Jump to content

Zarybienie jeziora


Marco
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Jako stowarzyszenie wydzierżawiliśmy jeziora zapewniając mieszkańcom wsi dostęp do wody, a miłośnikom ryb możliwość wędkowania. Aby jednak można było coś złowić trzeba kontynuować zarybianie. Ponieważ nie była to nasza normalna działalność jesteśmy w tym temacie totalnie zerowi. Jezioro ma ponad 5 ha i coś tam już pływa. Czym można to zarybić zgodnie z przepisami i logiką. Dziękuję za wszelką pomoc, może być odesłanie do materiałów lub cokolwiek innego. Nie chcieli byśmy aby jezioro poszło w prywatne ręce., bo nie będzie możliwości łowienia ani kąpieli. Znamy wcześniejsze czasy.

Pozdrawiam i dziękuję 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@Marco z kim jako podmiot i na jakich warunkach jest ta dzierżawa?
Kto był wcześniej użytkownikiem wody i jak prowadził zarybienia? Nie było zasad, operatu etc?
Czy jest to woda przepływowa?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie. Jezioro dzierżawione od skarbu państwa na lat 3, potem możliwość przedłużenia. poprzedni dzierżawca od kilku lat nie zarybiał. Brak operatu. Po oględzianch sporo drobnego szczupaka i trochę innej drobnicy (nurkowanie)trochę karpia, jakiś amur.. woda czysta, część jeziora mocno zarośnięta- może dobre miejsce na tarło.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak zaznaczyłem temat jest mi totalnie nieznany, stąd poszukiwania co należy i można zrobić aby nic nie s...ć, aby nie było tak jak w piosence. Zależy nam aby jezioro żyło i na przedłużeniu dzierżawy o kolejne lata, Na czynsz dzierżawny jeszcze starcza. Może docelowo zrobić łowisko, nic jeszcze nie ustaliliśmy. Jest grupa osób lokalna zaintresowana wsparciem ale wiedzy też brak, raczej tylko ciągnąć rybę. 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo chaotyczne dane.
Jeśli jezioro zostało wydzierżawione na 3 lata, bez konkursu ofert i operatu, to wskazuje, że jest to niewielka woda stojąca.
Ale co do samego statusu prawnego to już inna sprawa, bo może to być powierzchniowa woda stojąca, wyrobisko pokopalniane lub po prostu staw hodowlany.
A od tego zależy wiele kolejnych działań.
To jest najpilniejsze do ustalenia i od tych informacji zależą kolejne decyzje.

Zgaduję, że ta otoczka tajemniczości i niedopowiedzeń ma pewnie związek z tym, by nie ujawnić gdzie woda się znajduje i kto nią włada.
Nie oceniam i nie wnikam.
Ale jeśli mam/mamy ustalić plan działania i zarybień, to proszę o więcej informacji w wątku lub po prostu przejdziemy na wiadomości prywatne, gdzie jest nadzieja na konkretne informacje.
Zwłaszcza, że łączenie sprzecznych informacji (możliwość wędkowania i zakaz kąpieli) wskazuje na zamieszanie logiczno-prawne.

Proszę o kontakt zwłaszcza z @Grendziu by ustalić czy dysputę prowadzimy w wątku, czy jednak trzeba to potraktować jako rozmowę zastrzeżoną.
Bo bez szczegółowych informacji to szkoda czasu by zgadywać co mamy i co można zrobić.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...