Jump to content

Echosonda do wędki - jaką polecacie?


Grzes77
 Share

Recommended Posts

http://allegro.pl/hit-echosonda-bezprzewodowa-lucky-zasieg-120-m-i6809786431.html

Znalazłem coś takiego i uwagę moją przykuła, ponieważ jak dobrze pamiętam Martin Matak na jednym z filmów używał i dawała radę. Miałem w planach kupić Deeper Pro + ale wydać 400 lub 1 000 to spora różnica.  Mieliście z tym sprzętem "przyjemność" współpracować, czy lepiej wybrać Deepera ? o.O :champagne-2010:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Deeper - choć ja się nie bawiłem, więc nie lubię mówić o czymś z czym nie miałem do czynienia. Myślę, że @RS coś powinien podpowiedzieć.

https://dlaryb.pl/forums/topic/820-echosonda-deeper-fishfinder/#comment-15950

https://dlaryb.pl/forums/topic/845-echosonda-deeper-pro-wi-fi/#comment-16744

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, 400zł a 1000zł to spora różnica. Jeśli głównym kryterium jest cena. Jeśli spojrzymy na pozostałe opcje, które oferują nam poszczególne produkty myślę, że ten tańszy zostaje dosłownie zmasakrowany :) Pomijając już odczucia wizualne, w których tańszy model wygląda jak zabawka z lat 9-tych. Korzystam z Deepera już dość długo. Lista funkcji jest na tyle rozbudowana, że gdybym chciał odnieść się do każdej z nich musiałbym stworzyć baaardzo długi wpis - więc skupię się na konkretach.

1. Odczyt z echa. Jak widać w tańszym modelu w zasadzie występują 2 kolory( a właściwie jeden :D).  Deeper opiera się na smartphonie, więc palet kolorów jest znacznie bardziej rozbudowana - tak jak w droższych echosondach stacjonarnych. Do wyboru są 3 wersje kolorystyczne ekranu, każdą charakteryzuje coś innego.

2. Deeper umożliwia tworzenie map batymetrycznych przy łowieniu z łodzi i z brzegu.

3. Deeper to aplikacja, która podlega ciągłemu udoskonalaniu. Wszystkie wychodzące aktualizacje są bezpłatne dla wszystkich użytkowników. Np. w ostatnim czasie zimą zaktualizowano tryb podlodowy, który dawał możliwości zapisywanie przerębli.

4. Ciekawy system dodatków - pogoda, notatki, mapy, nowości dotyczące urządzenia. To wszystko znajduje się bezpośrednio w aplikacji i jest dostępne przy pomocy jednego kliknięcia palcem.

 

Generalnie szukając echosondy bezprzewodowej nie kierowałbym się ceną. Różnica w cenie to 600zł... z jednej strony dużo, ale porównując możliwości urządzenia tańszego do Deepera łatwo dojść do wniosku które urządzenie jest lepsze. Za 400zł dostajemy tak okrojoną podstawową wersję, że na pewno z czasem pojawi się frustracja i ciekawość na temat innych parametrów, których to urządzenie nie pokazuje. Myślę, że na chwilę obecną nie ma konkurencji dla Deepera... bo ciężko nazwać konkurencją takie urządzenia jak to za 350zł.Chętnie służę pomocą w zakresie działania Deepera ;) 

Edited by RS
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Takiej odpowiedzi  (podpowiedzi) oczekiwałem. Kupię Deepera i w sumie nie wiem czemu wziąłem pod uwagę tą tańszą wersję sondy, chyba przez film Martina ;). Mama mi zawsze mówiła, że biednego człowieka nie stać na tani sprzęt, bo traci się podwójnie ;). W tym przypadku różnica 600 PLN to żadna różnica. Dzięki za pomoc, spadam na ryby, bo jeszcze tylko tydzień urlopu mi został ;).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...