Skocz do zawartości

Echosonda do wędki - jaką polecacie?


Grzes77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/hit-echosonda-bezprzewodowa-lucky-zasieg-120-m-i6809786431.html

Znalazłem coś takiego i uwagę moją przykuła, ponieważ jak dobrze pamiętam Martin Matak na jednym z filmów używał i dawała radę. Miałem w planach kupić Deeper Pro + ale wydać 400 lub 1 000 to spora różnica.  Mieliście z tym sprzętem "przyjemność" współpracować, czy lepiej wybrać Deepera ? o.O :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Deeper - choć ja się nie bawiłem, więc nie lubię mówić o czymś z czym nie miałem do czynienia. Myślę, że @RS coś powinien podpowiedzieć.

https://dlaryb.pl/forums/topic/820-echosonda-deeper-fishfinder/#comment-15950

https://dlaryb.pl/forums/topic/845-echosonda-deeper-pro-wi-fi/#comment-16744

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, 400zł a 1000zł to spora różnica. Jeśli głównym kryterium jest cena. Jeśli spojrzymy na pozostałe opcje, które oferują nam poszczególne produkty myślę, że ten tańszy zostaje dosłownie zmasakrowany :) Pomijając już odczucia wizualne, w których tańszy model wygląda jak zabawka z lat 9-tych. Korzystam z Deepera już dość długo. Lista funkcji jest na tyle rozbudowana, że gdybym chciał odnieść się do każdej z nich musiałbym stworzyć baaardzo długi wpis - więc skupię się na konkretach.

1. Odczyt z echa. Jak widać w tańszym modelu w zasadzie występują 2 kolory( a właściwie jeden :D).  Deeper opiera się na smartphonie, więc palet kolorów jest znacznie bardziej rozbudowana - tak jak w droższych echosondach stacjonarnych. Do wyboru są 3 wersje kolorystyczne ekranu, każdą charakteryzuje coś innego.

2. Deeper umożliwia tworzenie map batymetrycznych przy łowieniu z łodzi i z brzegu.

3. Deeper to aplikacja, która podlega ciągłemu udoskonalaniu. Wszystkie wychodzące aktualizacje są bezpłatne dla wszystkich użytkowników. Np. w ostatnim czasie zimą zaktualizowano tryb podlodowy, który dawał możliwości zapisywanie przerębli.

4. Ciekawy system dodatków - pogoda, notatki, mapy, nowości dotyczące urządzenia. To wszystko znajduje się bezpośrednio w aplikacji i jest dostępne przy pomocy jednego kliknięcia palcem.

 

Generalnie szukając echosondy bezprzewodowej nie kierowałbym się ceną. Różnica w cenie to 600zł... z jednej strony dużo, ale porównując możliwości urządzenia tańszego do Deepera łatwo dojść do wniosku które urządzenie jest lepsze. Za 400zł dostajemy tak okrojoną podstawową wersję, że na pewno z czasem pojawi się frustracja i ciekawość na temat innych parametrów, których to urządzenie nie pokazuje. Myślę, że na chwilę obecną nie ma konkurencji dla Deepera... bo ciężko nazwać konkurencją takie urządzenia jak to za 350zł.Chętnie służę pomocą w zakresie działania Deepera ;) 

Edytowane przez RS
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi  (podpowiedzi) oczekiwałem. Kupię Deepera i w sumie nie wiem czemu wziąłem pod uwagę tą tańszą wersję sondy, chyba przez film Martina ;). Mama mi zawsze mówiła, że biednego człowieka nie stać na tani sprzęt, bo traci się podwójnie ;). W tym przypadku różnica 600 PLN to żadna różnica. Dzięki za pomoc, spadam na ryby, bo jeszcze tylko tydzień urlopu mi został ;).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...