Skocz do zawartości

Na co bierze szczupak


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Listopad - okres w którym Pike przebywa blisko trzcin, łatwo jest go wytropić. Masa wędkujących nad wodą zmienia właśnie styl, stara się go sprowokować łowiąc na żywca.  Bije, gryzie, atakuję niemal na wszystko. Bardzo łatwo jest go podjudzić do uderzenia.

Ryba "petarda" -  jego szybkość przy pożeraniu zdobyczy jest niedościgniona przez żadną inną rybę słodkowodną. 

Łatwy cel w tym okresie, uwielbiam go prowokować woblerami i jerkami, gdy one zawodzą sięgam po gumy przeważnie kopyta, a gdy one nie dają rady to lubię założyć Algę.

Pamiętajmy, jeśli chcemy darować rybie życie, to jej hol powinien być bardzo szybki i krótki, stąd dobór odpowiedniej plecionki czy żyłki nie powinien być zbyt cienki.

Szczupak jako ryba drapieżna jest niezwykle cenna dla zbiornika, oczyszcza wodę z małych czy chorych ryb, robiąc naturalną selekcję, pobudza ryby goniąc je do tego, że mają lepszą kondycję - jest to ryba którą zawsze wypuszczam.

Jakie macie skuteczne sposoby na łowienie szczupaka?

pike.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Administrator

Odświeżam temat sprzed roku :) Ale wtedy nawijałem tego na maksa.

Szukam dużych gum na szczupaka, 12,5cm plus oraz pochwalcie się jak go próbujecie sprowokować do brań :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie byłem zdziwiony w jaki sposób bierze na trupka z gruntu. Branie podobne do leszczowego. Delikatnie kilka razy podciaga tak jakby delektował się zdobyczą. Zero agtesji tylko spokój i opanowanie z jego strony. Bardzo zacna rybka. I miło widzieć jak w dobrej kondycji odpływa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na trupka w zasadzie łowiłem kiedyś tylko sandacze. Kilka lat temu zdarzyło mi się, że chodziłem z wiaderkiem i żywcem po jeziorze Czarnym, w godzinę można było wyciągnąć do kilkunastu szczupaków. Większość to był nie wymiar, gdy zorientowałem się, że gdzieś 10% nie przeżyło, może drugie 10% zdychało po pewnym czasie, odpuściłem sobie łowienie na rybkę. Lubię łowić szczupaki zarówno na gumy jak i woblery. Ostatnio gryzły na SG bardzo fajnie, ale mam ich już mało, a w zasadzie jeden został i trzeba dokupić trochę tych większych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o duże gumy to polecam cannibale od Savage gear, bardzo dobrze pracują też duże kopyta Jenzi i nasze krajowe gumy produkowane w Ełku, na razie chyba nie mają nazwy. W każdym razie są bardzo łowne i dużo tańsze od Cannibal więc polecam jakbyście mieli okazję je przetestować. 

20161108_083039.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

Szukam biało czerwonych gum 12-15cm. Jest tego tyle, że głowa za mała. Nadspodziewanie szybko przyszły pierwsze przymrozki, liście zaczną masowo opadać to i czas na jesienne mamuśki.
Kupię też kilka wahadłówek srebnych z elementem czerwieni, ostatnio na zawodach złowiłem 6 sztuk na wahadło JAXON :lapeche:

Edytowane przez Grendziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mav3rick napisał:

Cannibala masz białego z czerwoną głową, sam teraz 12.5cm kupiłem. Z RoBo zamów sobie Liść Wierzby, bardzo fajne wahadło, fakt że bez czerwonego akcentu.

Można założyć czerwony chwościk ale nie za duży żeby nie zmienił pracy blachy.   Ogólnie RoBo wykonuje sporo blach na szczupaka, WSZYSTKIE przetestowałem i łowią :) 

Jeśli chodzi o gumy to oprócz drogich Westinów, Matusiaków i SG, bardzo łowne są gumy : Konger Flat Shad (podróbka Westina), lejące się Mann's Predator Maximus oraz nasze rodzime Adasie (coś jak Canibal) :) 

31195554_1969874796379897_6207575945839116288_n.jpg

robo liść 1.jpg

gumy szczupak .jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...