Jump to content

Jaki feeder na rzekę?


elvis
 Share

Recommended Posts

Nie wykluczone,że na wiosnę,będę potrzebował kupić nową wędkę na rzekę. Potrzebuję dość mocnej,szybkiej i dłuższej wędki nad Wisłę. Nie przepadam za kluskami. Myślę,że długość 3.9-4.20 będzie optymalna,cw. około 150g.

Cena? Hmmm powiedzmy ~300zł

Posiadam już jeden kij Fiume Heavy Feeder 150g,jednak nie jestem z niego zadowolony do końca. Sam nie wiem co mi w nim nie pasuje. Nie ma tego czegoś.  

Jeśliby wędka nadawała się do dalekich rzutów na zb.zaporowym(~70-80m) to byłby dodatkowy atut. 

Link to comment
Share on other sites

420! Tą decyzję zostaw na koniec! To dłuuugi feeder! Nie twierdzę że tobie się nie przyda! Bardzo możliwe że twoje łowiska tego wymagają!  Jeśli chodzi o rzekę? 390/150cw to dobry temat wyjściowy! Ja mam 130cw. Ale Odra to o wiele spokojniejsza rzeczka od Wisełki. Także bałbym się go polecić! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

A ja twierdzę, że na nasze duże rzeki 420 jest ok, zresztą jak kto lubi i czuję w ręce :)

Gdybyś zwiększył budżet razy dwa to polecam Team Daiwa Heavy Feeder 420 model 2012 - mój ulubiony kijek wśród wszystkich feederów, co on ryb nałowił.... I nigdy mnie nie zawiódł, stosuję go bardzo często do wód na jeziorze, może nie do końca z przeznaczeniem, ale korzystam wtedy z jego mocy i dalekich rzutów na ponad 50m. Też na łowiskach karpiowych jest u mnie niezastąpiony.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja to w życiu już do ręki Trabucco nie wezmę. Dla mnie ich wyroby pozostawiają bardzo dużo do życzenia jeśli chodzi o jakość.. Przy takim feederze to poszedłbym w kierunki Tubertini - model OPTIMO PLUS FEEDER GR 150 (nie wiem tylko czy mają w 4,20). Trzeba w sklepie zapytać http://sport-fishing.pl/pl/c/Federy/191 Mam 3 feedery Tubertini i jestem bardzo zadowolony.  Są bardzo smukłe, wytrzymałe i do tego pięknie wykonane. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Andrzeju czym podyktowana jest chęć zakupu kija 4,20,gdzie będziesz łowił uniwersał na mniejsze rzeki to3.60 fajnie tym się operuje,na większą wodę to3,90,miałem 4,20 dalsze odrobinę rzuty ale ogólnie nieporęczny

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...