Bombka rzeczna – budowa zestawu do przepływanki rzecznej
Do zestawu na przepływankę będziemy potrzebowali spławików w kształcie bombki z metalowym dolnikiem i plastikową pełną antenką.
Dlaczego taka budowa?
Otóż kształt bombki radzi sobie dobrze z wirami w wodzie, metalowy dolnik stabilizuje i ustawia spławik w pozycji, a plastikowa antenka nie tonie pod naporem wody na żyłkę.
Zestawy które wykonuje, buduje na żyłce o średnicy 0,14 mm do tyczki, a do bata 0,16 mm. Im grubsza żyłka tym większy opór stawia w wodzie co utrudnia nam poprawne prowadzenie zestawu w łowisku.
Do tego typu zestawów używam zawsze oliwki dostosowanej gramaturze do danego spławika w zestawie, którą blokuje śrucinami z dołu i góry. Na początek na żyłkę zakładam trzy takie same śruciny sygnalizacyjne o rozmiarze od 6 do 4. Resztę obciążenia natomiast będzie się znajdować razem z oliwką i będzie stanowić główne obciążenie zestawu.
Dlaczego te trzy pierwsze śruciny sygnalizacyjne a nie jedna?
Dlatego, że gdy potrzebuje przycisnąć przynętę do dna to zostawiam je wszystkie, a jak jest potrzeba, aby nasze robaki fruwały, to przesuwam odpowiednia ilość śrucin do góry tak, aby uzyskać pożądany efekt.
Ustawienie obciążenia. Tutaj trzy śruciny są rozstawione po żyłce. Odległość między pierwszą śruciną a obciążeniem głównym powinna być większa od przyponu.
Jeśli chcemy, aby przynęta pracowała przy dnie to ściągamy razem je na dół do przyponu.
Gotowy zestaw nawijam na drabinkę, którą warto opisać: jakiej średnicy żyłkę użyliśmy do budowy zestawu.
Zestawy w kasecie w koszu Powodzenia nad woda
0 Comments
Recommended Comments
There are no comments to display.