Skocz do zawartości

Debata otwarta nad regulaminem w Nienawiszczu


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wstawiłem na główną stronę regulamin - do drobnej korekty ewentualnie.
Dziękuję wszystkim za wskazówki. 

https://dlaryb.pl/portal/news_2/regulamin-łowiska-fundacji-dla-ryb-w-nienawiszczu-na-rok-2018-r195/

Łowisko uważam oficjalnie za otwarte w 2018r i zapraszam nad wodę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, ArekH napisał:

Wędkowałeś już tam na feeder w tym sezonie? 

Choćby dziś i wczoraj, oraz na początku stycznia, wędkowaniem bym tego nie nazwał, tylko przymiarką i testowaniem sprzętu.

Od dziś oficjalnie woda otwarta -a i coś takiego czeka wędkujących nad wodą, właśnie szuka drukarni co zrobi nam odpowiednie KP.
Mamy pełną księgowość - umowę z biurem - więc jak to zawsze, staramy się wejść za każdym razem na wyższy poziom. Rejestry są nam potrzebne do badań, bo jako Fundacja także chcielibyśmy jakoś w tym kierunku się kiedyś wykazać 
Każdy punkt sprzedażowy otrzyma odpowiednio ponumerowany KP z symbolem - nie ma lipy :P
rejestr.png.3241165252d262be1ef8b3f3092d0752.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, ArekH napisał:

Jakieś wyniki?

Nie, po jednym pociągnieciu, opisywałem to w różnych wątkach mistrzuniu :) To jest duża woda, za zimno jest, nie wiadomo, gdzie rybki się schowały. Ostatnio wyniki dopiero zaczęły się w maju...  W tym roku będzie szybciej, bo i zarybienia robilśmy w 2017r dwa razy, a i teraz jest plan wpuszczenie nowych rybek, jak wynegocjuję co i jak to dam znać :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Administrator

Czas pomysleć, co by tu zmienic za rok.

Mamy kłusownikòw, z którymi  walczymy i to ostro ostatnio. Jest to najbardziej 'wqurwiajacy' fakt. Chcemy ponownie zarybić. Szukamy intensywnie ryb drapieżnych.

Kilka rzeczy wychodzi w praniu podczas sezonu. Kilka nowości, może się nie spodobać wędkującym. 

Chciałabym utrzymać wodę o profilu dla każdego, jednak się nie daje. Karpiarze, mimo że są grzeczni, za mocno się rozpychają. Jesiotry znikają i zarybień nimi nie planuję. Jestem otwarty na propozycje co do zmian. Nie jestem alfa i omegą, uczę się na żywym organiźmie i wiem, że wszystkich zadowolić sie nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 godzin temu, ArekH napisał:

Tak myślałem, że jak zjadą się Karpiarze, zaczną się kłopoty. Ci chłopcy myślą inaczej. Nie znajdziesz kompromisu. 

Nie ma tragedii z nimi, byli mili i uprzejmi. 
Ale wracając to co pamiętam na szybko z moich obserwacji i chciałbym (może niesłusznie aby było w następnym roku):

1. Rok był such, dużo wody opadło, więc i pojawiło się sporo roślinności. Czyli coś się z wodą dzieję. Następstwem tego wprowadziłbym całkowity zakaz nęcenia przed zasiadką   zdarzyło się kilka razy, że na kilka dni przed osoby sobie nęciły. Zresztą całe limity z nęceniem są umowne, bo nie szło tego za bardzo egzekwować.
2. W związku z dość szeroki zainteresowaniem naszą wodą wprowadziłbym całkowity zakaz wywózek karpiowych. Wiem, że narażam się karpiarzom, ale nie da się połączyć wszystkiego, ja sam prawie 14kg karpia złowiłem pod nogami i nie trafiają do mnie argumenty, że jak nie będzie karpiarzy to woda się nie utrzyma, bo tylko oni są wstanie dobrze zapłacić. Wywózki na drugą stronę powoduję zamknięcie akwenu dla spinningistów i brak swobody w pływaniu. Spinnigiści jak już pływają i widzą osoby łowiące z brzegu to omijają dość dobrze łowiących, niestety zestawów z wywózek się nie da.
3. Tylko osoby nowe przestrzegały zakazu wjazdu na cypel. Wiadomo, że sami pozwalaliśmy także na to zaufanym ludzikom. No ale, jaką mamy pewność, że jak przy stanowisku jest otwarty bagażnik i stoi auto to ryba nie leci do bagażnika...  @Kubik wymyślił coś fajnego, szlaban z wjazdem przy zakazie wjazdu. Kłódkę do wjazdu mają mieć tylko VIP-y, a zezwolenia VIP mają osoby zaufane. Więc jeśli otworzą szlaban i nie zamkną to na ich odpowiedzialność będą dojeżdżać inni. Musi być tak, że jak nie ma VIPa na łowisku to nie może być pozostałych aut.
4. Szukamy monitoringu nad wodę, nawet kosztem rentowności i zarybień. Bo z kłusownikami inaczej się nie da, ma powstać informacja, że obiekt jest monitorowany.
5. W szczególności ja chcę ograniczenia ilości zawodów nad wodą, nie wiem czy to do końca słuszne, ale sporo osób nie przyjeżdżało nad wodę, bo ciągle coś się działo. My zorganizujemy 3 duże imprezy rocznie, myślę, że starczy jak na jedną wodę. Mam dylemat co zrobić z zawodami dla PZW bo jest sporo zapytań. Nie chcę dewastować swojej wody za bardzo, kosztem ich imprezy, podkreślam, czynnik finansowy jest ważny, ale nie najważniejszy. Woda ma się samofinansować, nic więcej. Robimy to cały czas z pasji, nie dla zysku.
6. Opłaty nie mają się zmienić na rok 2019. Jedynie zastanawiamy się na tzw wpisowym VIP , ma być opłata jednorazowa w pierwszym roku, 100-200zł. Wszystko wyjdzie w praniu, bo czym bardziej ostry będzie regulamin, to kilku VIP-ów może zrezygnować, ponadto jest sporo nowych osób chętnych na VIP.
7. NO KIL podtrzymujemy.
8. Kłusownicy - temat rzeka z którymi trzeba jak najszybciej się zmierzyć.
9. Rejestry - jak na razie dobrowolnie - niewypał, a szkoda, bo byłbym materiał do badań.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu

Ad1 Nie wiem jakie masz pozwolenia na stawie jednodniowe, całoroczne 

Jeśli jednodniowe rzeczą oczywistą jest całkowity zakaz nęcenia na kilka dni przed Jeśli całoroczne, to mocno ograniczyć ilości wrzucanych zanęt\

Ad 2 Jeśli cała woda jest w zasięgu rzutu popieram inicjatywę

Ad 3 Jeśli zakaz wjazdu to całkowity, nawet dla Vipów ( po za ewentualnymi pracami oczywista) To budzi niesnaski wśród wędkujących - dlaczego On może a ja nie

w późniejszej perspektywie zakłóca to współpracę miedzy wędkarzami i rodzi konflikty Zrobisz jak uważasz

Ad 4 Chcesz stricte monitoringu z możliwością alarmu czy coś w deseń foto pułapki

 https://www.spyshop.pl/fotopulapka-rd1003-dla-lesnikow-i-pasjonatow-przyrody-1357.html

 

Ad 5 zgoda

Ad 6 To już na miejscu musicie ustalić 

Ad 7 :1310_thumbsup_tone1: 

Ad 8 Foto pułapki  i :1310_thumbsup_tone1:

Ad 9 Wprowadź na jeden rok obowiązkowy. Zobaczysz co i jak z jakimi opiniami wędkarzy się napotkasz możesz zrobić co drugi rok lub rzadziej dla celów badawczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu

Ad.1. Nęcenie tylko podczas łowienia i to z ograniczeniami ( wiem że ciężko wyegzekwować ) nęcenia. Jeśli ktoś ma kocioł ziarna lub pół wiadra pelletów, kulek srulek to albo chowa albo koniec łowienia. Wykupił pozwolenie czyli zgodził się na regulamin.

Ad.2. Zero wywózek. Wszędzie można machną kijem. Jeszcze bym dodał że łowić należy w obrębie stanowiska - chodzi mi o łowienie po skosie. Jak nikogo nie ma to ok. Tylko problem może być jeśli kogoś poniesie fantazja i będzie rzucał po przekątnej co uniemożliwi innym łowienie.

Ad.3. Zakaz wjazdu dla wszystkich jak napisał @MrProper Dozwolony tylko na czas pracy na łowisku oraz zawodów.

Ad.4. Panie tu niema ryb - takie tablice, a tak szczerze to drut pod napięciem ;)

Ad.5. :1310_thumbsup_tone1:

Ad.6. :1310_thumbsup_tone1:

Ad.7. To oczywiste, jesiotry nie są smaczne.

Ad. 8. Gonić qurwuw.

Ad.9. Prosty obowiązkowy blankiet dodany do pozwolenia. Do corocznego jako książeczka lub przy dziennym jako kartonik

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...