Jump to content

Buty dla ryb


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Jak zacząłem szukać butów na ryby, to mój budżet był przeznaczony na nie w kwocie 200/300zł - szukałem wygodnych butów dla spinningisty.

Po nieudanych zakupach kolejnych kaloszy, woderów chciałem coś bardzo uniwersalnego. Szukałem na forach opinii, wtedy do dyskusji dołączył się Andrzej, pokazywał rozwiązania. Po wysłuchaniu wszystkich za i przeciw, chwyciłem głębiej do portfela i był to jeden z lepszych zakupów jakie zrobiłem przez internet w ostatnich czasach.

W butach LOWA chodzę już codziennie nie ważne czy na ryby czy na spotkanie biznesowe - są uniwersalne i nadają się prawie do wszystkiego :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Suwi, jeśli się nie mylę, to pokazałeś buty wzorowane na butach Bundeswehry (chyba, że źle rozpoznałem produkt).

Zdarłem kilka par polskich woskowych butów oraz jedną parę angielskich. To dobre buty na trudne warunki i przemierzanie bezdroży, błota, terenów zakrzaczonych. Niestety, wszystkie w/w buty ulegały wodzie. Są to buty odporne na zachlapanie, krótkotrwałe zanurzenie w wodzie, ale zupełnie przesiąkalne gdy do wody wejdziemy i w wodzie stoimy.

Grendziu, dopasowanie butów, powinno opierać się na ich przeznaczeniu.

Do spacerów w strefie przybrzeżnej trzeba nieć wygodne buty, do kolana. W tych warunkach częściej spaceruje się brzegiem (więc wygoda ważna) niż brodzi się w samej wodzie.

Woda do "woda" do pasa wymóg woderów, wręcz pancernych woderów. To zakres taki który kusi by wejść, bez dogłębnej analizy jakie jest dno, nurt, głębokość. Wodery muszą wytrzymać przypadkowe otarcia o korzenie i kamienie oraz zapewnić wodoodporność powyżej kolan.

Brodzenie w głębokiej wodzie to konieczność użycia spodniobutów. Przy czym tutaj rozsądek tutaj wskazuje, że tylko idiota pcha się w głęboką i nieznaną wodę. Tutaj spodniobuty mogą być delikatniejsze, ale za to cieplejsze (np: neopren).

Link to comment
Share on other sites

Kotwic to nasze buty wojskowe wz 2010 :) Masz rację do stania w wodzie długotrwałego to nie nadają się, ale wejść w kałużę oraz mokra trawa im nie straszne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Administrators

RS pokazał buty do stania w wodzie, ulubione "filcoki" :) Ciepłe kalosze, ile człowiek w takich lub podobnych w życiu już stał we wodzie :P

Link to comment
Share on other sites

Ja mam takie,ciepłe wygodne i ponoć nieprzemakalne,do kostki na pewno wyżej nie testowałem. A i cena 160zł nie jest wygórowana.

pol_pl_BUTY-ROBOCZE-DELTA-PLUS-LAUTARET-2-869_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...