Jump to content

Recommended Posts

Był temat o konsorcjach wędkarskich to przyszedł czas na producentów sprzętu.

 

Firmy z linku powyżej i Polscy dystrybutorzy zazwyczaj zamawiają prawie wszystko w Chinach, nie mi oceniać czy to dobrze czy źle, mogę jedynie ocenić jakość użytych materiałów.

OEM czyli za Wikipedią: "Original Equipment Manufacturer, OEM (dosłownie producent oryginalnego wyposażenia) – przedsiębiorstwo wytwarzające produkty, które mogą być sprzedawane przez innego producenta."

Przykładową taką firmą jest: Haibo http://www.haibofishingreel.com/

Podają na swojej stronie: "Haibo has been long time OEM supplier for famous international brand Quantum, PENN, the Fin - nor, Zebco, Rhino, Abu Garica, Balzer, Shakespeare, Pinnacle &Revox and other manufacture high-end fishing tackle products in OEM partner."

 

Kolejną taką firmą jest Leichi https://www.leichichina.com/

 

Znana wszystkim Okuma też produkowała i produkuje OEM dla innych. To, że producentem nie jest firma której logo widnieje na konkretnym sprzęcie nie oznacza, że ten sprzęt jest zły, wadliwy itd.

 

 

Zapewne większość z Was zna portal Aliexpress a jest to portal by kupić pojedyncze sztuki danej rzeczy, by kupować ''kontenerami'' jest portal bliźniaczy ''Alibaba''.


Zdziwicie się ile kosztuje większość rzeczy w hurcie, dosłownie grosze. Podpowiem tylko, że nie ma cła (UE na import z Chin) na rzeczy z plastiku więc możecie zamawiać kontenerami :P Jeżeli posiadacie odpowiednią ilość pieniędzy to można zostać "producentem" a już sami Chińczycy zadbają o katalog, kolorystykę i pozostałe szczegóły bez znaczenia czy to sprzęt wędkarski czy narzędzia elektryczne.
Kasa czyni cuda.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...