Skocz do zawartości

Pstrąg na spinning


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powoli dostaję depresji ;) gdzie ich szukać w rzeczkach? Jak najlepiej prowadzić przynęty? Z nurtem, pod czy może wachlarzem? Łowił ktoś na jigi kropki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od wielkości i charakteru rzeki.
W szerokich, rozlanych rzekach jak choćby San, można szukać pstrąga w głównym nurcie, za przeszkodami etc.
W rzekach głębokich jak rzeki pomorskie, dobrym miejscem mogą być głębsze partie nurtu, podmycia brzegów, przeszkody wodne.
W maleńkich rzekach lub potokach, pstrągi trafić można głównie w miejscówkach, które zapewnią im schronienie. Czasem jest to niewielki dołek, czasem zastoisko za kamieniem, ale bywa, że z zielska wyskoczy pstrąg.
Oczywiście to wszystko uogólnienia, bo w każdym przypadku trzeba spojrzeć na rzekę i miejscówkę i dopasować się do tego. No to moja przypadłość, że znacznie więcej złowiłem pstrągów "prądem" niż na wędkę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzem nie jestem bo nie zdobyłem jeszcze żadnego tytułu,a jeśli chodzi o  jigi , jest to bardzo dobra przynęta, ale wymaga wprawy od wędkarza.   Łowiąc na jigi ,rzucasz pod prąd i ściągasz wybierając luz żyłki,ewentualnie delikatnie bujając jigiem.    To tak z grubsza wygląda.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzem nie jestem bo nie zdobyłem jeszcze żadnego tytułu,a jeśli chodzi o  jigi , jest to bardzo dobra przynęta, ale wymaga wprawy od wędkarza.   Łowiąc na jigi ,rzucasz pod prąd i ściągasz wybierając luz żyłki,ewentualnie delikatnie bujając jigiem.    To tak z grubsza wygląda.  

Dzięki wielkie za informacje. A jak idziesz wzdłuż rzeki? Z nurtem czy pod nurt? Czytałem kilka razy by iść pod nurt, wtedy pstrąga się zajdzie od czterech liter strony i się go nie płoszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17619549_1162961483812943_666160708_n.jp Żeby skutecznie łowić pstrągi trzeba ustawić się na łowienie i z prądem i pod prąd,jedna i druga strategia wymaga koncentracji. Tak jak dobrze zauważyłeś ,idąc w górę zachodzisz pstrągi od tyłu ,rzucasz w górę i ściągasz tak jak wcześniej wspomniałem,nadają się do takiego łowienia jeszcze małe wahadłóweczki ,gumki na lekkich główkach i obrotówki. Ja najczęściej łowię pod prąd,te większe pstrągi są bardzo ostrożne ,szczególnie w wodach o dużej presji,łowię  woblerami od 4.5 cm do7 cm.  I najważniejsze,przy  lampie można sobie odpuścić pstrągi,ryby te nie lubią światła. Można wprawdzie próbować łowić tam gdzie cień pada. Odradzam brodzenie  w małych rzekach,nawet rzucenie cienia pali miejscówkę. Kiedy uda mi się rozgryźć jak wrzuca się fotki to zrobię to .

Edytowane przez Wędkarz z Roztocza
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...