Jump to content

Piotr Traczuk

 • entries
  26
 • comments
  17
 • views
  11891

Schyłek roku - medytacje


Kotwic

2687 views

 Share

Niedawno powiało, nawet mocno. Jak to zwykle jesienią. Wiatr pędząc po długiej osi jezior wymieszał co mógł. Uczynił wodę dość jednolitą, pozbawił różnic w ciepłocie warstwowej, pogonił łowców ciepło/wygodolubnych. Uczynił jesień (a może i przed zimie).

Rybki robią swoje, tak jak to mają w zwyczaju. Niektóre płyną w odmienne krainy, inne tylko przesiadkę do nowej miejscówki mają, są też takie którym zew rodzicielski każe zmienić plany i na ploso głębokie płynąć, albo dna piaszczystego szukać.

W domu jest ciepło, ale wizja pogody za oknem skutecznie wycisza  żądze łowieckie. Jeno niewielu zapaleńców idzie po swoje kije-zabawki, buty zakłada i kapelusz, pięści zaciska, serce krzepi, łowi.

Większość zapada w melancholię, sezon kończący się podsumowuje, podlicza sukcesy, rozlicza porażki. Nowe plany na rok przyszły snuje.

Czas to także na aktywność werbalną. W ruch idą usta gdy rozmówca blisko, palce zaś gdy klawiszy trzeba używać. Rozmowy, dyskusje, spory, nauki. Wszystko dla ryb, wszystko dla nauki. :D

 • Like 2
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...