Skocz do zawartości

Budowa pomostu wędkarskiego


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

Wczoraj wejście na mój pomost graniczyło z cudem - trza coś zmienić, bo można wpaść bez problemu do wody,. Dojście do platformy jest krzywe i można łatwo wpaść do wody. Kupiłem już duży młot oraz farbę do impregnacji, teraz tylko trochę desek o szerokości 80cm i grubości min 20mm i weekend po Rybomanii będzie trzeba ogarnąć miejscówkę :) 

Za rok będę budował pewnie dużą całą platformę :) Cieszył natomiast fakt, że przy pomoście pływały grube, duże spasione okonie - jeszcze przed tarłem. Po prawej stronie w toni widziałem grążele - oj będzie się działo z linami w tym miejscu - na bank :P Już nie mogę się doczekać :)

 

IMG_9212.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 godzin temu, suwi napisał:

świetna miejscówka :) pomost wygląda dobrze ale do małych poprawek :) 

Wykupiłeś miejsce i nikt tam nie będzie siadał ??? 

Suwi mniej więcej takie zasady nad wodą tam panują. Jest około 100 pomostów "prywatnych". Każdy z nich ma nr. Ja mam 69. Odkupiłem go od znajomego, czekałem na niego z 3/4 lata, a że trochę pomagałem przy wodzie, to jakoś tam wszedłem na początek listy i już.

Zasada jest taka, że mam specjalne pozwolenie na mostek 69, muszę się nim opiekować, dbać, aby nie stanowił zagrożenie. Gdy zarząd stwierdzi, że pomost "mój" nadaje się do remontu. To dostaję wezwanie do naprawienia szkód na piśmie. Mam bodajże czas do końca kwietnia, jeśli nie zareaguję to mostek przepada i zarząd decyduje komu go tam przypisać.

Oprócz tego na moim mostku może łowić kto chcę, jednak jak przyjadę to muszę grzecznie poprosić aby wędkarz opuścił stanowisko, pokazuję papier, że mam prawo do "swojej" miejscówki i wchodzę na wodę. Od cała fajna poukładana filozofia :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak przyjedziesz nawet na tydzień - to uwierz mi, że dostaniesz albo mój pomost, albo taki, gdzie będziesz mógł łowić do woli :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grendziu napisał:

Jak przyjedziesz nawet na tydzień - to uwierz mi, że dostaniesz albo mój pomost, albo taki, gdzie będziesz mógł łowić do woli :beer:

Potwierdzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...