

Pogadałem sobie jak z rybami i jak wszędzie wszystkiemu winne sumy???

IMG_20210926_140635.jpg

IMG_20210926_140613.jpg

IMG_20210926_134713.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Miał być Margonin, a jednak wybralem   jedną z fajnieszych wód, którą kiedyś tutaj opisywłem na głównej stronie, to tuyaj uczylem się m. In. jak mi się wtedy wydawalo, profesjonalnego podejścia do feeder. 

Niestety delikatnie urok tej wody jednak dzisiaj zbladł dla mnie, mimo, że troche przypomina nasz fundacyjny Nienawiszcz, jak to jesienią i w słońcu około  15 wędkarzy, wszyscy po 2 wędki łowiąc na rybkę, ehhh... 

Dzięki elektronice, w końcu  widziałem takze co leży na dnie, nie tylko "pnie po wycince" ale także całe drzewa pod woda były, woda bardzo płytka... 

Myślę, że dopóki będę gonił za "nowymi przygodami nad wodą" to tam raczej nie wrócę. Głównie dlatego, że moj tyłek chcę ciagle nowych wód, uwielbiam poznawać i cieszyc oko, wciąż nowa przyrodą. 

Ryby?  Jeden szczupaki dwa bardzo fajne, duże oksy... Pelne i grube... 

Panie @Kotwic już miesiąc temu zgłoszono mi, że w promieniu 50km od mojego miejsca zamieszkania łowi się sandacze, ktore mają ikre, osoba ktore je beretuje, zna sie troche na tym i nie sposób mu nie wierzyć. Czy to jest normalne, aby od początku października sandacz miał ikre?  Chyba nie, a przymrozki zaczęły sie właśnie wtedy... 

 

received_843052493024625.jpeg

received_642386013453634.jpeg

received_1997659483746579.jpeg

received_435247628007423.jpeg

received_407679750935179.jpeg

IMG_20211024_124720.jpg

IMG_20211024_124712.jpg

IMG_20211024_092043.jpg

IMG_20211024_092034.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...